OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBE

04.09.2013

Wygrana w Dopiewie daje fotel lidera

W rozegranym awansem meczu 7. kolejki III ligi grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej piłkarze Polonii Środa Wielkopolska wygrali w Dopiewie z GKS-em 3:0 i przynajmniej do soboty będą liderem tabeli.

Pierwszą groźną sytuację poloniści stworzyli sobie już w siódmej minucie meczu. Piłkę z rzutu rożnego dośrodkował Łukasz Przybyłek, a będący w dogodnej sytuacji strzeleckiej Radosław Barabasz posłał ją obok słupka. Następnie bramce średzian zagrozili dwukrotnie rywale. Najpierw z rzutu wolnego obok bramki uderzał Maciej Manelski, a kilka minut później Mateusz Zawieja przeniósł futbolówkę nad poprzeczką po indywidualne akcji. W 26. minucie po dośrodkowaniu Michała Stańczyka z rzutu rożnego w polu karnym gospodarzy zrobił się „kocioł” co mógł wykorzystać Igor Jurga, ale przeniósł głową piłkę nad poprzeczką. Sześć minut później znów uderzał Jurga, jednak nieczysto trafił w piłkę, która minęła bramkę. Po chwili strzał Łukasza Przybyłka został zablokowany, futbolówka trafiała do Michała Stańczyka który chciał ją posłać w dalszy róg, ale także i jemu brakowało celności. Niedługo później po kolejnym rzucie rożnym dla średzian piłkę już w polu karnym głową do Igora Jurgi zgrał Maciej Gednak, a ten spóźnił się z reakcją i futbolówka znów nie wpadła do siatki. Dopiero w 43. minucie licznie zgromadzeni średzcy kibice mieli powody do radości. Na dwudziestym metrze faulowny był Dominik Mucha za co sędzia ukarał Przemysława Królaka żółtą kartą i podyktował rzut wolny. Do piłki podszedł Radosław Barabasz i uderzył tuż przy słupku tak że bramkarz gospodarzy nie zdołał nawet zareagować. Do przerwy 1:0 dla Polonii.

Po przerwie gra się nie zmieniła. Poloniści nadal przeważali, ale nie potrafili tego udokumentować bramkami. Pierwszy strzał w tej części gry nasz zespół oddał dopiero w 60. minucie gdy zza pola karnego nad poprzeczką uderzał Michał Stańczyk. Po nieco ponad kwadransie gry zaatakowali gospodarze czego efektem był groźny strzał Kamila Kosickiego. W 67. minucie nastąpiła pierwsza zmiana w naszych zespole na boisku pojawił się Krystian Pawlak, który zstąpił Igora Jurgę. Niedługo później plac gry opuścił Dominik Mucha, a jego miejsce zajął Damian Buczma. W 72. minucie piłkę jak z armaty huknął Michał Stańczyk, a ta tylko odbiła się od poprzeczki i wyszła w pole. Dwanaście minut przed końcem trener Czesław Owczarek dokonał kolejnej zmiany wprowadzając Dawida Liska za Marcina Fagiera. Gdy kibice coraz bardziej denerwowali się czy poloniści wygrają mecz nasi gracze zdobyli drugiego gola. Po akcji z prawej strony boiska Krystian Pawlak znalazł się przed bramkarzem i posłał piłkę obok niego podwyższając prowadzenie na 2:0. Po zdobyciu gola szkoleniowiec Polonii dokonał ostatniej roszady i tak Marka Matysiaka zastąpił Mateusz Pluciński. Jeszcze przed końcem groźny strzał Jakuba Solarka wybił przed siebie golkiper, a dobitkę Łukasza Przybyłka sparował na róg. Już w doliczonym czasie gry wynik ustalił Łukasz Przybyłek pokonując bramkarza uderzeniem zza pola karnego.

GKS Dopiewo - Polonia Środa 0:3 (0:1)

Radosław Barabasz 43, Krystian Pawlak 81, Łukasz Przybyłek 90

GKS Dopiewo: 35. Wojciech Fleischer, 2. Łukasz Goiński, 13. Przemysław Królak, 4. Tomasz Nowacki, 5. Mateusz Zawieja, 20. Kamil Kosicki (85' 10. Adrian Wojtkowiak), 19. Maciej Manelski, 15. Patryk Bordych, 8. Jakub Buzyń, 7. Wojciech Chmielecki (64' 9. Krzysztof Kołodziej), 11. Łukasz Szczudeł (60' 14. Mateusz Styczyński)

rezerwowi: 1. Jacek Kalkstein, 3. Adrian Nowak, 10. Adrian Wojtkowiak, 18. Tomasz Pawelec, 14. Mateusz Styczyński, 17. Jakub Ciskowski, 9. Krzysztof Kołodziej

