15.11.2017
Wygrana w Gnieźnie na koniec roku (2004)W niedzielę 12 listopada trampkarze młodsi zagrali ostatni mecz ligowy w tym roku. Przeciwnikiem polonistów był Mieszko Gniezno.
Spotkanie rozegrane zostało na sztucznej nawierzchni w Gnieźnie. Obydwa zespoły do meczu przystępowały po serii kilku zwycięstw, dlatego każdy chciał podtrzymać dobrą passę. Dodatkowo zespoły te bardzo dobrze się znały ze spotkań ligowych. Poloniści jadąc na mecz myśleli tylko o pełnej puli chcąc utrzymać pozycję wicelidera tabeli. Gospodarze natomiast myśląc jeszcze o czołówce tabeli też to spotkanie musieli wygrać. Początek był taki jak zakładano przez meczem. To gospodarze rzucili się od razu do ataków na bramkę naszego zespołu. Poloniści mieli problemy w wyprowadzeniu piłki na połowę rywala. Już w pierwszych 10 minutach zawodnicy Mieszka mogli wyjść na prowadzenie, lecz szczęście było po stronie polonistów. Zarówno Mieszko jak i Polonia prezentowały podobny styl gry i w swoich szeregach mieli silnych fizycznie zawodników. Nikt nie chciał pierwszy popełnić błędu stąd też często zespoły w swych akcjach pomijały drugą linię szukając dłuższych piłek na swoich napastników. W 14 min rzut wolny z dalszej odległości wykonywali poloniści. Piłkę na dalszy słupek dośrodkowywał Filip Kaczmarek, który idealnie dograł do Marcina Kaczmarka a ten uderzeniem głową zdobył bramkę na 1-0 dla Polonii. Bramka ta zaskoczyła Gnieźnian, którzy pogubili krycie przy tym stałym fragmencie gry. Poloniści jakby odżyli po tym trafieniu, zaczęli grać odważniej konstruując swoje akcję. Niestety przyszła chwila dekoncentracji i w 21 min po błędzie w obronie Mieszko doprowadził do wyrównania. Wszystko rozpoczęło się od nowa a znowu inicjatywę na boisku przejęli gospodarze. W kilku sytuacjach ponownie poloniści mieli wiele szczęścia. Natomiast jedna z kontr naszego przyniosła efekt w postaci bramki. W 33 min tuż przed przerwą Robert Rubach zdecydował się na uderzenie z dystansu. Bramkarz Mieszka dotknął piłkę jeszcze palcami od ręki, lecz nie miał szans przy tak silnym uderzeniu. Poloniści znów prowadzili i na przerwę schodzili z jednobramkowym prowadzeniem.
Druga połowa rozpoczęła się ponownie od ataków gospodarzy. Jednak poloniści w przerwie wyciągnęli wnioski jeśli chodzi o grę w defensywie czego efekty było widać na boisku. Zespół Mieszka już musiał grać szybciej goniąc wynik a w poczynania tej drużyny wkradło się dużo nerwowości. Poloniści wciąż czekali na kontrę i błąd przeciwnika. Były chwilę słabości jak choćby przy jednym ze strzałów zza pola karnego przez Mieszko gdy piłkę odbił bramkarz Polonii a piłka odbiła się od słupka bramki. Było też kilka rzutów rożnych dla gospodarzy, ale i w tym elemencie poloniści sobie świetnie radzili. Dobre zmiany dali też zmiennicy, którzy wprowadzali świeżość do zespołu. Po jednej z akcji w 55 min spotkania dobre podanie prostopadłe otrzymał Nikodem Dymski, który nieczysto uderzył w piłkę, ale kolejny raz szczęśliwie piłka spadła pod nogi Filipa Łasochy, który lewą nogą uderzył nie dając szans bramkarzowi z Gniezna. Była to najładniejsza bramka w tym spotkaniu. Wynik 3-1 dla Polonii wzmocnił jeszcze bardziej mentalność naszego zespołu, który grał konsekwentnie i widząc bezradność rywala chciał zdobyć jeszcze jedną bramkę. Swoje szanse na podwyższenie wyniku miał Marcin Kaczmarek i Jakub Szymczak. Wynik nie uległ już zmianie i do końcowego gwizdka choć spotkanie zostało przedłużone o 5 min nic się nie zmieniło i poloniści dotrwali wygrywając 3-1. Spotkanie stało na bardzo wysokim poziomie, mecz był wyrównany a obie strony stworzyły wiele sytuacji strzeleckich. Lepiej z tego pojedynku wyszli poloniści, którzy zdobywając na ciężkim terenie 3 pkt zapewnili sobie pozycję wicelidera na koniec rundy jesiennej. Poloniści na 11 rozegranych kolejek jeden raz musieli uznać wyższość rywala ( Warta Poznań), jeden raz padł bezbramkowy remis (Lech Poznań) a w 9 spotkaniach to nasz zespół wychodził zwycięsko. Jest to bardzo dobry bilans przed rundą rewanżową, która odbędzie się na wiosnę. Teraz następuje przerwa w rozgrywkach, ale nie od treningów. Podziękowania należą się wszystkich naszym kibicom, rodzicom którzy dzielnie wspierali zespół w spotkaniach domowych czy wyjazdowych.
