27.01.2025
Wygrana w trzecim sparinguW trzecim zimowym meczu towarzyskim piłkarze Polonii Środa zmierzyli się w Wągrowcu na boisku ze sztuczną nawierzchnią z tamtejszym zespołem Nielby. Dla średzkiej ekipy był to drugi mecz towarzysku w tym tygodniu i jednocześnie zwieńczenie bardzo intensywnego tygodnia przygotowań.
Od samego początku czwartoligowcy odważnie zaatakowali średzką drużynę co doprowadziło do kilku sytuacji pod bramką Przemysława Frąckowiaka. Ale ten jak na kapitana zespołu przystało dwoił się i troił utrzymując bezbramkowy remis. Szczególnie efektowna była interwencja z samego początku spotkania kiedy dwukrotnie w krótkim czasie Przemysław Frąckowiak rzucał się na strzały rywali wybijając piłkę z linii końcowej. Z biegiem czasu poloniści zaczęli sobie ustawiać to spotkanie. Sygnał do ataku dał Klaudiusz Milachowski po którego strzale piłka zatrzymała się na poprzeczce. Chwilę później w słupek trafił Jędrzej Drame. W 39 minucie poloniści dopięli swego i wyszli na prowadzenie po trafieniu Oscara Romero który pewnym strzałem tuż przy słupku posłał piłkę obok bramkarza Nielby. Prowadzeniem 1:0 Polonii Środa zakończyła się pierwsza część spotkania.
Po zmianie stron do głosu zdecydowanie doszli podopieczni Macieja Rozmarynowskiego którzy zepchnęli rywala do defensywy i kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku. W 60 minucie Dawid Mikołajczak świetnym podaniem obsłużył Adama Krzosa a ten dopełnił formalności pakując piłkę do bramki obok bezradnego bramkarza Nielby. Dosłownie minutę później do piłki zagranej przez Mateusza Pieńczaka dopadł Mikołaj Stangel i pewnym strzałem umieścił w bramce rywali. I gdy wydawało się że poloniści pójdą za ciosem a kolejne bramki to formalność średzki zespół mocno zwolnił tempo i nie atakował już z taką zaciekłością. Sytuacji bramkowych było jak na lekarstwo i mecz zakończył się ostatecznie wygraną 3:0 (1:0) średzkiej Polonii.
Polonia Środa wystąpiła w składzie: Frąckowiak (46` Pawlaczyk) – Budych (46` Kledecki), Pieńczak, Nawrocki (46`Słomczyński), Hyl (46` Walczak), Laskowski (46` Bartkowiak), Kluczyński (46` Szczypek), Kołtański (46`Mikołajczak), Milachowski (46` Stangel), Romero (46` Krzos), Drame (46` Łasocha).
Bramki: Romero (39`), Krzos (60`), Stangel (61`)
Najnowsze aktualności
-
16.11.2025
Z piekła do nieba
Na zakończenie zmagań rundy jesiennej piłkarze Polonii Środa udali się do Nowych Skalmierzyc na pojedynek z miejscową Pogonią. Po porażce z Kluczevią sprzed tygodnia poloniści chcieli się zrehabilitować i zainkasować kolejny komplet punktów.
-
16.11.2025
Koniec pucharowej przygody
W sobotę 15 listopada już po zakończeniu rozgrywek Orlen I ligi kobiet piłkarki Polonii Środa rozegrały spotkanie 1/16 finału Orlen Pucharu Polski. Rywalkami podopiecznych Adriana Ciocha był Ekstraligowy zespół Lech UAM Poznań a spotkanie odbywało się w Środzie Wielkopolskiej.
-
13.11.2025
Akademia: Zapowiedź (15/16.11.2025)
Kalendarz meczów ligowych drużyn akademii w dniach 15/16 listopada 2025.
-
13.11.2025
Weekendowe transmisje PoloniaTV
Zapraszamy Was na weekendowe spotkania zespołów Polonii Środa które pokarzemy na antenie PoloniaTV. Wszystkie mecze oczywiście z komentarzem.
-
13.11.2025
Młodzicy nie przegrywali (2014)
W długi weekend niezłą dyspozycję potwierdziła Polonia 2014, która w 1. lidze wojewódzkiej najpierw zremisowała 2:2 (2:1) z Unią Swarzędz, a potem pokonała 2:1 (2:0) z KKS-em 1925 Kalisz. Oba te spotkania dostarczyły wielu emocji i trzymały w napięciu do ostatnich chwil. W ligowej tabeli pewna utrzymania Polonia przesunęła się na szóste miejsce i do rozegrania pozostał jej mecz z Lechem Poznań Białym. Drugi zespół rywalizujący w 2. lidze okręgowej zremisował 2:2 (1:1) z Victorią Września i zakończył rozgrywki na czwartej pozycji.
-
13.11.2025
Spadek młodzików z 1. ligi wojewódzkiej (2013)
Długi weekend nie był udany dla Polonii 2013, która przegrała swoje mecze 0:2 (0:2) z Lechem Poznań/Łubowo oraz 0:1 (0:1) z Olimpią Koło. Na kolejkę przed końcem rozgrywek Polonia jest dziewiąta w tabeli i już wiadomo, że wiosną będzie rywalizować w 2. lidze wojewódzkiej.
-
12.11.2025
Dwie porażki piłkarek (Dziewczyny)
Nasze trampkarki i młodziczki w niedzielę rywalizowały w rozgrywkach ligowych. W lidze wojewódzkiej juniorek B2 nasze zawodniczki przegrały 1:8 (1:5) z Wartą II Poznań, z kolei w 3. lidze okręgowej lepsi od naszych zawodniczek okazali się chłopacy z Kotwicy II Kórnik.
-
12.11.2025
Nierówna forma trampkarzy (2012)
Ze zmiennym szczęściem radziły sobie nasze drużyny z rocznika 2012. Pierwszy zespół rywalizujący w 1. lidze wojewódzkiej najpierw przegrał 1:3 (0:1) z Unią Swarzędz, a następnie pokonał 7:1 (2:1) Ostrovię 1909 Ostrów Wielkopolski. W spotkaniu ostrowską drużyną doskonałą dyspozycją popisał się Bartłomiej Krajewski, który czterokrotnie pokonał golkipera rywali. Sytuacja w tabeli nie jest jednak łatwa, bo Polonia jest ósma ze stratą trzech punktów do miejsca gwarantującego utrzymanie. Nasz zespół ma do rozegrania jeszcze dwa spotkania.
W II lidze okręgowej Polonia 2012 II najpierw przegrała 3:6 (2:4) z Avią Kamionki, a następnie wygrała aż 12:1 (4:1) z UKS-em Śrem, kiedy to cztery gole zdobył Kacper Grochowski. Polonia jest trzecia w tabeli i do rozegrania pozostał jej mecz z liderem rozgrywek - Jedynką Luboń.
































































































