OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBE

04.09.2013

Wygrana w Dopiewie daje fotel lidera

W rozegranym awansem meczu 7. kolejki III ligi grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej piłkarze Polonii Środa Wielkopolska wygrali w Dopiewie z GKS-em 3:0 i przynajmniej do soboty będą liderem tabeli.

Pierwszą groźną sytuację poloniści stworzyli sobie już w siódmej minucie meczu. Piłkę z rzutu rożnego dośrodkował Łukasz Przybyłek, a będący w dogodnej sytuacji strzeleckiej Radosław Barabasz posłał ją obok słupka. Następnie bramce średzian zagrozili dwukrotnie rywale. Najpierw z rzutu wolnego obok bramki uderzał Maciej Manelski, a kilka minut później Mateusz Zawieja przeniósł futbolówkę nad poprzeczką po indywidualne akcji. W 26. minucie po dośrodkowaniu Michała Stańczyka z rzutu rożnego w polu karnym gospodarzy zrobił się „kocioł” co mógł wykorzystać Igor Jurga, ale przeniósł głową piłkę nad poprzeczką. Sześć minut później znów uderzał Jurga, jednak nieczysto trafił w piłkę, która minęła bramkę. Po chwili strzał Łukasza Przybyłka został zablokowany, futbolówka trafiała do Michała Stańczyka który chciał ją posłać w dalszy róg, ale także i jemu brakowało celności. Niedługo później po kolejnym rzucie rożnym dla średzian piłkę już w polu karnym głową do Igora Jurgi zgrał Maciej Gednak, a ten spóźnił się z reakcją i futbolówka znów nie wpadła do siatki. Dopiero w 43. minucie licznie zgromadzeni średzcy kibice mieli powody do radości. Na dwudziestym metrze faulowny był Dominik Mucha za co sędzia ukarał Przemysława Królaka żółtą kartą i podyktował rzut wolny. Do piłki podszedł Radosław Barabasz i uderzył tuż przy słupku tak że bramkarz gospodarzy nie zdołał nawet zareagować. Do przerwy 1:0 dla Polonii.

Po przerwie gra się nie zmieniła. Poloniści nadal przeważali, ale nie potrafili tego udokumentować bramkami. Pierwszy strzał w tej części gry nasz zespół oddał dopiero w 60. minucie gdy zza pola karnego nad poprzeczką uderzał Michał Stańczyk. Po nieco ponad kwadransie gry zaatakowali gospodarze czego efektem był groźny strzał Kamila Kosickiego. W 67. minucie nastąpiła pierwsza zmiana w naszych zespole na boisku pojawił się Krystian Pawlak, który zstąpił Igora Jurgę. Niedługo później plac gry opuścił Dominik Mucha, a jego miejsce zajął Damian Buczma. W 72. minucie piłkę jak z armaty huknął Michał Stańczyk, a ta tylko odbiła się od poprzeczki i wyszła w pole. Dwanaście minut przed końcem trener Czesław Owczarek dokonał kolejnej zmiany wprowadzając Dawida Liska za Marcina Fagiera. Gdy kibice coraz bardziej denerwowali się czy poloniści wygrają mecz nasi gracze zdobyli drugiego gola. Po akcji z prawej strony boiska Krystian Pawlak znalazł się przed bramkarzem i posłał piłkę obok niego podwyższając prowadzenie na 2:0. Po zdobyciu gola szkoleniowiec Polonii dokonał ostatniej roszady i tak Marka Matysiaka zastąpił Mateusz Pluciński. Jeszcze przed końcem groźny strzał Jakuba Solarka wybił przed siebie golkiper, a dobitkę Łukasza Przybyłka sparował na róg. Już w doliczonym czasie gry wynik ustalił Łukasz Przybyłek pokonując bramkarza uderzeniem zza pola karnego.

GKS Dopiewo - Polonia Środa 0:3 (0:1)

Radosław Barabasz 43, Krystian Pawlak 81, Łukasz Przybyłek 90

GKS Dopiewo: 35. Wojciech Fleischer, 2. Łukasz Goiński, 13. Przemysław Królak, 4. Tomasz Nowacki, 5. Mateusz Zawieja, 20. Kamil Kosicki (85' 10. Adrian Wojtkowiak), 19. Maciej Manelski, 15. Patryk Bordych, 8. Jakub Buzyń, 7. Wojciech Chmielecki (64' 9. Krzysztof Kołodziej), 11. Łukasz Szczudeł (60' 14. Mateusz Styczyński)

rezerwowi: 1. Jacek Kalkstein, 3. Adrian Nowak, 10. Adrian Wojtkowiak, 18. Tomasz Pawelec, 14. Mateusz Styczyński, 17. Jakub Ciskowski, 9. Krzysztof Kołodziej

