OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBE

04.09.2013

Wygrana w Dopiewie daje fotel lidera

W rozegranym awansem meczu 7. kolejki III ligi grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej piłkarze Polonii Środa Wielkopolska wygrali w Dopiewie z GKS-em 3:0 i przynajmniej do soboty będą liderem tabeli.

Pierwszą groźną sytuację poloniści stworzyli sobie już w siódmej minucie meczu. Piłkę z rzutu rożnego dośrodkował Łukasz Przybyłek, a będący w dogodnej sytuacji strzeleckiej Radosław Barabasz posłał ją obok słupka. Następnie bramce średzian zagrozili dwukrotnie rywale. Najpierw z rzutu wolnego obok bramki uderzał Maciej Manelski, a kilka minut później Mateusz Zawieja przeniósł futbolówkę nad poprzeczką po indywidualne akcji. W 26. minucie po dośrodkowaniu Michała Stańczyka z rzutu rożnego w polu karnym gospodarzy zrobił się „kocioł” co mógł wykorzystać Igor Jurga, ale przeniósł głową piłkę nad poprzeczką. Sześć minut później znów uderzał Jurga, jednak nieczysto trafił w piłkę, która minęła bramkę. Po chwili strzał Łukasza Przybyłka został zablokowany, futbolówka trafiała do Michała Stańczyka który chciał ją posłać w dalszy róg, ale także i jemu brakowało celności. Niedługo później po kolejnym rzucie rożnym dla średzian piłkę już w polu karnym głową do Igora Jurgi zgrał Maciej Gednak, a ten spóźnił się z reakcją i futbolówka znów nie wpadła do siatki. Dopiero w 43. minucie licznie zgromadzeni średzcy kibice mieli powody do radości. Na dwudziestym metrze faulowny był Dominik Mucha za co sędzia ukarał Przemysława Królaka żółtą kartą i podyktował rzut wolny. Do piłki podszedł Radosław Barabasz i uderzył tuż przy słupku tak że bramkarz gospodarzy nie zdołał nawet zareagować. Do przerwy 1:0 dla Polonii.

Po przerwie gra się nie zmieniła. Poloniści nadal przeważali, ale nie potrafili tego udokumentować bramkami. Pierwszy strzał w tej części gry nasz zespół oddał dopiero w 60. minucie gdy zza pola karnego nad poprzeczką uderzał Michał Stańczyk. Po nieco ponad kwadransie gry zaatakowali gospodarze czego efektem był groźny strzał Kamila Kosickiego. W 67. minucie nastąpiła pierwsza zmiana w naszych zespole na boisku pojawił się Krystian Pawlak, który zstąpił Igora Jurgę. Niedługo później plac gry opuścił Dominik Mucha, a jego miejsce zajął Damian Buczma. W 72. minucie piłkę jak z armaty huknął Michał Stańczyk, a ta tylko odbiła się od poprzeczki i wyszła w pole. Dwanaście minut przed końcem trener Czesław Owczarek dokonał kolejnej zmiany wprowadzając Dawida Liska za Marcina Fagiera. Gdy kibice coraz bardziej denerwowali się czy poloniści wygrają mecz nasi gracze zdobyli drugiego gola. Po akcji z prawej strony boiska Krystian Pawlak znalazł się przed bramkarzem i posłał piłkę obok niego podwyższając prowadzenie na 2:0. Po zdobyciu gola szkoleniowiec Polonii dokonał ostatniej roszady i tak Marka Matysiaka zastąpił Mateusz Pluciński. Jeszcze przed końcem groźny strzał Jakuba Solarka wybił przed siebie golkiper, a dobitkę Łukasza Przybyłka sparował na róg. Już w doliczonym czasie gry wynik ustalił Łukasz Przybyłek pokonując bramkarza uderzeniem zza pola karnego.

