22.05.2018
Wysoka porażka w Baranowie (2004)W minioną sobotę trampkarze młodsi naszego klubu rozegrali kolejny mecz ligowy. Tym razem przeciwnikiem polonistów była Akademia Reissa.
Spotkanie rozegrano na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Baranowie. Stawką tego meczu było utrzymanie miejsca na podium o które obydwie drużyny walczyć będą do ostatniej kolejki.
Mecz nie rozpoczął się dobrze dla polonistów, gdyż już po 6 minutach gry gospodarze prowadzili 2-0. Tak szybko stracone bramki skomplikowały grę całej drużyny i niestety poloniści pomimo, że cały czas atakowali bramkę rywali musieli uważać aby kolejne akcje ofensywne nie zakończyły się dla gospodarzy powodzeniem. Mecz się uspokoił i wyrównał dużo walki było w środkowej części boiska. Do przerwy kibice więcej bramek nie zobaczyli.
Po przerwie poloniści zaczęli grać bardziej zdecydowanie co przełożyło się na szybszą grę. Pierwsze minuty pokazały, że nasz zespół tanio skóry nie zamierza sprzedać i powalczy do samego końca o dobry rezultat. Niestety w 41 min to zawodnicy Akademii Reissa wyprowadzając pierwszą swoją kontrę w drugiej połowie zakończyli ją pomyślnie zdobywając bramkę na 3-0. Mając jeszcze dużo czasu poloniści za bardzo i za szybko się odkryli, co niestety zakończyło się utratą kolejnych dwóch trafień. Mając tak dobry wynik gospodarze rozluźnili się co nasz zespół wykorzystał. Po zagraniu ręką w polu karnym przez zawodnika Akademii Reissa bramkę kontaktową z rzutu karnego zdobył Filip Łasocha. Ta bramka nie tyle okazała się honorową, ale dała pozytywny impuls do tego, że w tym spotkaniu można jeszcze o coś powalczyć. I tak też się stało gdy po kolejnym stałym fragmencie Polonia zmniejszyła stratę bramkową na 5-2 a piękną bramkę głową po rzucie rożnym zdobył Kacper Sołtysiak. W tej sytuacji poloniści wszystkie swoje siły rzucili do ataku co dało kolejną bramkę. Tym razem w roli głównej wystąpił kapitan zespołu Dawid Boniecki, który lobem pokonał bramkarza. Na sam koniec zrobiło się ciekawie na boisku. Wiele emocji towarzyszyło zawodnikom niestety też tych pozasportowych, lecz dobrze nad wszystkim panował arbiter tego spotkania. W ostatniej akcji meczu gospodarze zdobyli bramkę na 6-3 zamykając tym samym wynik spotkania. Szkoda na pewno tak szybko straconych bramek z pierwszej połowy spotkania, które ułożyły mecz gospodarzom. Polonistom brawa należą się za walkę do samego końca. Od strony taktycznej gra naszego zespołu nie wyglądała źle, brakowało w wielu sytuacjach boiskowego cwaniactwa, które w tych kategoriach wiekowych daje już o sobie znać. Kolejne spotkanie i okazja na przełamanie złej passy dla zespołu będzie w niedzielę 27 maja kiedy do Środy zawitają zawodnicy SPN Szamotuły. Już teraz zapraszamy wszystkich kibiców do kibicowania.
Polonia wystąpiła w składzie: F. Łuczak, J. Szymczak, K. Sołtysiak, D. Boniecki, D. Baranowski, J. Lammel, R. Rubach, F. Łasocha, F. Kaczmarek, M. Kaczmarek, W. Pinczak, P. Wyparło, N. Dymski, M. Janiszewski, A. Krotofil, K. Kaźmierczak, S. Ciesielski oraz W. Stępień
Najnowsze aktualności
-
23.03.2014
Polonia TV: Polonia Środa - Wda Świecie
Zapraszamy do obejrzenia skrótu wczorajszego meczu Polonii z Wdą Świecie oraz wysłuchania konferencji pomeczowej z udziałem trenerów obu drużyn.
-
23.03.2014
Fotogaleria z meczu Polonia - Wda
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z sobotniego meczu Polonii Środa Wielkopolska z Wdą Świecie. Spotkanie po golu Macieja Kota z 36. minuty zakończyło się wygraną gości 1:0.
-
22.03.2014
Wyniki 20. kolejki III ligi
Dzisiaj rozegrane zostały wszystkie spotkania 20. kolejki III ligi. Niespodziewaną porażkę 0:2 z Gromem Plewiska zanotował lider z Kleczewa. Także sensacyjny wynik zanotowano w Ostrowie, gdzie miejscowa Centra pokonała Start Warlubie 2:0.
-
22.03.2014
Wda Świecie lepsza w Środzie
Nie udała się inauguracja wiosennych rozgrywek III ligi Polonii na własnym boisku. Nasi piłkarze nie sprostali dziś Wdzie Świecie ulegając jej 0:1. Jedynego gola dla gości zdobył w 36. minucie Maciej Kot.
-
20.03.2014
Skrót meczu z reprezentacją Polski
Zapraszamy do obejrzenia skrótu środowego meczu sparingowego młodzieżowej reprezentacji Polski z naszą Polonią. Zawody zakończyły się wygraną biało-czerwonych 4:1.
-
20.03.2014
Oldboje Lecha Poznań w półfinale Pucharu
W środę, na bocznym boisku stadionu przy ul.Bułgarskiej w Poznaniu odbył się czwarty mecz ćwierćfinału Pucharu Polski na szczeblu Strefy Poznańskiej.
-
20.03.2014
Polonia podejmie Wdę Świecie
Po długich miesiącach oczekiwań piłkarze średzkiej Polonii w końcu zaprezentują się przed własną publicznością w meczu o stawkę. Inauguracja rundy wiosennej na stadionie w Środzie zapowiada się niezwykle ciekawie, bowiem na ziemię średzką zawita wicelider tabeli, Wda Świecie.
-
19.03.2014
Polonia zagrała z reprezentacją Polski (foto)
Dostępna jest już galeria zdjęć z dzisiejszego meczu kontrolnego Polonii Środa Wielkopolska z reprezentacją Polski. Fotografie z tego bardzo ciekawego spotkania przygotował Czesław Kościelski.





















































