OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBE

15.11.2017

Wygrana w Gnieźnie na koniec roku (2004)

W niedzielę 12 listopada trampkarze młodsi zagrali ostatni mecz ligowy w tym roku. Przeciwnikiem polonistów był Mieszko Gniezno.

Spotkanie rozegrane zostało na sztucznej nawierzchni w Gnieźnie. Obydwa zespoły do meczu przystępowały po serii kilku zwycięstw, dlatego każdy chciał podtrzymać dobrą passę. Dodatkowo zespoły te bardzo dobrze się znały ze spotkań ligowych. Poloniści jadąc na mecz myśleli tylko o pełnej puli chcąc utrzymać pozycję wicelidera tabeli. Gospodarze natomiast myśląc jeszcze o czołówce tabeli też to spotkanie musieli wygrać. Początek był taki jak zakładano przez meczem. To gospodarze rzucili się od razu do ataków na bramkę naszego zespołu. Poloniści mieli problemy w wyprowadzeniu piłki na połowę rywala. Już w pierwszych 10 minutach zawodnicy Mieszka mogli wyjść na prowadzenie, lecz szczęście było po stronie polonistów. Zarówno Mieszko jak i Polonia prezentowały podobny styl gry i w swoich szeregach mieli silnych fizycznie zawodników. Nikt nie chciał pierwszy popełnić błędu stąd też często zespoły w swych akcjach pomijały drugą linię szukając dłuższych piłek na swoich napastników. W 14 min rzut wolny z dalszej odległości wykonywali poloniści. Piłkę na dalszy słupek dośrodkowywał Filip Kaczmarek, który idealnie dograł  do Marcina Kaczmarka a ten uderzeniem głową zdobył bramkę na 1-0 dla Polonii. Bramka ta zaskoczyła Gnieźnian, którzy pogubili krycie przy tym stałym fragmencie gry. Poloniści jakby odżyli po tym trafieniu, zaczęli grać odważniej konstruując swoje akcję. Niestety przyszła chwila dekoncentracji i w 21 min po błędzie w obronie Mieszko doprowadził do wyrównania. Wszystko rozpoczęło się od nowa a znowu inicjatywę na boisku przejęli gospodarze. W kilku sytuacjach ponownie poloniści mieli wiele szczęścia. Natomiast jedna z kontr naszego przyniosła efekt w postaci bramki. W 33 min tuż przed przerwą Robert Rubach zdecydował się na uderzenie z dystansu. Bramkarz Mieszka dotknął piłkę jeszcze palcami od ręki, lecz nie miał szans przy tak silnym uderzeniu. Poloniści znów prowadzili i na przerwę schodzili z jednobramkowym prowadzeniem.

Druga połowa rozpoczęła się ponownie od ataków gospodarzy. Jednak poloniści w przerwie wyciągnęli wnioski jeśli chodzi o grę w defensywie czego efekty było widać na boisku. Zespół Mieszka już musiał grać szybciej goniąc wynik a w poczynania tej drużyny wkradło się dużo nerwowości. Poloniści wciąż czekali na kontrę i błąd przeciwnika. Były chwilę słabości jak choćby przy jednym ze strzałów zza pola karnego przez Mieszko gdy piłkę odbił bramkarz Polonii a piłka odbiła się od słupka bramki. Było też kilka rzutów rożnych dla gospodarzy, ale i w tym elemencie poloniści sobie świetnie radzili. Dobre zmiany dali też zmiennicy, którzy wprowadzali świeżość do zespołu. Po jednej z akcji w 55 min spotkania dobre podanie prostopadłe otrzymał Nikodem Dymski, który nieczysto uderzył w piłkę, ale kolejny raz szczęśliwie piłka spadła pod nogi Filipa Łasochy, który lewą nogą uderzył nie dając szans bramkarzowi z Gniezna. Była to najładniejsza bramka w tym spotkaniu. Wynik 3-1 dla Polonii wzmocnił jeszcze bardziej mentalność naszego zespołu, który grał konsekwentnie i widząc bezradność rywala chciał zdobyć jeszcze jedną bramkę. Swoje szanse na podwyższenie wyniku miał Marcin Kaczmarek i Jakub Szymczak. Wynik nie uległ już zmianie i do końcowego gwizdka choć spotkanie zostało przedłużone o 5 min nic się nie zmieniło i poloniści dotrwali wygrywając 3-1. Spotkanie stało na bardzo wysokim poziomie, mecz był wyrównany a obie strony stworzyły wiele sytuacji strzeleckich. Lepiej z tego pojedynku wyszli poloniści, którzy zdobywając na ciężkim terenie 3 pkt zapewnili sobie pozycję wicelidera na koniec rundy jesiennej. Poloniści na 11 rozegranych kolejek jeden raz musieli uznać wyższość rywala ( Warta Poznań), jeden raz padł bezbramkowy remis (Lech Poznań) a w 9 spotkaniach to nasz zespół wychodził zwycięsko. Jest to bardzo dobry bilans przed rundą rewanżową, która odbędzie się na wiosnę. Teraz następuje przerwa w rozgrywkach, ale nie od treningów. Podziękowania należą się wszystkich naszym kibicom, rodzicom którzy dzielnie wspierali zespół w spotkaniach domowych czy wyjazdowych.

