05.11.2024
Wygrana w GłuchowieW niedzielę 3 listopada swój kolejny mecz ligowy w rozgrywkach B klasy rozegrała nasza trzecia drużyna seniorska. Tym razem poloniści zagrali na wyjeździe z LZS Głuchowo.
Mecz pomiędzy Polonią Środa a LZS Głuchowo był zacięty i pełen emocji. Choć do przerwy mieliśmy remis, Polonia zdecydowanie dominowała w pierwszej części, stwarzając sobie wiele sytuacji bramkowych. Kluczowym momentem okazała się obrona rzutu karnego przez bramkarza Polonii przy wyniku 1-1, co dało drużynie impuls do dalszej gry. Bramkę dla naszego zespołu zdobył Marcin Ratajczak.
W drugiej połowie poloniści potwierdzili swoją wyższość, zdobywając dwie bramki i kończąc mecz z zasłużonym zwycięstwem. Na listę strzelców wpisali się Kacper Cyka oraz Mateusz Rosiak. Mimo trudnego terenu i oporu ze strony rywali, Polonia pokazała swoją determinację i umiejętności. To była ciężka, ale satysfakcjonująca wygrana. W najbliższą niedzielę poloniści na własnym terenie zmierzą się ze Spartą Sklejka Orzechowo. Spotkanie zaplanowano na godzinę 11.00. Będzie to ostatni mecz ligowy w tej rundzie.
Polonia zagrała w składzie: Pawlaczyk – Cielewicz, Parus, Kaczałka, Łosiński, Cyka, Bartkowiak, Pankratov, Ratajczak, Kluska, Rosiak oraz Trehub, Hut, Kaźmierczak.
Najnowsze aktualności
-
05.09.2022
Kolejne derby przed Polonią
W sobotę 10 września piłkarzy Polonii Środa czeka kolejne spotkanie ligowe. Tym razem nasz zespół zagra na boisku w pobliskim Swarzędzu a rywalem podopiecznych trenerów Pawła Juszczyka i Marcina Duchały będzie Unia Swarzędz. Zapowiadają się zatem małe lokalne derby, a oba zespoły po raz ostatni w lidze miały okazję się spotkać w sezonie 2020/21.
-
05.09.2022
Młodziczki: Komplet punktów w Koninie (2010)
W sobotę na boisku w Koninie młodziczki rozegrały pierwszy turniej ligowy Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej. Młode piłkarki Polonii spisały się znakomicie, wywożąc z Konina komplet punktów. Podopieczne Kamila Kudły i Karoliny Puzdrakiewicz wygrały 5:0 z Amber Kalisz oraz 1:0 z Medykiem Konin, a także walkowerem pokonały Ostrovię, która nie dojechała na zawody.
-
05.09.2022
Udany początek rozgrywek (2009)
W meczu 2. kolejki I ligi okręgowej trampkarzy młodszych Polonia Środa Wielkopolska pokonała 3:0 (2:0) Wartę Śrem. Dla podopiecznych Miłosza Twardowskiego i Marcina Parusa był to pierwszy mecz, ponieważ spotkanie 1. kolejki zostało przełożone. Bramki dla Polonistów strzelali Jakub Sawuć, Kamil Jankowiak oraz Antoni Staszak.
-
05.09.2022
Rawia rozgromiona przez trampkarzy (2008)
W 5. kolejce I ligi wojewódzkiej trampkarzy starszych Polonia Środa Wielkopolska pokonała na boisku głównym aż 8:0 (4:0) Rawię Rawicz. Aż pięć bramek w tym meczu strzelił Mikołaj Kowalski, a po jednym trafieniu dołożyli Paweł Sarna, Wiktor Motyl i Filip Zawodni. Podopieczni trenerów Przemysława Otuszewskiego i Wojciecha Gąsiorowskiego z kompletem punktów pewnie prowadzą w ligowej tabeli.
-
05.09.2022
Pewne zwycięstwo w Słupcy (2006)
W meczu 4. kolejki I ligi wojewódzkiej juniorzy młodsi Polonii Środa Wielkopolska wygrali 3:0 (1:0) z SKP Słupca. Bramki dla podopiecznych Łukasza Kaczałki i Adriana Błaszaka strzelali Kacper Manicki oraz Maksymilian Łoniewski - dwie. Poloniści z kompletem punktów zajmują pierwsze miejsce w ligowej tabeli.
-
05.09.2022
Drugi zespół bez zwycięstwa
Nie udał się wyjazd drugiego zespołu Polonii Środa do Grodziska Wielkopolskiego na kolejne spotkanie ligowe. Mimo dobrej postawy i ambitnej walki na boisku nasz zespół przegrał 2:5 i na pierwsze ligowe punkty musi poczekać.
-
05.09.2022
Wyniki meczów akademii (3/4 września)
Udany weekend mają za sobą reprezentanci naszej akademii w rozgrywkach ligowych. W rozgrywkach piłki 11-osobowej wszyscy nasi reprezentanci wygrali swoje mecze bez straty gola. Juniorzy wygrali 3:0 w Słupcy, trampkarze starsi pokonali Rawię Rawicz 8:0, a trampkarze młodsi zwyciężyli 3:0 Wartę Śrem. Młodzicy starsi wygrali z Poznaniakiem Poznań i Kłosem Zaniemyśl oraz zremisowali z LPFA Krzykosy, natomiast młodzicy młodsi przegrali swoje dwa mecze.
-
04.09.2022
Bez punktów w starciu z Pogonią
W meczu szóstej kolejki trzeciej ligi piłkarze Polonii Środa podejmowali na własnym boisku Pogoń Nowe Skalmierzyce. Spotkanie to zamykało szóstą kolejkę III ligi grupy drugiej a dla obu zespołów zwycięstwo było szansą na umocnienie swojej pozycji w górnej części ligowej tabeli.



























































