15.11.2017
Wygrana w Gnieźnie na koniec roku (2004)W niedzielę 12 listopada trampkarze młodsi zagrali ostatni mecz ligowy w tym roku. Przeciwnikiem polonistów był Mieszko Gniezno.
Spotkanie rozegrane zostało na sztucznej nawierzchni w Gnieźnie. Obydwa zespoły do meczu przystępowały po serii kilku zwycięstw, dlatego każdy chciał podtrzymać dobrą passę. Dodatkowo zespoły te bardzo dobrze się znały ze spotkań ligowych. Poloniści jadąc na mecz myśleli tylko o pełnej puli chcąc utrzymać pozycję wicelidera tabeli. Gospodarze natomiast myśląc jeszcze o czołówce tabeli też to spotkanie musieli wygrać. Początek był taki jak zakładano przez meczem. To gospodarze rzucili się od razu do ataków na bramkę naszego zespołu. Poloniści mieli problemy w wyprowadzeniu piłki na połowę rywala. Już w pierwszych 10 minutach zawodnicy Mieszka mogli wyjść na prowadzenie, lecz szczęście było po stronie polonistów. Zarówno Mieszko jak i Polonia prezentowały podobny styl gry i w swoich szeregach mieli silnych fizycznie zawodników. Nikt nie chciał pierwszy popełnić błędu stąd też często zespoły w swych akcjach pomijały drugą linię szukając dłuższych piłek na swoich napastników. W 14 min rzut wolny z dalszej odległości wykonywali poloniści. Piłkę na dalszy słupek dośrodkowywał Filip Kaczmarek, który idealnie dograł do Marcina Kaczmarka a ten uderzeniem głową zdobył bramkę na 1-0 dla Polonii. Bramka ta zaskoczyła Gnieźnian, którzy pogubili krycie przy tym stałym fragmencie gry. Poloniści jakby odżyli po tym trafieniu, zaczęli grać odważniej konstruując swoje akcję. Niestety przyszła chwila dekoncentracji i w 21 min po błędzie w obronie Mieszko doprowadził do wyrównania. Wszystko rozpoczęło się od nowa a znowu inicjatywę na boisku przejęli gospodarze. W kilku sytuacjach ponownie poloniści mieli wiele szczęścia. Natomiast jedna z kontr naszego przyniosła efekt w postaci bramki. W 33 min tuż przed przerwą Robert Rubach zdecydował się na uderzenie z dystansu. Bramkarz Mieszka dotknął piłkę jeszcze palcami od ręki, lecz nie miał szans przy tak silnym uderzeniu. Poloniści znów prowadzili i na przerwę schodzili z jednobramkowym prowadzeniem.
Druga połowa rozpoczęła się ponownie od ataków gospodarzy. Jednak poloniści w przerwie wyciągnęli wnioski jeśli chodzi o grę w defensywie czego efekty było widać na boisku. Zespół Mieszka już musiał grać szybciej goniąc wynik a w poczynania tej drużyny wkradło się dużo nerwowości. Poloniści wciąż czekali na kontrę i błąd przeciwnika. Były chwilę słabości jak choćby przy jednym ze strzałów zza pola karnego przez Mieszko gdy piłkę odbił bramkarz Polonii a piłka odbiła się od słupka bramki. Było też kilka rzutów rożnych dla gospodarzy, ale i w tym elemencie poloniści sobie świetnie radzili. Dobre zmiany dali też zmiennicy, którzy wprowadzali świeżość do zespołu. Po jednej z akcji w 55 min spotkania dobre podanie prostopadłe otrzymał Nikodem Dymski, który nieczysto uderzył w piłkę, ale kolejny raz szczęśliwie piłka spadła pod nogi Filipa Łasochy, który lewą nogą uderzył nie dając szans bramkarzowi z Gniezna. Była to najładniejsza bramka w tym spotkaniu. Wynik 3-1 dla Polonii wzmocnił jeszcze bardziej mentalność naszego zespołu, który grał konsekwentnie i widząc bezradność rywala chciał zdobyć jeszcze jedną bramkę. Swoje szanse na podwyższenie wyniku miał Marcin Kaczmarek i Jakub Szymczak. Wynik nie uległ już zmianie i do końcowego gwizdka choć spotkanie zostało przedłużone o 5 min nic się nie zmieniło i poloniści dotrwali wygrywając 3-1. Spotkanie stało na bardzo wysokim poziomie, mecz był wyrównany a obie strony stworzyły wiele sytuacji strzeleckich. Lepiej z tego pojedynku wyszli poloniści, którzy zdobywając na ciężkim terenie 3 pkt zapewnili sobie pozycję wicelidera na koniec rundy jesiennej. Poloniści na 11 rozegranych kolejek jeden raz musieli uznać wyższość rywala ( Warta Poznań), jeden raz padł bezbramkowy remis (Lech Poznań) a w 9 spotkaniach to nasz zespół wychodził zwycięsko. Jest to bardzo dobry bilans przed rundą rewanżową, która odbędzie się na wiosnę. Teraz następuje przerwa w rozgrywkach, ale nie od treningów. Podziękowania należą się wszystkich naszym kibicom, rodzicom którzy dzielnie wspierali zespół w spotkaniach domowych czy wyjazdowych.
