15.11.2017
Wygrana w Gnieźnie na koniec roku (2004)W niedzielę 12 listopada trampkarze młodsi zagrali ostatni mecz ligowy w tym roku. Przeciwnikiem polonistów był Mieszko Gniezno.
Spotkanie rozegrane zostało na sztucznej nawierzchni w Gnieźnie. Obydwa zespoły do meczu przystępowały po serii kilku zwycięstw, dlatego każdy chciał podtrzymać dobrą passę. Dodatkowo zespoły te bardzo dobrze się znały ze spotkań ligowych. Poloniści jadąc na mecz myśleli tylko o pełnej puli chcąc utrzymać pozycję wicelidera tabeli. Gospodarze natomiast myśląc jeszcze o czołówce tabeli też to spotkanie musieli wygrać. Początek był taki jak zakładano przez meczem. To gospodarze rzucili się od razu do ataków na bramkę naszego zespołu. Poloniści mieli problemy w wyprowadzeniu piłki na połowę rywala. Już w pierwszych 10 minutach zawodnicy Mieszka mogli wyjść na prowadzenie, lecz szczęście było po stronie polonistów. Zarówno Mieszko jak i Polonia prezentowały podobny styl gry i w swoich szeregach mieli silnych fizycznie zawodników. Nikt nie chciał pierwszy popełnić błędu stąd też często zespoły w swych akcjach pomijały drugą linię szukając dłuższych piłek na swoich napastników. W 14 min rzut wolny z dalszej odległości wykonywali poloniści. Piłkę na dalszy słupek dośrodkowywał Filip Kaczmarek, który idealnie dograł do Marcina Kaczmarka a ten uderzeniem głową zdobył bramkę na 1-0 dla Polonii. Bramka ta zaskoczyła Gnieźnian, którzy pogubili krycie przy tym stałym fragmencie gry. Poloniści jakby odżyli po tym trafieniu, zaczęli grać odważniej konstruując swoje akcję. Niestety przyszła chwila dekoncentracji i w 21 min po błędzie w obronie Mieszko doprowadził do wyrównania. Wszystko rozpoczęło się od nowa a znowu inicjatywę na boisku przejęli gospodarze. W kilku sytuacjach ponownie poloniści mieli wiele szczęścia. Natomiast jedna z kontr naszego przyniosła efekt w postaci bramki. W 33 min tuż przed przerwą Robert Rubach zdecydował się na uderzenie z dystansu. Bramkarz Mieszka dotknął piłkę jeszcze palcami od ręki, lecz nie miał szans przy tak silnym uderzeniu. Poloniści znów prowadzili i na przerwę schodzili z jednobramkowym prowadzeniem.
Druga połowa rozpoczęła się ponownie od ataków gospodarzy. Jednak poloniści w przerwie wyciągnęli wnioski jeśli chodzi o grę w defensywie czego efekty było widać na boisku. Zespół Mieszka już musiał grać szybciej goniąc wynik a w poczynania tej drużyny wkradło się dużo nerwowości. Poloniści wciąż czekali na kontrę i błąd przeciwnika. Były chwilę słabości jak choćby przy jednym ze strzałów zza pola karnego przez Mieszko gdy piłkę odbił bramkarz Polonii a piłka odbiła się od słupka bramki. Było też kilka rzutów rożnych dla gospodarzy, ale i w tym elemencie poloniści sobie świetnie radzili. Dobre zmiany dali też zmiennicy, którzy wprowadzali świeżość do zespołu. Po jednej z akcji w 55 min spotkania dobre podanie prostopadłe otrzymał Nikodem Dymski, który nieczysto uderzył w piłkę, ale kolejny raz szczęśliwie piłka spadła pod nogi Filipa Łasochy, który lewą nogą uderzył nie dając szans bramkarzowi z Gniezna. Była to najładniejsza bramka w tym spotkaniu. Wynik 3-1 dla Polonii wzmocnił jeszcze bardziej mentalność naszego zespołu, który grał konsekwentnie i widząc bezradność rywala chciał zdobyć jeszcze jedną bramkę. Swoje szanse na podwyższenie wyniku miał Marcin Kaczmarek i Jakub Szymczak. Wynik nie uległ już zmianie i do końcowego gwizdka choć spotkanie zostało przedłużone o 5 min nic się nie zmieniło i poloniści dotrwali wygrywając 3-1. Spotkanie stało na bardzo wysokim poziomie, mecz był wyrównany a obie strony stworzyły wiele sytuacji strzeleckich. Lepiej z tego pojedynku wyszli poloniści, którzy zdobywając na ciężkim terenie 3 pkt zapewnili sobie pozycję wicelidera na koniec rundy jesiennej. Poloniści na 11 rozegranych kolejek jeden raz musieli uznać wyższość rywala ( Warta Poznań), jeden raz padł bezbramkowy remis (Lech Poznań) a w 9 spotkaniach to nasz zespół wychodził zwycięsko. Jest to bardzo dobry bilans przed rundą rewanżową, która odbędzie się na wiosnę. Teraz następuje przerwa w rozgrywkach, ale nie od treningów. Podziękowania należą się wszystkich naszym kibicom, rodzicom którzy dzielnie wspierali zespół w spotkaniach domowych czy wyjazdowych.