Polonia: 27. Patryk Guzikowski, 5. Radosław Barabasz, 9. Marcin Falgier (78' 4. Dawid Lisek), 13. Maciej Gendek, 16. Igor Jurga (67' 99. Krystian Pawlak), 3. Marek Matysiak (83' 17. Mateusz Pluciński), 14. Dominik Mucha, 8. Łukasz Przybyłek, 7. Paweł Przybyłek, 11. Jakub Solarek, 77. Michał Stańczyk

rezerwowi: 1. Dawid Nowak, 15. Adrian Błaszak, 6. Damian Buczma, 10. Marcin Duchała, 4. Dawid Lisek, 99. Krystian Pawlak, 17. Mateusz Pluciński

Zółte kartki: Kosicki, Królak, Szczudeł, Bordych (GKS)

Widzów: 50 (25 ze Środy)

Arbiter: Sebastian Stokłosa z Leszna

Najnowsze aktualności

  • 28.02.2020

    Młodzi gniewni w Polonii Środa

    Wielkimi krokami zbliża się start rundy wiosennej sezonu 2019/20. Dziś chwilę poświęcimy piłkarzom którzy zimą zasilili szeregi naszego zespołu i wiosną będą występować w Polonii Środa Wielkopolska.

  • 28.02.2020

    Dzień Kobiet w Almarco / Nowa Umowa

    #Almarco #NowaUmowa #Eventy #RodzinaPolonii

  • 27.02.2020

    Zaczynamy walkę o puchar

    Już w sobotę 29 lutego piłkarze Polonii Środa oficjalnie wznowią rundę wiosenną. Pierwszym meczem o stawkę jaki podopieczni Krzysztofa Kapuścińskiego rozegrają tej wiosny to spotkanie 1/16 finału Wielkopolskiego Pucharu Polski z Lubuszaninem Trzcianka.

  • 27.02.2020

    Transmisja z Szamotuł

    Już w sobotę piłkarze Polonii Środa powalczą o kolejną rundę Wielkopolskiego Pucharu Polski. Rywalem naszego zespołu będzie Lubuszanin Trzcianka. Nasz Klub przeprowadzi z tego spotkania transmisję na którą zapraszamy w sobotę 29 lutego od godziny 15:30.

  • 26.02.2020

    Ciężki okres przygotowawczy

    W sobotę 22 lutego meczem towarzyskim z Unią Swarzędz piłkarze Polonii Środa zakończyli okres przygotowawczy do rundy wiosennej sezonu 2019/20. W sumie podopieczni Krzysztofa Kapuścińskiego podczas zimowych przygotowań rozegrali sześć spotkań towarzyskich. Po za meczami towarzyskimi nasz zespół trenował na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Śremie, na boisku trawiastym na średzkich obiektach oraz w Zielnikach, korzystał ze średzkiego basenu a także z usług Centrum Aktywności gdzie poloniści ćwiczyli pod opieką trenera personalnego.

  • 26.02.2020

    Terminarz rundy wiosennej

    Piłkarska wiosna zbliża się wielkimi krokami. Do startu rundy wiosennej sezonu 2019/20 III ligi grupy 2 zostało raptem 10 dni. Dziś prezentujemy Wam szczegółowy terminarz spotkań które zostaną rozegrane przez Polonię Środa. W sumie na wiosnę odbędzie się siedemnaście meczy. Osiem spotkań odbędzie się  na naszym Stadionie, a dziewięć meczów ligowych zostanie rozegranych na boiskach rywali.

  • 25.02.2020

    Remis młodzików (2008)

    W sobotę 22 lutego zespół młodzików Polonii Środa rozegrał kolejne spotkanie towarzyskie tej zimy. Tym razem rywalem podopiecznych Valerego Bahnko był zespół LPFA Piątkowo rocznik 2007. Mecz odbył się na boisku ze sztuczną nawierzchnią hokejową w Środzie Wlkp.

  • 24.02.2020

    Wewnętrzna gra kontrolna (2008)

    W sobotni poranek druga drużyna młodzika z rocznika 2008 rozegrała pierwszy sparing w tym roku.

SPONSORZY

SPONSORZY
PARTNER PLATINIUM
PARTNER GOLD
PARTNER SILVER
PARTNER PREMIUM
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.