Polonia Środa wystąpiła w składzie: S. Ciesielski, W. Stępień, D. Boniecki, K. Sołtysiak, F. Kaczmarek, R. Rubach, J. Lammel, F. Łasocha, W. Pinczak, M. Kaczmarek, K. Kaźmierczak, P. Wyparło, J. Szymczak, A. Krotofil, N. Dymski, M. Janiszewski, F. Łuczak
Najnowsze aktualności
-
03.12.2013
Rezerwy na trzecim miejscu w Śremie
W dniu dzisiejszym drugi zespół Polonii Środa Wielkopolska wziął udział w halowym Turnieju o Puchar Burmistrza Śremu. Średzianie w gronie sześciu drużyn zajęli trzecie miejsce.
-
30.11.2013
Żaki 2006 wygrały turniej w Czerwonaku
W sobotę 30.11.2013r drużyna żaków 2006 wzięła udział w turnieju halowym Junior Cup który odbył się w Hali sportowej w Czerwonaku. Udział w nim wzięło 8 zespołów: Polonia Środa, Błękitni Owińska I i II, Koziołek Poznań, Suchary Suchy Las, Poznaniak Aurea Poznań oraz gospodarz turnieju Junior Koziegłowy I i II.
-
27.11.2013
Miedź sprawdzi Dominika Muchę
Od jutra na testach w pierwszoligowej Miedzi Legnica przebywać będzie zawodnik pierwszej drużyny Polonii Środa Wielkopolska Dominik Mucha.
-
27.11.2013
Orliki lepsze od Warty
Podczas wtorkowego popołudnia doszło w Poznaniu do spotkania sparingowego pomiędzy Wartą Poznań a Polonią. Chłopcy obu drużyn spotkali się kilka dni wcześniej podczas turnieju, który odbył się w Kórniku. Wtedy zieloni pokonali Polonię 1:0.
-
25.11.2013
Trzecie miejsce trampkarzy
W niedzielę 24 listopada trampkarze z rocznika 2001 wzięli udział w turnieju ZINA CUP zorganizowanym z okazji ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI . Turniej ten rozgrywany był w Czerwonaku i wzięło w nim udział 9 zespołów : UKS Conkord Murowana Goślina, KS Salos Poznań Z-1, Pss Junior Koziegłowy, Ks Salos Poznań Z-2, Ks Wełna Rogoźno, UKS Chrobry Poznań Z-1, UKS Chrobry Poznań Z-2, Ks Rokita Rokietnica I Polonia Środa.
-
25.11.2013
Orliki starsze trzecie w silnie obsadzonym turnieju
W miniony weekend w Kórniku na hali Oaza rozegrana została druga edycja turnieju Szkło Koncept Cup, którego organizatorem była drużyna Koziołka Poznań. W poprzednim roku w turnieju wzięło udział 10 drużyn w tym Polonia Środa i był to tylko jednodniowy turniej, w tym roku organizatorzy poszli za ciosem i w turnieju grało 12 drużyn z Polski i Niemiec, a turniej rozgrywany był dwa dni.
-
25.11.2013
Żaki młodsze najlepsze w Luboniu
W niedzielę 24.11.2013r drużyna żaków 2006 wzięła udział w bardzo dobrze obsadzonym turnieju halowym Luboń Cup który odbył się w Luboniu. Udział w nim wzięło 11 znakomitych zespołów: Polonia Środa, Zagłębie Lubin, Football Academy Leszno, Błękitni Owińska I i II, Warta Poznań, UKS Szóstka Śrem, SKF Sportowe Komorniki, KS 1920 Mosina, UKS Grom Dopiewo, MTS Tarnowiak Tarnowo Podgórne.





















































