22.05.2018
Wysoka porażka w Baranowie (2004)W minioną sobotę trampkarze młodsi naszego klubu rozegrali kolejny mecz ligowy. Tym razem przeciwnikiem polonistów była Akademia Reissa.
Spotkanie rozegrano na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Baranowie. Stawką tego meczu było utrzymanie miejsca na podium o które obydwie drużyny walczyć będą do ostatniej kolejki.
Mecz nie rozpoczął się dobrze dla polonistów, gdyż już po 6 minutach gry gospodarze prowadzili 2-0. Tak szybko stracone bramki skomplikowały grę całej drużyny i niestety poloniści pomimo, że cały czas atakowali bramkę rywali musieli uważać aby kolejne akcje ofensywne nie zakończyły się dla gospodarzy powodzeniem. Mecz się uspokoił i wyrównał dużo walki było w środkowej części boiska. Do przerwy kibice więcej bramek nie zobaczyli.
Po przerwie poloniści zaczęli grać bardziej zdecydowanie co przełożyło się na szybszą grę. Pierwsze minuty pokazały, że nasz zespół tanio skóry nie zamierza sprzedać i powalczy do samego końca o dobry rezultat. Niestety w 41 min to zawodnicy Akademii Reissa wyprowadzając pierwszą swoją kontrę w drugiej połowie zakończyli ją pomyślnie zdobywając bramkę na 3-0. Mając jeszcze dużo czasu poloniści za bardzo i za szybko się odkryli, co niestety zakończyło się utratą kolejnych dwóch trafień. Mając tak dobry wynik gospodarze rozluźnili się co nasz zespół wykorzystał. Po zagraniu ręką w polu karnym przez zawodnika Akademii Reissa bramkę kontaktową z rzutu karnego zdobył Filip Łasocha. Ta bramka nie tyle okazała się honorową, ale dała pozytywny impuls do tego, że w tym spotkaniu można jeszcze o coś powalczyć. I tak też się stało gdy po kolejnym stałym fragmencie Polonia zmniejszyła stratę bramkową na 5-2 a piękną bramkę głową po rzucie rożnym zdobył Kacper Sołtysiak. W tej sytuacji poloniści wszystkie swoje siły rzucili do ataku co dało kolejną bramkę. Tym razem w roli głównej wystąpił kapitan zespołu Dawid Boniecki, który lobem pokonał bramkarza. Na sam koniec zrobiło się ciekawie na boisku. Wiele emocji towarzyszyło zawodnikom niestety też tych pozasportowych, lecz dobrze nad wszystkim panował arbiter tego spotkania. W ostatniej akcji meczu gospodarze zdobyli bramkę na 6-3 zamykając tym samym wynik spotkania. Szkoda na pewno tak szybko straconych bramek z pierwszej połowy spotkania, które ułożyły mecz gospodarzom. Polonistom brawa należą się za walkę do samego końca. Od strony taktycznej gra naszego zespołu nie wyglądała źle, brakowało w wielu sytuacjach boiskowego cwaniactwa, które w tych kategoriach wiekowych daje już o sobie znać. Kolejne spotkanie i okazja na przełamanie złej passy dla zespołu będzie w niedzielę 27 maja kiedy do Środy zawitają zawodnicy SPN Szamotuły. Już teraz zapraszamy wszystkich kibiców do kibicowania.
Polonia wystąpiła w składzie: F. Łuczak, J. Szymczak, K. Sołtysiak, D. Boniecki, D. Baranowski, J. Lammel, R. Rubach, F. Łasocha, F. Kaczmarek, M. Kaczmarek, W. Pinczak, P. Wyparło, N. Dymski, M. Janiszewski, A. Krotofil, K. Kaźmierczak, S. Ciesielski oraz W. Stępień
Najnowsze aktualności
-
02.06.2014
3 miejsce żaków młodszych i skrzatów w Borówcu
W sobotę 31.05.2014r. Rada Sołecka w Borówcu zorganizowała z okazji dnia dziecka turniej piłki nożnej. Trener Leszek Maźwa otrzymał zaproszenie na ten turniej i wraz z drużyną żaków postanowił z niego skorzystać. W turnieju tym wykazać się mogli zawodnicy którzy są zmiennikami w rozgrywkach ligowych oraz kilku chłopców trenujących w grupie skrzatów pod okiem trenera pierwszego zespołu Polonii Środa Czesława Owczarka dla których był to pierwszy turniej.
-
02.06.2014
Porażka juniorów z Błękitnymi
Mecz juniorów młodszych z liderem grupy Błękitnymi Wronki zakończył się porażką młodych piłkarzy Polonii, w stosunku 0:3.
-
31.05.2014
Polonia siódma po 33. kolejce
Dzisiaj rozegrana została przedostatnia, 33. kolejka rozgrywek o mistrzostwo trzeciej ligi. Piłkarze Polonii otrzymali w niej trzy punkty walkowerem za mecz z wycofanym wcześniej Fogo Luboń.
-
30.05.2014
Weekendowe mecze Polonii
Tylko dwie drużyny Polonii Środa Wielkopolska zagrają najbliższy weekend na własnym boisku.
-
29.05.2014
TV: Polonia Środa - Polonia Leszno
Zapraszamy do obejrzenia skrótu środowego meczu pomiędzy Polonią Środa Wielkopolska, a Polonią 1012 Leszno. Dzięki wygranej 4:1 średzianie zapewnili sobie utrzymanie w rozgrywkach.
-
29.05.2014
Fotorelacja z meczu przeciwko Polonii Leszno
Dostępna jest już galeria zdjęć z meczu 32. kolejki trzeciej ligi w którym średzka Polonia zwyciężyła na własnym boisku swoją imienniczkę z Leszna pewnie 4:1.
-
28.05.2014
Wyniki 32. kolejki III ligi
Dzisiaj rozegrana została 32. kolejka rozgrywek o mistrzostwo trzeciej ligi. Pierwsze miejsce zapewnił sobie Sokół Kleczew, który zagra w barażach o awans do drugiej ligi.
-
28.05.2014
Wygrana na wagę trzeciej ligi
W dzisiejszym meczu 32. kolejki trzeciej ligi piłkarze Polonii Środa wielkopolska pokonali na własnym boisku Polonię 1912 Leszno 4:1 (2:0).





















