Polonia Środa wystąpiła w składzie: S. Ciesielski, W. Stępień, D. Boniecki, K. Sołtysiak, F. Kaczmarek,  R. Rubach, J. Lammel, F. Łasocha, W. Pinczak, M. Kaczmarek, K. Kaźmierczak,  P. Wyparło, J. Szymczak, A. Krotofil, N. Dymski, M. Janiszewski, F. Łuczak

Najnowsze aktualności

  • 13.03.2024

    Polonia gra dalej w pucharze

    W środę 13 marca odbyła się pierwsza runda Wielkopolskiego Pucharu Polski. Piłkarze Polonii Środa udali się do Kleczewa na spotkanie z tamtejszym Sokołem.

  • 13.03.2024

    Rywalizowali z Polonią Poznań (2015)

    W sobotni poranek 9 marca rocznik 2015 udał się do Poznania na małe derby Polonii - przeciwnikiem podopiecznych Adriana Wojtysiaka i Pawła Hoffmanna była Polonia Poznań.

  • 13.03.2024

    Gra z Polonią Poznań (2013)

    W niedzielne południe w ramach gry kontrolnej zespół orlików starszych Polonii (rocznik 2013 II) rozegrał mecz z rówieśnikami z Polonii Poznań.

  • 13.03.2024

    Zwycięstwo z Lechem 2014 (2013)

    W sobotę 9 marca Polonia 2013 na boisku naturalnym CTP 2 podejmowała drużynę Lecha Poznań 2014. Skuteczniejsi tego dnia byli Poloniści, wygrywając 11:7. Bramki strzelali Jakub Przybyłek - 5, Paweł Szumski - 4, Karol Maleszka oraz Kacper Fiołka.

  • 13.03.2024

    Dwa sparingowe zwycięstwa (2010)

    Intensywny weekend ma za sobą zespół trampkarzy młodszych, który rozegrał dwa mecze sparingowe. W sobotę podopieczni Marcina Łopusińskiego i Marcina Grabowskiego wygrali 10:0 z Polonią Poznań, a dzień później wygrali 9:2 z UKS-em Śrem.

  • 13.03.2024

    Polonia Juniorki: Terminarz I ligi wojewódzkiej B1

    Wielkopolski Związek Piłki Nożnej opublikował terminarz I ligi wojewódzkiej juniorek B1, w której rywalizować będzie zespół juniorek Polonii prowadzony przez Kamila Kudłę i Weronikę Rychlewską. W pierwszej kolejce, którą zaplanowano na 5/7 kwietnia, Polonistki na wyjeździe zagrają z zespołem Olimpic Śrem. Rozgrywki potrwają do 25/26 maja.

  • 12.03.2024

    Polonistki zagrały z Kanią (Juniorki)

    W weekend juniorki Polonii rozegrały kolejny sparing, tym razem z 4-ligowym zespołem seniorek Kani Gostyń. W zespole Polonii zagrało pięć zawodniczek testowanych. Nasze zawodniczki dzielnie walczyły i ostatecznie przegrały 1:4. Gola dla Polonii strzeliła Aleksandra Piotrowiak.

  • 12.03.2024

    Grad goli w sparingu młodzików (2012)

    W sobotę Polonia Środa 2012 II rozegrała kolejny sparing w ramach przygotowań do rundy wiosennej. Tym razem podopieczni Kornela Ladrowskiego zmierzyli się z Wielkopolską Komorniki i po bardzo ciekawym i bogatym w gole widowisk przegrali 5:7.

SPONSORZY

SPONSORZY
PARTNER PLATINIUM
PARTNER GOLD
PARTNER SILVER
PARTNER PREMIUM
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.