22.05.2018
Wysoka porażka w Baranowie (2004)W minioną sobotę trampkarze młodsi naszego klubu rozegrali kolejny mecz ligowy. Tym razem przeciwnikiem polonistów była Akademia Reissa.
Spotkanie rozegrano na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Baranowie. Stawką tego meczu było utrzymanie miejsca na podium o które obydwie drużyny walczyć będą do ostatniej kolejki.
Mecz nie rozpoczął się dobrze dla polonistów, gdyż już po 6 minutach gry gospodarze prowadzili 2-0. Tak szybko stracone bramki skomplikowały grę całej drużyny i niestety poloniści pomimo, że cały czas atakowali bramkę rywali musieli uważać aby kolejne akcje ofensywne nie zakończyły się dla gospodarzy powodzeniem. Mecz się uspokoił i wyrównał dużo walki było w środkowej części boiska. Do przerwy kibice więcej bramek nie zobaczyli.
Po przerwie poloniści zaczęli grać bardziej zdecydowanie co przełożyło się na szybszą grę. Pierwsze minuty pokazały, że nasz zespół tanio skóry nie zamierza sprzedać i powalczy do samego końca o dobry rezultat. Niestety w 41 min to zawodnicy Akademii Reissa wyprowadzając pierwszą swoją kontrę w drugiej połowie zakończyli ją pomyślnie zdobywając bramkę na 3-0. Mając jeszcze dużo czasu poloniści za bardzo i za szybko się odkryli, co niestety zakończyło się utratą kolejnych dwóch trafień. Mając tak dobry wynik gospodarze rozluźnili się co nasz zespół wykorzystał. Po zagraniu ręką w polu karnym przez zawodnika Akademii Reissa bramkę kontaktową z rzutu karnego zdobył Filip Łasocha. Ta bramka nie tyle okazała się honorową, ale dała pozytywny impuls do tego, że w tym spotkaniu można jeszcze o coś powalczyć. I tak też się stało gdy po kolejnym stałym fragmencie Polonia zmniejszyła stratę bramkową na 5-2 a piękną bramkę głową po rzucie rożnym zdobył Kacper Sołtysiak. W tej sytuacji poloniści wszystkie swoje siły rzucili do ataku co dało kolejną bramkę. Tym razem w roli głównej wystąpił kapitan zespołu Dawid Boniecki, który lobem pokonał bramkarza. Na sam koniec zrobiło się ciekawie na boisku. Wiele emocji towarzyszyło zawodnikom niestety też tych pozasportowych, lecz dobrze nad wszystkim panował arbiter tego spotkania. W ostatniej akcji meczu gospodarze zdobyli bramkę na 6-3 zamykając tym samym wynik spotkania. Szkoda na pewno tak szybko straconych bramek z pierwszej połowy spotkania, które ułożyły mecz gospodarzom. Polonistom brawa należą się za walkę do samego końca. Od strony taktycznej gra naszego zespołu nie wyglądała źle, brakowało w wielu sytuacjach boiskowego cwaniactwa, które w tych kategoriach wiekowych daje już o sobie znać. Kolejne spotkanie i okazja na przełamanie złej passy dla zespołu będzie w niedzielę 27 maja kiedy do Środy zawitają zawodnicy SPN Szamotuły. Już teraz zapraszamy wszystkich kibiców do kibicowania.
Polonia wystąpiła w składzie: F. Łuczak, J. Szymczak, K. Sołtysiak, D. Boniecki, D. Baranowski, J. Lammel, R. Rubach, F. Łasocha, F. Kaczmarek, M. Kaczmarek, W. Pinczak, P. Wyparło, N. Dymski, M. Janiszewski, A. Krotofil, K. Kaźmierczak, S. Ciesielski oraz W. Stępień
Najnowsze aktualności
-
22.08.2014
Zapowiedź 3 kolejki III ligii
W najbliższy weekend odbędą się spotkania 3 kolejki III ligi grupy kujawsko pomorsko wielkopolskiej.
-
21.08.2014
Bartosz Roszyk posędziuje w Ostrowie
Bartosz Roszyk z Leszna będzie sędziom meczu 3 kolejki III ligi w którym Polonia Środa zmierzy się w Ostrowie Wlkp. z tamtejszą Ostrovią.
-
21.08.2014
Zagrali z Lechią Kostrzyn
Podczas środowego treningu piłkarzy Młodzika Młodszego na Centrum Treningowym Polonia, doszło do meczu kontrolnego z rywalem z Kostrzyna.
-
21.08.2014
Remis z Canarinhos Skórzewo
We wtorek 19 sierpnia drużyna Orlików Młodszych wybrała się na mecz sparingowy do Skórzewa gdzie mierzyła się z miejscową drużyną Canarinhos.
-
20.08.2014
Ostrovia kolejnym rywalem
Przed nami mecze trzeciej kolejki III ligi. Tym razem Polonia Środa swoje spotkanie rozegra na wyjeździe, a jej rywalem będzie Ostrovia 1909 Ostrów Wielkopolski.
-
20.08.2014
Mecz rezerw odwołany
Nie zainaugurują rozgrywek A klasy nowego sezonu w ten weekend piłkarze drugiego zespołu Polonii Środa.
-
20.08.2014
Oldboye w Pucharze Polski
W sobotę 23 sierpnia o godzinie 11:00 na boisku Centrum Treningowego Polonii swą przygodę z Pucharem Polski na szczeblu okręgu rozpoczną oldboye naszego Klubu.
-
18.08.2014
Najlepsi strzelcy III ligii
Za nami już 2 kolejki sezonu 2014/15 III ligii grupy kujawsko pomorsko wielkopolskiej w której występuje średzka Polonia. W sumie jak do tej pory w 18 rozegranych meczach padły 54 bramki co daje średnią 3 bramki na mecz. Poniżej prezentujemy obecna klasyfikację najlepszych strzelców III ligi wśród których znalazł się strzelec jedynej jak do tej pory bramki dla naszego zespołu Jakub Solarek.

























