Polonia: 27. Patryk Guzikowski, 5. Radosław Barabasz, 9. Marcin Falgier (78' 4. Dawid Lisek), 13. Maciej Gendek, 16. Igor Jurga (67' 99. Krystian Pawlak), 3. Marek Matysiak (83' 17. Mateusz Pluciński), 14. Dominik Mucha, 8. Łukasz Przybyłek, 7. Paweł Przybyłek, 11. Jakub Solarek, 77. Michał Stańczyk

rezerwowi: 1. Dawid Nowak, 15. Adrian Błaszak, 6. Damian Buczma, 10. Marcin Duchała, 4. Dawid Lisek, 99. Krystian Pawlak, 17. Mateusz Pluciński

Zółte kartki: Kosicki, Królak, Szczudeł, Bordych (GKS)

Widzów: 50 (25 ze Środy)

Arbiter: Sebastian Stokłosa z Leszna

Najnowsze aktualności

  • 28.11.2019

    Podsumowanie rundy jesiennej – juniorzy

    W rundzie jesiennej sezonu 2019/2020 w Akademii Piłkarskiej Polonii Środa zgłoszone do rozgrywek ligowych prowadzonych przez Wielkopolski Związek Piłki Nożnej były trzy zespoły w kategorii juniora. Dwa zespoły rywalizowały kategorii juniora młodszego – roczniki 2004 i 2003 a jeden w kategorii juniora starszego -  roczniki 2002 i 2001.

  • 27.11.2019

    Tabele grup młodzieżowych

    Prezentujemy Wam tabele końcowe wszystkich grup młodzieżowych biorących udział w rozgrywkach ligowych prowadzonych przez Wielkopolski Związek Piłki Nożnej.

  • 27.11.2019

    Plan zimowych sparingów

    Sztab szkoleniowy średzkiego zespołu podał wstępny plan meczy towarzyskich jakie poloniści rozegrają w ramach przygotowań do rundy wiosennej sezonu 2019/20. W sumie średzki zespół ma zaplanowane sześć spotkań kontrolnych.

  • 26.11.2019

    Podsumowanie rundy jesiennej – trampkarze

    W rundzie jesiennej sezonu 2019/2020 w Akademii Piłkarskiej Polonii Środa zgłoszone do rozgrywek ligowych prowadzonych przez Wielkopolski Związek Piłki Nożnej były dwa zespoły w kategorii trampkarza. Jeden zespół występował w lidze okręgowej trampkarzy młodszych a drugi w lidze okręgowej trampkarzy starszych.

  • 25.11.2019

    Koniec pucharowej przygody

    Sobota 23 listopada dla żeńskiej społeczności Polonii Środa Wielkopolska to było prawdziwe święto piłkarskie, ponieważ tego dnia o godzinie 13.00 miała miejsca V runda Pucharu Polski w której przyszło nam się mierzyć z legendą żeńskiej piłki nożnej czyli zespołem KKS Czarnych Sosnowiec.

  • 22.11.2019

    Podsumowanie rundy jesiennej – młodziki

    W rundzie jesiennej sezonu 2019/2020 w Akademii Piłkarskiej Polonii Środa zgłoszone do rozgrywek ligowych prowadzonych przez Wielkopolski Związek Piłki Nożnej było sześć zespołów w kategorii młodzika. Dwa zespoły rywalizowały kategorii młodzika starszego (2007), trzy (w tym jeden żeński) w kategorii młodzika młodszego (2008) i jeden w kategorii młodziczek (2007-2009).

  • 21.11.2019

    Podsumowanie rundy jesiennej – orliki

    W rundzie jesiennej sezonu 2019/2020 w Akademii Piłkarskiej Polonii Środa zgłoszone do rozgrywek ligowych prowadzonych przez Wielkopolski Związek Piłki Nożnej było pięć zespołów w kategorii orlika. Dwa zespoły rywalizowały kategorii orlika starszego (2009), dwa w kategorii orlika młodszego (2010) i jeden w kategorii orliczek (2009-2012).

  • 21.11.2019

    Spotkania wigilijne młodzieży

    W pierwszej połowie grudnia w naszym klubie odbędą się tradycyjne spotkania wigilijne dla poszczególnych grup młodzieżowych trenujących w Akademii Pilarskiej Polonii Środa. W sumie odbędą się cztery takie spotkania na które już teraz serdecznie zapraszamy.

    Spotkania odbędą się w Restauracji Turystyczna U Moniki znajdującej się przy ulicy Sportowej 2 w Środzie Wlkp. Wszystkie zaczynać się będą o godzinie 18:00.

    Szczegółowy harmonogram spotkań wigilijnych:

    10 grudzień, godzina 18:00 – skrzaty i żaki

    12 grudzień, godzina 18:00 – orliki

    17 grudzień, godzina 18:00 – młodziki

    19 grudzień, godzina 18:00 – trampkarze i juniorzy

    Dodatkowo 16 grudnia o godzinie 18:00 w Hotelu Almarco odbędzie się spotkanie wigilijne dla zespołów seniorskich i firm wspierających naszą sekcję.

    Serdecznie zapraszamy do udziału w spotkaniach naszych zawodników i ich rodziców.

SPONSORZY

SPONSORZY
PARTNER PLATINIUM
PARTNER GOLD
PARTNER SILVER
PARTNER PREMIUM
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.