Polonia Środa wystąpiła w składzie: S. Ciesielski, W. Stępień, D. Boniecki, K. Sołtysiak, F. Kaczmarek, R. Rubach, J. Lammel, F. Łasocha, W. Pinczak, M. Kaczmarek, K. Kaźmierczak, P. Wyparło, J. Szymczak, A. Krotofil, N. Dymski, M. Janiszewski, F. Łuczak
Najnowsze aktualności
-
06.02.2014
Lechia Kostrzyn trzecim sparingpartnerem
W najbliższą sobotę piłkarze średzkiej Polonii rozegrają trzeci tej zimy mecz sparingowy. Po dwóch meczach z wyżej notowanymi rywalami poloniści spotkają się z czwartoligową Lechią Kostrzyn.
-
04.02.2014
Patryk Guzikowski w Bytovii Bytów
Patryk Guzikowski nie będzie już reprezentował barw Polonii Środa Wielkopolska. Od rundy wiosennej były bramkarz naszego klubu będzie występował w Drutex-Bytovii Bytów.
-
02.02.2014
Wygrany sparing rezerw
W niedzielę 2 lutego zespół rezerw Polonii Środa Wlkp. rozegrał pierwszy mecz sparingowy w okresie przygotowawczym. Poloniści udali się do Jarocina na mecz z druzyną juniorów starszych Jaroty Jarocin. Spotkanie zakończyło sie zwycięstwem Polonii 2:0. Bramki dla naszego zespołu zdobyli Grzegorz Filipiak oraz Krystian Olczyk.
-
02.02.2014
Fotorelacja ze sparingu z Calisią
Dostępna jest już galeria zdjęć z sobotniego meczu kontrolnego Polonii Środa Wielkopolska. Nasi piłkarze pokonali na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Jarocinie II-ligową Calisię Kalisz 2:0 (1:0).
-
01.02.2014
Piknik Piłkarski nominowany do tytułu WYDARZENIE 2013 ROKU
Miło nam poinformować, że Kapituła Sulisława nominowała organizowany przez nasze stowarzyszenie PIKNIK PIŁKARSKI KOLEJORZ KONTRA POLONIA do tytułu WYDARZENIE ROKU 2013 .
-
01.02.2014
Drugoligowiec pokonany
W drugim meczu kontrolnym podczas przygotowań do rundy wiosennej III ligi Polonia Środa Wielkopolska pokonała drugoligową Calisię Kalisz 2:0. Spotkanie zostało rozegrane na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Jarocinie, a gole dla średzian strzelili Jakub Solarek i Igor Jurga.
-
31.01.2014
Zdjęcia z treningu Polonii
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z czwartkowego treningu polonistów. Z uwagi na panujące mrozy sztab szkoleniowy średzian zdecydował się odbyć jednostkę treningową w hali Gimnazjum nr 1.
-
30.01.2014
Z Calisią w drugim sparingu
W najbliższa sobotę piłkarze średzkiej Polonii rozegrają drugi mecz kontrolny w trakcie przygotowań do rundy wiosennej. Przeciwnikiem naszej drużyny będzie Calisia Kalisz.






















































