09.05.2017
Wysoka porażka w Trzemesznie (2005)7 maja 2017 roku o godzinie 11:00 na boisku w Trzemesznie druga drużyna Polonii Środa rocznika 2005 rozegrała kolejne spotkanie ligowe z MKS Trzemeszno.
Od pierwszego gwizdka sędziego walka była wyrównana. W około piątej minucie meczu jako pierwsi zdobyli bramkę gospodarze po nieudanej próbie łapania przeciwników na spalone. Napastnik gospodarzy wychodzi sam na sam z naszym bramkarzem i pokonuje go. Po stracie bramki nasi chłopcy dążą do wyrównania wyniku napotykają na kontrataki drużyny przeciwnej, która zdobywa w ten sposób dwie kolejne bramki. Poloniści przeprowadzają atak na bramkę przeciwnej drużyny. Nasz napastnik otrzymuje bardzo dobre podanie od kolegi z drużyny dzięki któremu wychodzi sama na sam z bramkarzem i zdobywa gola. Autorem tej bramki był M. Grzelka Poloniści próbują zdobyć kolejna bramkę ale gospodarze po straconej bramce ruszają ze zwiększoną złością piłkarską i zdobywają jeszcze cztery bramki. Pierwsza część spotkania kończy się wynikiem 7:1 dla gospodarzy. Po regulaminowej przerwie zawodnicy wchodzą zmotywowani do zdobywania kolejnych bramek. Około 40 minuty tego spotkania w środkowej linii boiska przejmuje piłkę nasz zawodnik O. Górka zauważył, że bramkarz wyszedł na przedpole i oddał przepiękny strzał umieszczając piłkę w bramce gospodarzy. W końcówce meczu gospodarza przeprowadzają kontratak zdobywając ósmego gola i w ten sposób ustalają wynik końcowy meczu na 8:2 dla gospodarzy.
Barwy Polonii reprezentowali: P. Kościelniak, B.Miedziak, O. Górka, Ł. Ciania, M. Grzelka, Sz. Domański, J. Szymkowiak, M. Grzesik, K. Kubacki, R. Grzelak.
Najnowsze aktualności
-
19.04.2023
Transmisja z Koła
Ze spotkania pierwszej rundy Wielkopolskiego Pucharu Polski w którym piłkarze Polonii Środa zmierzą się z Olimpią Koło przeprowadzimy bezpośrednią transmisję na naszym kanale na You Tubie.
Początek transmisji w środę 19 kwietnia o godzinie 17:15.
-
18.04.2023
2. miejsce w Okna Tradycja Cup (2013)
W weekend drużyna orlików młodszych (rocznik 2013) wzięła udział w turnieju piłkarskim Okna Tradycja Cup w Nowym Sączu. Nasz zespół do ostatniego meczu walczył o triumf w turnieju, ale ostatecznie musiał zadowolić się zajęciem drugiego miejsca w silnie obsadzonych zawodach. Wyróżnienie indywidualne otrzymał Karol Maleszka, który znalazł się w TOP3 najlepszych zawodników turnieju!
-
18.04.2023
Towarzysko ze skrzatami PS Gniezno (2016)
W sobotnie południe na średzkim orliku spotkały się zespoły skrzatów z akademii Polonii Środa Wielkopolska oraz Piłkarskiej Szkółki Gniezno. Gospodarze bardzo licznie przywitali gości z Gniezna. Pomimo niesprzyjającej aury gra rodzice zobaczyli świetne widowisko.
-
18.04.2023
Zagrali towarzysko z GAS Krobia (2015)
W sobotę 15 kwietnia żaki z rocznika 2015 podejmowały na własnym terenie drużynę GAS Krobia. Mecze odbywały się na dwóch boiskach jednocześnie.
-
18.04.2023
Ligowy turniej w Śremie (2013)
W niedzielny poranek zespół orlików E2 Polonii Środa Wielkopolska (rocznik 2013 - grupa żółta) rozegrał mecze w ramach turnieju Wielkopolskiego ZPN. Gospodarzem rozgrywek był zespół Warty Śrem. Na boiska wybiegły zespoły: Polonii rocznika 2013 oraz Polonii rocznika 2014, Warty Śrem, Orlika Miłosław, a także Sparty Sklejki Orzechowo.
-
18.04.2023
Zatrzymać Bałtyk
Tym razem w niedzielę kolejne spotkanie ligowe rozegrają piłkarze Polonii Środa a ich rywalem będzie znajdujący się w strefie spadkowej Bałtyk Gdynia. Będzie to doskonała okazja dla średzkiego zespołu żeby zainkasować komplet punktów ale trzeba pamiętać że w ostatnich czterech meczach ligowych Bałtyk zanotował trzy wgrane i poniósł tylko jedną porażkę.
-
18.04.2023
Turniej ligowy w Kamionkach (2012)
W sobotę drużyna orlików (rocznik 2012) wzięła udział w turnieju ligowym Wielkopolskiego ZPN w Kamionkach. Młodzi Poloniści rywalizowali z rówieśnikami lokalnych klubów - Avii Kamionki, Kłosa Zaniemyśl, Kotwicy Kórnik oraz Warty Śrem.
-
17.04.2023
Premierowe zwycięstwo młodziczek (2010)
W sobotę swój drugi mecz w lidze młodzików młodszych rozegrały młodziczki Polonii. Zawodniczki pokonały na boisku w Topoli kolegów z Orlika Miłosław 4:3 (3:2). Goście trzykrotnie wyrównywali, ale w ostatnich minutach Polonistki zadały decydujący cios. Gole dla średzkiej drużyny zdobyły Julia Wawroska - dwa, Wiktoria Piotrowska oraz Lena Błaszak.



























































