03.10.2022
Wygrany bój z KKS-em (2008)
W spotkaniu na szczycie ligowej tabeli I ligi wojewódzkiej trampkarzy starszych Polonia Środa Wielkopolska po bardzo trudnym meczu wygrała 2:1 (0:0) z KKS-m 1925 Kalisz. Poloniści objęli prowadzenie w 50. minucie za sprawą trafienia Mikołaja Kowalskiego, ale kwadrans później goście doprowadzili do wyrównania. Gola na wagę trzech punktów strzelił w 76. minucie meczu Jakub Michalak. Podopieczni Przemysława Otuszewskiego i Wojciecha Gąsiorowskiego z przewagą ośmiu punktów przewodzą ligowej stawce.
Mecz od początku stał na dobrym poziomie. Szybkie i dynamiczne akcje często kończyły się niedokładnymi podaniami z obu stron, do tego płynną grę utrudniał pressing stosowany przez oba zespoły. Po pierwszej połowie, pomimo remisu, dużo lepsze wrażenie pozostawił po sobie zespół gospodarzy, który częściej pozostawał przy piłce, grał odważniej i stwarzał sobie sytuacje strzeleckie.
Na początku drugiej odsłony dużo lepiej, agresywniej, prezentowali się przyjezdni, ale po kilku minutach obraz gry wrócił do tego z pierwszej połowy. W 50. minucie po pięknej indywidualnej akcji na listę strzelców wpisał się Mikołaj Kowalski. W drugiej połowie ponownie tempo gry było wysokie i zespół Polonii dochodził do coraz lepszych sytuacji. Niestety po jednym z długich podań zawodników z Kalisza w polu karnym jeden z obrońców Polonii przekroczył przepisy gry i sędzia musiał wskazać na wapno. Jedenastka pewnie została zamieniona na bramkę przez Bartosza Strzyża.
Pomimo remisu i straty gola Polonia dążyła do tworzenia kolejnych sytuacji i tak po doskonałej asyście Mikołaja Kowalskiego do siatki trafil Kuba Michalak, zmieniając wynik spotkania na 2:1 precyzyjnym uderzeniem blisko słupka. Jednobramkowe prowadzenie udało się utrzymać gospodarzom do końcowego gwizdka.
Pomimo kilku nieobecności zespół stanął na wysokości zadania, przyjął trudne warunki rywala i dołożył coś dodatkowego, aby wygrać mecz - zaangażowanie i walkę o dobry rezultat do ostatniej sekundy meczu.
Polonia - trampkarz starszy C1 (2008)
I liga wojewódzka C1 Proton - grupa II
1 października 2022, godz. 13:00 - Środa Wielkopolska (Stadion Lekkoatletyczny)
Polonia Środa Wielkopolska 2:1 (0:0) KKS 1925 Kalisz
Mikołaj Kowalski 50, Jakub Michalak 76 - Bartosz Strzyż 65 (k)
Polonia: 1. Jakub Pawlaczyk, 12. Nikodem Bliskowski, 4. Kamil Orwat, 9. Patryk Karczewski, 77. Oliwier Pacholski, 19. Adrian Wojciechowski, 8. Mikołaj Kowalski, 10. Wiktor Motyl, 99. Jakub Michalak, 11. Filip Zawodni, 7. Mikołaj Szymański. Grali także: 2. Alan Nowakowski, 3. Eryk Popis, 6. Aleksander Bajon, 13. Filip Stasiak, 18. Bartosz Szwalek, 23. Bartosz Idziaszek, 27. Marcel Jankowiak, 3. Szymon Zając.
trenerzy: Przemysław Otuszewski oraz Wojciech Gąsiorowski.
żółta kartka: Filip Kończyński, Błażej Maciniak - trener (KKS 1925).
Grano 2x40 minut.
Tabela:
Link to tabeli i terminarza => https://wielkopolskizpn.pl/jesien-2022/#48605
| I liga wojewódzka C1 Proton - grupa II (2008) | ||||
|---|---|---|---|---|
| Drużyna | Mecze | Bramki | Pkt. | |
| 1. | Polonia Środa Wielkopolska | 9 | 42:10 | 27 |
| 2. | Amber Kalisz | 9 | 18:10 | 19 |
| 3. | KKS 1925 Kalisz | 9 | 21:10 | 17 |
| 4. | Kania Gostyń | 9 | 17:20 | 15 |
| 5. | Polonia 1912 Leszno | 9 | 17:19 | 12 |
| 6. | Ostrovia 1909 | 9 | 22:21 | 10 |
| 7. | Rawia Rawicz | 9 | 8:36 | 4 |
| 8. | SKP MOS Słupca | 9 | 6:25 | 1 |
Najnowsze aktualności
-
11.01.2013
Rezerwy wystąpią na turnieju Sklejka Cup 2013
W najbliższą niedzielę druga drużyna Polonii Środa Wielkopolska wyjedzie na I Halowy Turniej Piłki Nożnej Sklejka Cup 2013, który rozegrany zostanie w Miłosławiu.
-
11.01.2013
Orliki młodsze zagrają w Sosnowcu
Już w najbliższy weekend 12-13 stycznia drużyna orlików młodszych naszego klubu pojedzie do Sosnowca na dwudniowy turniej piłkarski.
-
10.01.2013
Polonia zagra we Wrześni
Już w najbliższą niedzielę, 13 stycznia piłkarze Polonii Środa Wielkopolska wezmą udział w XIV Turnieju o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Września.
-
10.01.2013
Nowe terminy treningów orlików starszcyh
Wszystkich zawodników zespołu orlików starszych prowadzonych przez Marcina Lecieja informujemy że przez ferie zimowe treningi odbywać będą się dwa razy w tygodniu we wtorki i czwartki.
-
10.01.2013
Wstępny terminarz rundy wiosennej III ligi
Kujawsko-Pomorski Związek Piłki Nożnej ustalił wstępny terminarz rundy wiosennej III ligi grupy II w której występuje nasza Polonia Środa Wielkopolska.
-
09.01.2013
Galeria zdjęć z pierwszego treningu
Zapraszamy wszystkich kibiców do obejrzenia galerii zdjęć z dzisiejszego, pierwszego w tym roku treningu Polonii Środa Wielkopolska.
-
09.01.2013
Polonia rozpoczęła przygotowania
Dziś o godzinie 17:00 piłkarze Polonii Środa Wielkopolska odbyli pierwszy po przerwie zimowej trening. Zajęcia polonistów po raz pierwszy poprowadził Czesław Owczarek.
-
08.01.2013
Jutro pierwszy trening
Już jutro po przerwie zimowej do zajęć powrócą piłkarze Polonii Środa Wielkopolska. Nasi zawodnicy po raz pierwszy będą mieli okazję pokazać się nowemu trenerowi Czesławowi Owczarkowi.























































