15.11.2017
Wygrana w Gnieźnie na koniec roku (2004)W niedzielę 12 listopada trampkarze młodsi zagrali ostatni mecz ligowy w tym roku. Przeciwnikiem polonistów był Mieszko Gniezno.
Spotkanie rozegrane zostało na sztucznej nawierzchni w Gnieźnie. Obydwa zespoły do meczu przystępowały po serii kilku zwycięstw, dlatego każdy chciał podtrzymać dobrą passę. Dodatkowo zespoły te bardzo dobrze się znały ze spotkań ligowych. Poloniści jadąc na mecz myśleli tylko o pełnej puli chcąc utrzymać pozycję wicelidera tabeli. Gospodarze natomiast myśląc jeszcze o czołówce tabeli też to spotkanie musieli wygrać. Początek był taki jak zakładano przez meczem. To gospodarze rzucili się od razu do ataków na bramkę naszego zespołu. Poloniści mieli problemy w wyprowadzeniu piłki na połowę rywala. Już w pierwszych 10 minutach zawodnicy Mieszka mogli wyjść na prowadzenie, lecz szczęście było po stronie polonistów. Zarówno Mieszko jak i Polonia prezentowały podobny styl gry i w swoich szeregach mieli silnych fizycznie zawodników. Nikt nie chciał pierwszy popełnić błędu stąd też często zespoły w swych akcjach pomijały drugą linię szukając dłuższych piłek na swoich napastników. W 14 min rzut wolny z dalszej odległości wykonywali poloniści. Piłkę na dalszy słupek dośrodkowywał Filip Kaczmarek, który idealnie dograł do Marcina Kaczmarka a ten uderzeniem głową zdobył bramkę na 1-0 dla Polonii. Bramka ta zaskoczyła Gnieźnian, którzy pogubili krycie przy tym stałym fragmencie gry. Poloniści jakby odżyli po tym trafieniu, zaczęli grać odważniej konstruując swoje akcję. Niestety przyszła chwila dekoncentracji i w 21 min po błędzie w obronie Mieszko doprowadził do wyrównania. Wszystko rozpoczęło się od nowa a znowu inicjatywę na boisku przejęli gospodarze. W kilku sytuacjach ponownie poloniści mieli wiele szczęścia. Natomiast jedna z kontr naszego przyniosła efekt w postaci bramki. W 33 min tuż przed przerwą Robert Rubach zdecydował się na uderzenie z dystansu. Bramkarz Mieszka dotknął piłkę jeszcze palcami od ręki, lecz nie miał szans przy tak silnym uderzeniu. Poloniści znów prowadzili i na przerwę schodzili z jednobramkowym prowadzeniem.
Druga połowa rozpoczęła się ponownie od ataków gospodarzy. Jednak poloniści w przerwie wyciągnęli wnioski jeśli chodzi o grę w defensywie czego efekty było widać na boisku. Zespół Mieszka już musiał grać szybciej goniąc wynik a w poczynania tej drużyny wkradło się dużo nerwowości. Poloniści wciąż czekali na kontrę i błąd przeciwnika. Były chwilę słabości jak choćby przy jednym ze strzałów zza pola karnego przez Mieszko gdy piłkę odbił bramkarz Polonii a piłka odbiła się od słupka bramki. Było też kilka rzutów rożnych dla gospodarzy, ale i w tym elemencie poloniści sobie świetnie radzili. Dobre zmiany dali też zmiennicy, którzy wprowadzali świeżość do zespołu. Po jednej z akcji w 55 min spotkania dobre podanie prostopadłe otrzymał Nikodem Dymski, który nieczysto uderzył w piłkę, ale kolejny raz szczęśliwie piłka spadła pod nogi Filipa Łasochy, który lewą nogą uderzył nie dając szans bramkarzowi z Gniezna. Była to najładniejsza bramka w tym spotkaniu. Wynik 3-1 dla Polonii wzmocnił jeszcze bardziej mentalność naszego zespołu, który grał konsekwentnie i widząc bezradność rywala chciał zdobyć jeszcze jedną bramkę. Swoje szanse na podwyższenie wyniku miał Marcin Kaczmarek i Jakub Szymczak. Wynik nie uległ już zmianie i do końcowego gwizdka choć spotkanie zostało przedłużone o 5 min nic się nie zmieniło i poloniści dotrwali wygrywając 3-1. Spotkanie stało na bardzo wysokim poziomie, mecz był wyrównany a obie strony stworzyły wiele sytuacji strzeleckich. Lepiej z tego pojedynku wyszli poloniści, którzy zdobywając na ciężkim terenie 3 pkt zapewnili sobie pozycję wicelidera na koniec rundy jesiennej. Poloniści na 11 rozegranych kolejek jeden raz musieli uznać wyższość rywala ( Warta Poznań), jeden raz padł bezbramkowy remis (Lech Poznań) a w 9 spotkaniach to nasz zespół wychodził zwycięsko. Jest to bardzo dobry bilans przed rundą rewanżową, która odbędzie się na wiosnę. Teraz następuje przerwa w rozgrywkach, ale nie od treningów. Podziękowania należą się wszystkich naszym kibicom, rodzicom którzy dzielnie wspierali zespół w spotkaniach domowych czy wyjazdowych.