Polonia Środa wystąpiła w składzie: S. Ciesielski, W. Stępień, D. Boniecki, K. Sołtysiak, F. Kaczmarek, R. Rubach, J. Lammel, F. Łasocha, W. Pinczak, M. Kaczmarek, K. Kaźmierczak, P. Wyparło, J. Szymczak, A. Krotofil, N. Dymski, M. Janiszewski, F. Łuczak
Najnowsze aktualności
-
20.01.2014
Orliki starsze zakończyły ligę w Trzemesznie
W sobotę 18 stycznia odbyła ostatnia runda spotkań podczas halowych rozgrywek w Trzemesznie.
-
20.01.2014
Dwa turnieje trampkarzy
Drużyna trampkarzy w sobotę 18 stycznia i w niedzielę 19 stycznia wzięła udział w dwóch turniejach.
-
16.01.2014
Już w niedzielę turniej żaków
Już w najbliższa niedzielę, 19 stycznia w hali Zespołu Szkół Rolniczych odbędzie się bardzo ciekawie zapowiadający się turniej żaków z rocznika 2006.
-
15.01.2014
Zwycięstwo żaków w poznańskim turnieju
W niedzielę 12 stycznia grupa Żaków 2005 wybrała się na turniej piłkarski U9 z okazji 22. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Turniej był organizwany przez drużynę Koziołka Poznań. W turnieju brało udział 8 zespołów podzielonych na dwie grupy. Grupa 1: TMS Suchary Suchy Las, PSP Poznaniak Poznań, KS Polonia Poznań, Koziołek Poznań I. Grupa 2: KS Polonia Środa Wlkp., KS Warta Poznań, PSS Junior Koziegłowy, KS Koziołek Poznań II. Tak więc poloniści zagrali trzy mecze w grupie.
-
15.01.2014
Trening polonistów w obiektywie
Piłkarze Polonii Środa Wielkopolska są już po trzech dniach treningów w których odbyli trzy jednostki treningowe. Dwukrotnie podopieczni Czesława Owczarka spotykali się w hali Liceum Ogólnokształcącego, gdzie także dziś przygotowywali się do rundy wiosennej.
-
14.01.2014
IV miejsce Polonii w turnieju Sklejka Cup
W niedzielę 12 stycznia zespół rezerw Polonii Środa Wlkp. uczestniczył w II Halowy Turnieju Piłki Nożnej Sklejka Cup w Miłosławiu. Nasi młodzi piłkarze spisali się dobrze zajmując IV miejsce.
-
14.01.2014
4 miejsce żaków
W sobotę 11 stycznia drużyna Żaków 2005 wybrała się na turniej do Ostrowa Wlkp. Organizatorem turnieju była drużyna miejscowej Akademii Piłkarskiej. W urnieju więło udział 8 zespołów: Akademia Piłkarska I, Akademia Piłkarska II, Ostrovia Ostrów, Calisia Kalisz I, Calisia Kalisz II, Warta Śrem, Akademia Piłkarska Ostrzeszów, Polonia Środa. Turniej był rozgrywany na zasadzie "każdy z każdym" tak więc nasza Polonia rozegrała 7 meczów.
-
14.01.2014
Polonia wróciła do treningów
W poniedziałek, 13 stycznia piłkarze pierwszego zespołu Polonii Środa Wielkopolska powrócili po zimowej przerwie do treningów.





















































