21.04.2013
Wygrany mecz trampkarzyTrzeci mecz ligowy rozegrali w sobotę z Clescevią Kleszczewo trampkarze KS Polonia Środa Wlkp., którzy swoją pierwszą bramkę w tym spotkaniu zdobyli już w 8 sekundzie meczu.
Cała akcja rozpoczęła się po pierwszym gwizdku sędziego, gdzie Michał Górzyński zagrał piłkę do Szymona Chudego, ten cofnął piłkę do Jędrzeja Kujawy, który natychmiast wrzucił piłkę za plecy obrońców do wybiegającego na wolne pole Michała Górzyńskiego, który był szybszy od bramkarza gospodarzy i przelobował piłkę do pustej bramki. Tak szybko zdobyte prowadzenie nie sparaliżowało bardzo silnej pod względem fizycznym drużyny gospodarzy. Poloniści silniejszym fizycznie przeciwnikom przeciwstawili swoje umiejętności piłkarskie i walkę o każdą piłkę. W środkowej strefie boiska dominowali Jędrzej Kujawa i Dawid Chąpinski. Bez zarzutów spisywali się nasi obrońcy. Dwójka napastników Michał Górzyński i Szymon Chudy wyrasta na super atak, przed którym strach będzie miał niejeden zespół. W 14 minucie Szymon Chudy podwyższył wynik spotkania na dwa do zera. Siedem minut później pięknym rajdem popisał się Michał Górzyński, który wychodząc na czystą pozycję, został sfaulowany w polu karnym i bardzo dobrze prowadzący dzisiejsze zawody sędzia, bez wahania podyktował rzut karny. W naszym zespole rzuty karne strzela Jędrzej Kujawa, który robi to do tej pory bezbłędnie i tak też było w tym przypadku. Prowadzenie 3:0 było całkiem zasłużone, i gdy na dwie minuty przed końcem pierwszej połowy poloniści egzekwowali rzut rożny, nasza obrona zapomniała o asekuracji własnej bramki, co zemściło się natychmiastową stratą bramki, ponieważ piłka po dośrodkowaniu z rzutu rożnego trafiła na nogę obrońcy gospodarzy, który wybił ją tak precyzyjnie, ze trafiła ona pod nogi stojącego na środku boiska, niepilnowanego napastnika Klescevii. Ten natychmiast ruszył na naszą bramkę i gdy już wydawało się że biegnący za nim Krzysztof Kaźmierczak przeszkodzi mu w oddaniu strzału, zdążył uderzyć piłkę tak precyzyjnie, że nasz bramkarz nie miał żadnej szansy. Na przerwę Polonia schodziła prowadząc 3:1. Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie i przez cały czas średzianie kontrolowali grę. Mając kilka sytuacji do podwyższenia wyniku, ale zawsze na posterunku stał bramkarz gospodarzy. Na 15 minut przed końcem meczu po rzucie rożnym gospodarze zdobyli drugą bramkę, lecz już do końca wynik się już nie zmienił i ostatecznie mecz wygrali nasi zawodnicy w stosunku 3:2. W meczu wystąpili: Bartosz Wolski, Kaźmierczak Krzysztof, Kiel Stanisław, Skrobosiński Piotr, Jakub Malusiak, Chudy Szymon, Chąpinski Dawid, Jóźwiak Maciej, Kościelniak Rafał, Kujawa Jędrzej, Górzyński Michał, Typański Marcin, Zys Mikołaj, Krajewski Mariusz, Leporowski Wojciech, Kowalski Eryk, Grabowski Adam, Cichoń Adam i Chudy Maciej . Obecny na meczu był także kontuzjowany Mikołaj Janicki. Następny mecz trampkarze rozegrają za tydzień w Miłosławiu, z tamtejszym Orlikiem.
Najnowsze aktualności
-
11.09.2012
Czy Polonia pokona Cuiavię Inowrocław?
Zapraszamy wszystkich kibiców do głosowania w nowej sondzie opublikowanej na naszym oficjalnym profilu na Faceboooku. Tradycyjnie pytamy Was o zwycięzcę najbliższego meczu Polonii Środa Wielkopolska.
-
11.09.2012
W środę z Phytopharmem Klęka
Już jutro rezerwy Polonii Środa Wielkopolska zmierzą się w spotkaniu III rundy Pucharu Polski strefy poznańskiej z Phytopharmem Klęka. Ten derbowy mecz rozegrany zostanie na stadionie w Środzie.
-
11.09.2012
Wyjazd kibiców do Inowrocławia
Już najbliższą sobotę, 15 września piłkarze Polonii Środa Wielkopolska rozegrają ósmy mecz o mistrzostwo III ligi grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej. Tym razem średzianie wybiorą się do Inoworcławia na spotkanie z tamtejszą Cuiavią.
-
10.09.2012
612. minut Sławomira Janickiego
Podczas wczorajszego meczu Polonii Środa Wielkopolska z Wdą Świecie zakończyła się trwająca 612. minut passa Sławomira Janickiego bez straconego gola.
-
10.09.2012
Podsumowanie 7. kolejki III ligi
W ostatni weekend rozegrana została siódma kolejka rozgrywek o mistrzostwo III ligi. Liderem nadal jest Ostrovia 1909 Ostrów, ale zmienił się wicelider, którym został Sokół Kleczew.
-
10.09.2012
Porażka po walce
W sobotnie przed popołudnie Orlicy Polonii z rocznika 2002 rozegrali swój pierwszy mecz na wyjeździe w sezonie 2012/2013. Polonia grała z zespołem OTPS Winogrady Poznań.
-
09.09.2012
Remis juniorów młodszych z Dalewem
W niedzielę 9 września rozgrywki ligowe rozpoczęli juniorzy młodsi Polonii Środa. Nasi piłkarze w pierwszym meczu spotkali się na własnym boisku z zespołem Adalbertus II Dalewo. Spotkanie zakończyło się wynikiem remisowym 1:1.























