Polonia Środa wystąpiła w składzie: S. Ciesielski, W. Stępień, D. Boniecki, K. Sołtysiak, F. Kaczmarek, R. Rubach, J. Lammel, F. Łasocha, W. Pinczak, M. Kaczmarek, K. Kaźmierczak, P. Wyparło, J. Szymczak, A. Krotofil, N. Dymski, M. Janiszewski, F. Łuczak
Najnowsze aktualności
-
24.11.2013
Galeria: Polonia Środa - Włocłavia Włocławek
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z sobotniego meczu III ligi w którym podopieczni Czesława Owczarka nie sprostali Włocłavii Włocławek i ulegli jej 1:2.
-
24.11.2013
Polonia TV: Polonia Środa - Włocłavia Włocławek
Dostępny jest już skrót sobotniego meczu 18. kolejki III ligi w którym piłkarze Polonii Środa Wielkopolska ulegli na własnym boisku Włocłavii Włocławek 1:2. Honorowe trafienie dla średzian zanotował w pierwszej części gry Łukasz Przybyłek wykorzystując rzut karny.
-
23.11.2013
Wyniki 18. kolejki III ligi
Dziś rozegrano wszystkie spotkania 18. kolejki III ligi. Zimę na pozycji lidera spędzi Sokół Kleczew, który pokonał Pogoń Mogilno 2:0. Na drugim miejscu z sześcioma punktami straty do lidera plasuje się Wda Świecie, a podium zamyka Wda Świecie.
-
23.11.2013
Bez punktów na koniec roku
W meczu 18. kolejki III ligi piłkarze Polonii Środa Wielkopolska przegrali na własnym boisku z Włocłavią Włocławek 1:2. Nasi piłkarze prowadzili do przerwy po golu z rzutu karnego Łukasza Przybyłka, jednak w drugiej połowie Bartosz Czaplicki oraz Łukasz Stański trafiali do bramki średzian i zapewnili trzy punkty drużynie z Włocławka.
-
21.11.2013
Ostatni mecz w tym roku
Ostatni mecz ligowy w tym roku rozegrają w najbliższą sobotę piłkarze Polonii Środa Wielkopolska. W pierwszym spotkaniu rundy rewanżowej średzianie zmierzą się na własnym boisku z Włocłavią Włocławek.
-
20.11.2013
Artur Rózga posędziuje z Włocłavią
Artur Rózga reprezentujący Kolegium Sędziów w Bydgoszczy będzie arbitrem głównym sobotniego meczu 18. kolejki trzeciej ligi w którym Polonia Środa Wielkopolska będzie podejmować na własnym boisku Włocłavię Włocławek.
-
19.11.2013
6 miejsce orlików młodszych w Śremie
W sobotę orliki młodsze naszego klubu zagrały na turnieju halowym w Śremie gdzie gospodarzem turnieju był UKS Śrem. Był to już drugi turniej chłopców z rocznika 2004 w tym roku. Do Śremu przyjechały takie drużyny jak: KS Canarinhos Skórzewo, KS Koziołek Poznań, TMS Suchary Suchy Las, Warta Poznań, Orlik Poznań, MTS Tarnowiak Tarnowo Podgórne, Kotwica Kórnik. Zespół UKS Śrem jako gospodarz wystawił w turnieju dwie swoje drużyny: UKS Śrem biały i UKS Śrem zielony.
-
18.11.2013
Zdjęcia meczu Szlachetna Paczka - Polonia Środa
Zapraszamy wszystkich kibiców do obejrzenia zdjęć z niedzielnego spotkania halowego Polonii Środa z Szlachetna Paczką. Galerię jak zawsze przygotował nasz klubowy fotograf Czesław Kościelski.





















