GKS Dopiewo - Polonia Środa 0:3 (0:1)

Radosław Barabasz 43, Krystian Pawlak 81, Łukasz Przybyłek 90

GKS Dopiewo: 35. Wojciech Fleischer, 2. Łukasz Goiński, 13. Przemysław Królak, 4. Tomasz Nowacki, 5. Mateusz Zawieja, 20. Kamil Kosicki (85' 10. Adrian Wojtkowiak), 19. Maciej Manelski, 15. Patryk Bordych, 8. Jakub Buzyń, 7. Wojciech Chmielecki (64' 9. Krzysztof Kołodziej), 11. Łukasz Szczudeł (60' 14. Mateusz Styczyński)

rezerwowi: 1. Jacek Kalkstein, 3. Adrian Nowak, 10. Adrian Wojtkowiak, 18. Tomasz Pawelec, 14. Mateusz Styczyński, 17. Jakub Ciskowski, 9. Krzysztof Kołodziej

Polonia: 27. Patryk Guzikowski, 5. Radosław Barabasz, 9. Marcin Falgier (78' 4. Dawid Lisek), 13. Maciej Gendek, 16. Igor Jurga (67' 99. Krystian Pawlak), 3. Marek Matysiak (83' 17. Mateusz Pluciński), 14. Dominik Mucha, 8. Łukasz Przybyłek, 7. Paweł Przybyłek, 11. Jakub Solarek, 77. Michał Stańczyk

rezerwowi: 1. Dawid Nowak, 15. Adrian Błaszak, 6. Damian Buczma, 10. Marcin Duchała, 4. Dawid Lisek, 99. Krystian Pawlak, 17. Mateusz Pluciński

Zółte kartki: Kosicki, Królak, Szczudeł, Bordych (GKS)

Widzów: 50 (25 ze Środy)

Arbiter: Sebastian Stokłosa z Leszna

Najnowsze aktualności

  • 24.02.2020

    Pewne zwycięstwo z Canarinhos (2007)

    W niedzielny przedpołudnie zespół Młodzika Starszego rocznik 2007 rozegrał mecz sparingowy z zespołem Canarinhos Skórzewo.

  • 24.02.2020

    Wysoka wygrana ze Stalą (2005)

    W dniu 23.02.2020 nasz zespół KS Polonia Środa Wielkopolska rocznik 2005 udał się na zaproszenie Stali do Pleszewa na kolejny mecz towarzyski. To już nasz szósty sparing z dziewięciu zaplanowanych na ten okres przygotowawczy. Mecz kontrolny zaczęliśmy o godzinie 10.00 na boisku ze sztuczną trawą przy Al. Mickiewicza w Pleszewie.

  • 24.02.2020

    Skrzaty na Polonia Cup (2013)

    W niedzielę 23 lutego w hali sportowej Liceum Ogólnokształcącego odbył się kolejny turniej z serii Polonia Cup 2002. Tym razem do rywalizacji stanęły zespoły z rocznika 2013.

  • 24.02.2020

    Grali rywale

    W mijającym już tygodniu rywale średzkiej Polonii rozegrali kolejne spotkania towarzyskie w ramach przygotowań do rundy wiosennej sezonu 2019/20. Naszym sympatykom prezentujemy ich wyniki.

  • 22.02.2020

    Udane zakończenie przygotowań

    W ostatnim tej zimy meczu towarzyskim piłkarze Polonii Środa zmierzyli się w Swarzędzu z tamtejszym zespołem Unii. Dla naszego zespołu był to ostateczny sprawdzian przed zbliżającymi się meczami o stawkę. Spotkanie rozgrywane było w kiepskich warunkach atmosferycznych przy dość silnie wiejącym wietrze.

  • 20.02.2020

    Udany turniej Polonia Cup (2009)

    W niedzielę  16 lutego odbył się kolejny turniej z cyklu Polonia Cup. Tym razem rywalizowali zawodnicy z roczników 2009 i młodsi.

  • 20.02.2020

    Ostatni sprawdzian Polonii

    W sobotę 22 lutego piłkarze Polonii Środa rozegrają ostatni tej zimy mecz kontrolny. Rywalem podopiecznych Krzysztofa Kapuścińskiego będzie czwarto ligowa Unia Swarzędz.

  • 19.02.2020

    Brąz w Bydgoszczy (2012)

    W niedzielny poranek 16 lutego zawodnicy z rocznika 2012 wybrali się na turniej do Bydgoszczy. Turniej rozegrany został na zadaszonym boisku ze sztuczną trawą. W turnieju rywalizowało 6 zespołów, które reprezentowały bardzo wyrównany poziom. Podopieczni Trenera Radosława Falgiera rozegrali 5 spotkań, w których osiągnęli następujące wyniki:

SPONSORZY

SPONSORZY
PARTNER PLATINIUM
PARTNER GOLD
PARTNER SILVER
PARTNER PREMIUM
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.