09.05.2017
Wysoka porażka w Trzemesznie (2005)7 maja 2017 roku o godzinie 11:00 na boisku w Trzemesznie druga drużyna Polonii Środa rocznika 2005 rozegrała kolejne spotkanie ligowe z MKS Trzemeszno.
Od pierwszego gwizdka sędziego walka była wyrównana. W około piątej minucie meczu jako pierwsi zdobyli bramkę gospodarze po nieudanej próbie łapania przeciwników na spalone. Napastnik gospodarzy wychodzi sam na sam z naszym bramkarzem i pokonuje go. Po stracie bramki nasi chłopcy dążą do wyrównania wyniku napotykają na kontrataki drużyny przeciwnej, która zdobywa w ten sposób dwie kolejne bramki. Poloniści przeprowadzają atak na bramkę przeciwnej drużyny. Nasz napastnik otrzymuje bardzo dobre podanie od kolegi z drużyny dzięki któremu wychodzi sama na sam z bramkarzem i zdobywa gola. Autorem tej bramki był M. Grzelka Poloniści próbują zdobyć kolejna bramkę ale gospodarze po straconej bramce ruszają ze zwiększoną złością piłkarską i zdobywają jeszcze cztery bramki. Pierwsza część spotkania kończy się wynikiem 7:1 dla gospodarzy. Po regulaminowej przerwie zawodnicy wchodzą zmotywowani do zdobywania kolejnych bramek. Około 40 minuty tego spotkania w środkowej linii boiska przejmuje piłkę nasz zawodnik O. Górka zauważył, że bramkarz wyszedł na przedpole i oddał przepiękny strzał umieszczając piłkę w bramce gospodarzy. W końcówce meczu gospodarza przeprowadzają kontratak zdobywając ósmego gola i w ten sposób ustalają wynik końcowy meczu na 8:2 dla gospodarzy.
Barwy Polonii reprezentowali: P. Kościelniak, B.Miedziak, O. Górka, Ł. Ciania, M. Grzelka, Sz. Domański, J. Szymkowiak, M. Grzesik, K. Kubacki, R. Grzelak.
Najnowsze aktualności
-
04.09.2022
Bez punktów w starciu z Pogonią
W meczu szóstej kolejki trzeciej ligi piłkarze Polonii Środa podejmowali na własnym boisku Pogoń Nowe Skalmierzyce. Spotkanie to zamykało szóstą kolejkę III ligi grupy drugiej a dla obu zespołów zwycięstwo było szansą na umocnienie swojej pozycji w górnej części ligowej tabeli.
-
02.09.2022
Akademia: Harmonogram meczów (3-4 września)
W sobotę i niedzielę kolejne mecze ligowe średzkich zespołów młodzieżowych! Na boiskach w Środzie Wielkopolskiej nie zabraknie emocji. W sobotę na płycie głównej swój mecz rozegrają trampkarze starsi, którzy o godzinie 12:00 podejmą Rawię Rawicz. W niedzielę natomiast na Rolibudzie o godzinie 11:00 zmagania ligowe w I lidze okręgowej zainaugurują trampkarze młodsi, a o 14:00 na CTP 1 swoje spotkanie rozegrają młodzicy starsi. Pełny harmonogram poniżej.
-
02.09.2022
Zwycięstwo z Orlikiem Miłosław (2009)
W ostatniej już grze kontrolnej w ramach przygotowań do sezonu 2022/2023 trampkarze młodsi Polonii pokonali 4:0 (2:0) rówieśników z Orlika Miłosław. Bramki dla średzkiej drużyny strzelali Stanisław Solarski - dwie, Miłosz Gauza oraz Jakub Janiszewski z rzutu wolnego. Warto odnotować, iż w celach wychowawczo-dydaktycznych mecz sędziowało trzech zawodników Polonii - Antoni Staszak, Stanisław Wieliński i Jakub Sawuć. Chłopacy podeszli do zadania bardzo profesjonalnie - przygotowali kartki, chorągiewki, a nawet... zadbali o łączność pomiędzy sobą! Trójka arbitrów przez cały mecz była w stałym kontakcie na słuchawkach.
-
02.09.2022
Gry kontrolne orlików (2012)
Drużyny orlików starszych (rocznik 2012) rozegrały w weekend gry kontrolne. Grupa pierwsza zmierzyła się w grze wewnątrz naszego klubu z rok młodszym kolegami. Zawodnicy z grupy drugiej wzięli udział w trójmeczu z Wartą Śrem oraz Kłosem Zaniemyśl.
-
01.09.2022
W niedzielę z Pogonią
Nie maja zbyt wiele czasu piłkarze Polonii Środa na odpoczynek po pucharowym pojedynku z Motorem Lublin. Już w niedzielę nasz zespół rozegra spotkanie szóstej kolejki III ligi grupy 2 w którym podejmować będzie Pogoń Nowe Skalmierzyce.
-
01.09.2022
Zwycięstwo w Sątopach (2010)
W meczu 1. kolejki II ligi okręgowej młodzików starszych Polonia II Środa Wielkopolska pokonała na wyjeździe GSP Sątopy 6:2 (4:1). Bramki dla podopiecznych Łukasza Żeglenia i Radosława Piotrowskiego strzelali Alicja Bolewicz - dwie, Jakub Przybylski, Fabian Nowaczyk, Marcel Kaleta oraz Adam Kłopocki.
-
31.08.2022
Koniec pucharowej przygody
W 1/32 finału Fortuna Pucharu Polski piłkarze Polonii Środa podejmowali na własnym boisku drugoligowy Motor Lublin. Stawką tego spotkania był awans do 1/16 finału tych rozgrywek.
-
31.08.2022
Ligowe zwycięstwo z SKP Słupca (2008)
W zaległym meczu 1. kolejki ligi wojewódzkiej Polonia Środa Wielkopolska pokonała na Stadionie Lekkoatletycznym zespół SKP MOS Słupca 4:2 (0:1). Goście wysoko postawili poprzeczkę i do przerwy prowadzili jedną bramką. Ostatecznie jednak Poloniści zdołali wygrać, a po dwa gole zdobyli Paweł Sarna oraz Mikołaj Kowalski.

























































