22.05.2018
Wysoka porażka w Baranowie (2004)W minioną sobotę trampkarze młodsi naszego klubu rozegrali kolejny mecz ligowy. Tym razem przeciwnikiem polonistów była Akademia Reissa.
Spotkanie rozegrano na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Baranowie. Stawką tego meczu było utrzymanie miejsca na podium o które obydwie drużyny walczyć będą do ostatniej kolejki.
Mecz nie rozpoczął się dobrze dla polonistów, gdyż już po 6 minutach gry gospodarze prowadzili 2-0. Tak szybko stracone bramki skomplikowały grę całej drużyny i niestety poloniści pomimo, że cały czas atakowali bramkę rywali musieli uważać aby kolejne akcje ofensywne nie zakończyły się dla gospodarzy powodzeniem. Mecz się uspokoił i wyrównał dużo walki było w środkowej części boiska. Do przerwy kibice więcej bramek nie zobaczyli.
Po przerwie poloniści zaczęli grać bardziej zdecydowanie co przełożyło się na szybszą grę. Pierwsze minuty pokazały, że nasz zespół tanio skóry nie zamierza sprzedać i powalczy do samego końca o dobry rezultat. Niestety w 41 min to zawodnicy Akademii Reissa wyprowadzając pierwszą swoją kontrę w drugiej połowie zakończyli ją pomyślnie zdobywając bramkę na 3-0. Mając jeszcze dużo czasu poloniści za bardzo i za szybko się odkryli, co niestety zakończyło się utratą kolejnych dwóch trafień. Mając tak dobry wynik gospodarze rozluźnili się co nasz zespół wykorzystał. Po zagraniu ręką w polu karnym przez zawodnika Akademii Reissa bramkę kontaktową z rzutu karnego zdobył Filip Łasocha. Ta bramka nie tyle okazała się honorową, ale dała pozytywny impuls do tego, że w tym spotkaniu można jeszcze o coś powalczyć. I tak też się stało gdy po kolejnym stałym fragmencie Polonia zmniejszyła stratę bramkową na 5-2 a piękną bramkę głową po rzucie rożnym zdobył Kacper Sołtysiak. W tej sytuacji poloniści wszystkie swoje siły rzucili do ataku co dało kolejną bramkę. Tym razem w roli głównej wystąpił kapitan zespołu Dawid Boniecki, który lobem pokonał bramkarza. Na sam koniec zrobiło się ciekawie na boisku. Wiele emocji towarzyszyło zawodnikom niestety też tych pozasportowych, lecz dobrze nad wszystkim panował arbiter tego spotkania. W ostatniej akcji meczu gospodarze zdobyli bramkę na 6-3 zamykając tym samym wynik spotkania. Szkoda na pewno tak szybko straconych bramek z pierwszej połowy spotkania, które ułożyły mecz gospodarzom. Polonistom brawa należą się za walkę do samego końca. Od strony taktycznej gra naszego zespołu nie wyglądała źle, brakowało w wielu sytuacjach boiskowego cwaniactwa, które w tych kategoriach wiekowych daje już o sobie znać. Kolejne spotkanie i okazja na przełamanie złej passy dla zespołu będzie w niedzielę 27 maja kiedy do Środy zawitają zawodnicy SPN Szamotuły. Już teraz zapraszamy wszystkich kibiców do kibicowania.
Polonia wystąpiła w składzie: F. Łuczak, J. Szymczak, K. Sołtysiak, D. Boniecki, D. Baranowski, J. Lammel, R. Rubach, F. Łasocha, F. Kaczmarek, M. Kaczmarek, W. Pinczak, P. Wyparło, N. Dymski, M. Janiszewski, A. Krotofil, K. Kaźmierczak, S. Ciesielski oraz W. Stępień
Najnowsze aktualności
-
12.04.2014
Wyniki 23. kolejki III ligi
Dziś rozegrane zostały wszystkie spotkania 23. kolejki III ligi. W najciekawszym meczu Lech II Poznań wysoko pokonał Wdę Świecie 5:2. Także wysokie zwycięstwo 4:0 zanotował Start Warlubie z Włocłavią Włocławek.
-
12.04.2014
Trzy punkty dla Polonii w Mogilnie
Trzy punkty przywieźli dziś z Mogilna piłkarze średzkiej Polonii. Nasza drużyna pokonała w ważnym dla obu zespołów meczu miejscową Pogoń 1:0 i awansowała na ósme miejsce w tabeli.
-
11.04.2014
Jajka dla kibiców od PW Amigo
W najbliższą środę, 16 marca piłkarze Polonii Środa Wielkopolska podejmować będą na własnym boisku GKS Dopiewo.
-
11.04.2014
Niedziela z rezerwami i dziewczynami
W najbliższą niedzielę wszystkich sympatyków piłki nożnej czekają dwa bardzo ciekawie zapowiadające się mecze.
-
11.04.2014
Rozgrywki młodzieży
Po raz kolejny w nadchodzący weekend swoje mecze ligowe rozegrają zespoły młodzieżowe średzkiej Polonii.
-
10.04.2014
Pogoń Mogilno kolejnym rywalem
W meczu 23. kolejki rozgrywek o mistrzostwo III ligi drużyna Polonii Środa Wielkopolska podejmowana będzie w Mogilnie przez miejscową Pogoń. Spotkanie będzie niezwykle ważne dla obu zespołów.
-
08.04.2014
Zwycięstwo dziewczyn w Luzinie
Pierwszy tegoroczny mecz ligowy Polonistek zakończył się wygraną.
-
07.04.2014
Poloniści w reprezentacji WZPN
Po raz kolejny Aleksander Kluczyński oraz Bartosz Bartkowiak otrzymali powołania do kadr wojewódzkich.






















































