09.05.2017
Wysoka porażka w Trzemesznie (2005)7 maja 2017 roku o godzinie 11:00 na boisku w Trzemesznie druga drużyna Polonii Środa rocznika 2005 rozegrała kolejne spotkanie ligowe z MKS Trzemeszno.
Od pierwszego gwizdka sędziego walka była wyrównana. W około piątej minucie meczu jako pierwsi zdobyli bramkę gospodarze po nieudanej próbie łapania przeciwników na spalone. Napastnik gospodarzy wychodzi sam na sam z naszym bramkarzem i pokonuje go. Po stracie bramki nasi chłopcy dążą do wyrównania wyniku napotykają na kontrataki drużyny przeciwnej, która zdobywa w ten sposób dwie kolejne bramki. Poloniści przeprowadzają atak na bramkę przeciwnej drużyny. Nasz napastnik otrzymuje bardzo dobre podanie od kolegi z drużyny dzięki któremu wychodzi sama na sam z bramkarzem i zdobywa gola. Autorem tej bramki był M. Grzelka Poloniści próbują zdobyć kolejna bramkę ale gospodarze po straconej bramce ruszają ze zwiększoną złością piłkarską i zdobywają jeszcze cztery bramki. Pierwsza część spotkania kończy się wynikiem 7:1 dla gospodarzy. Po regulaminowej przerwie zawodnicy wchodzą zmotywowani do zdobywania kolejnych bramek. Około 40 minuty tego spotkania w środkowej linii boiska przejmuje piłkę nasz zawodnik O. Górka zauważył, że bramkarz wyszedł na przedpole i oddał przepiękny strzał umieszczając piłkę w bramce gospodarzy. W końcówce meczu gospodarza przeprowadzają kontratak zdobywając ósmego gola i w ten sposób ustalają wynik końcowy meczu na 8:2 dla gospodarzy.
Barwy Polonii reprezentowali: P. Kościelniak, B.Miedziak, O. Górka, Ł. Ciania, M. Grzelka, Sz. Domański, J. Szymkowiak, M. Grzesik, K. Kubacki, R. Grzelak.
Najnowsze aktualności
-
02.02.2023
Gry kontrolne i turniej orlików (2012/2013)
Zespoły orlików z roczników 2012 oraz 2013 mają za sobą bardzo intensywne dni. Drużyny rozgrywały gry wewnętrzne pomiędzy sobą, a ponadto orlicy starsi wzięli udział w turnieju Rehau Football Park Cup w Śremie.
-
02.02.2023
Towarzyska porażka z Zagłębiem Lubin (2009)
W rozegranym w Lubinie meczu towarzyskim Polonia Środa Wielkopolska przegrała 0:2 (0:1) z Zagłębiem Lubin. Mecz był pełny walki i obie drużyny miały swoje okazje, ale to gospodarze byli skuteczniejsi.
-
01.02.2023
Dwie gry orlików (2012)
Drużyna orlików starszych (rocznik 2012) w piątek rozegrała mecz towarzyski z Arką Gdynia, natomiast w niedzielę rywalem Polonii był Mieszko Gniezno.
-
01.02.2023
Co czeka Polonię w lutym?
Za piłkarzami Polonii Środa pierwszy miesiąc przygotowań do rundy wiosennej sezonu 2022/23. W tym czasie poloniści przeszli szczegółowe badania a także rozegrali cztery gry kontrolne. Teraz przygotowania do wiosny wkraczają w decydującą fazę a w lutym poloniści będą bardzo intensywnie trenować żeby być w pełni gotowym na pierwszy weekend marca kiedy to rozegrają pierwszą kolejkę ligową.
-
01.02.2023
Kontrolne porażki trampkarzy (2008)
W ubiegły weekend przygotowujący się do gry w Centralnej Lidze Juniorów trampkarze starsi (rocznik 2008) rozegrali dwa mecze kontrolne. Średzki zespół przegrał 0:2 z Poznańską 13 (rocznik 2007), a także 0:1 z UKS AP Reissa Poznań.
-
31.01.2023
Wygrana rezerw w Krotoszynie
Okazałym zwycięstwem 3:0 rozpoczęli przygotowania do rundy wiosennej zawodnicy zespołu rezerw Polonii Środa. W pierwszym zimowym sparingu poloniści wygrali z grającą w V lidze (kaliska) Astrą Krotoszyn. Wynik powinien być jeszcze wyższy, jednak Oskarowi Janosiowi zabrakło trochę precyzji pod bramką przeciwnika.
-
30.01.2023
Młodziczki halowymi mistrzyniami Wielkopolski!
Zawodniczki Polonii Środa Wielkopolska zostały Halowymi Mistrzyniami Wielkopolski do lat 13! Polonistki z kompletem zwycięstw i bez straty gola zakończyły fazę grupową, a w półfinale po rzutach karnych pokonały Akademię Talentów Krotoszyn. W finale nasze piłkarki bezbramkowo zremisowały z Wartą Poznań, ale ponownie skuteczniej egzekwowały rzuty karne. Poza końcowym triumfem zawodniczka Polonii - Julia Brzęcka - została wybrana najlepszą bramkarką turnieju.
-
28.01.2023
Kanonada Polonii Środa
W sobotę 28 stycznia piłkarze Polonii Środa rozegrali kolejne spotkanie towarzyskie tej zimy. Tym razem rywalem naszego zespołu był inny trzecioligowiec Chrobry II Głogów a spotkanie zostało rozegrane na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Głogowie.


























































