OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBE

07.04.2012

Wygrana w Brodnicy

W dzisiejszym meczu III ligi piłkarze Polonii Środa pokonali na wyjeździe Spartę Brodnica 2:1, a dzieki porazce Lecha Rypin z Unią Swarędz tracą już tylko 4 punkty do lidera.

Spotkanie w Brodnicy rozpoczęło się od ataków średzkiej drużyny, która już w pierwszej minucie za sprawą Michała Stańczyka oddała celny strzał na bramkę gospodarzy. W czwartej minucie ładną akcję przeprowadzili średzianie, ale niestety po podaniu Krzysztofa Błędkowksiego do Kamila Krajewskiego ten drugi z dobrej pozycji uderzył nad poprzeczką. Kilka minut później groźną solową akcję przeprowadził zawodnik Sparty, ale gdy znalazł się przed Damianem Matelą strzelił tak, że nasz golkiper zdołał obronić uderzenie. W 17. minucie Poloniści zdobyli pierwszą bramkę. Dośrodkowanie Macieja Kononowicza z prawej strony boiska wykończył głową niekryty Michał Stańczyk zdobywając swoją ósmą bramkę w tym sezonie. Po tym golu do ataków ruszyli gospodarze jednak nie potrafili zagrozić bramce średzian. Odnotować można jeden niecelny strzał oraz uderzenie z rzutu wolnego w dobrze ustawiony mur Polonii. W 27. minucie ponownie zaatakowali nasi gracze, ale z 15. metrów Michał Stańczyk nie zdołał pokonać golkipera. Jednak co się odwlecze to nie uciecze i pięć minut później było już 0:2. Błąd bramkarza wykorzystał Michał Stańczyk, który podał piłkę do Krystiana Pawlaka, a ten z najbliższej odległości wypakował ją do siatki. Gra następnie się wyrównała, a oba zespoły stwarzały mało sytuacji bramkowych. Jeszcze przed końcem pierwszej połowy uderzał Paweł Przybyłek, ale wycelował wprost w bramkarza.

W przerwie trener średzian Jacek Nowaczyk nie zdecydował się na żadne zmiany, natomiast szkoleniowiec Sparty Patryk Kupczyk wprowadził dwóch nowych zawodników. Już na początku drugiej części meczu wyśmienita sytuację zmarnował Michał Stańczyk, który z kilku metrów strzelił tak że piłkę zdołał obronić bramkarz brodniczan. Następnie dwa razy na bramkę strzeżoną przez Damiana Matelę strzelali gospodarze. Za pierwszym razem było to jednak uderzenie niecelne, a za drugim futbolówkę bez większych problemów złapał nasz golkiper. W 53. minucie na boisku pojawił się Michał Okninski, który zastąpił Kamila Krajewskiego. Po chwili swoją obecność strzałem nad poprzeczką zaznaczył Krzysztof Błędkowski. Pięć minut później mocne uderzenie Michała Stańczyka złapał bramkarz Sparty. W kolejnych minutach Poloniści cofnęli się pod własną bramkę, nie chcąc narażać się na stratę gola i skutecznie rozbijali ataki zespołu z Brodnicy. Trener Jacek Nowaczyk w ciągu kilku minut dokonał kolejnych dwóch zmian. Na plac gry desygnował Marcina Duchałę i Łukasza Ratajczaka, którzy zastąpili Michała Stańczyka oraz Macieja Kononowicza. Poloniści nastawieni na kontrataki stworzyli sobie jeszcze sytuacje bramkowe. Strzelali min. Marcin Duchała, Krystian Pawlak i Michał Okninski, ale żaden z nich nie zdołał zdobyć trzeciego gola. W międzyczasie po ładnym uderzeniu jednego z piłkarzy Sparty piłka trafiła w słupek bramki średzian. Już w doliczonym czasie gry na uderzenie zza pola karnego zdecydował się Szymon Cichowski, który zdobył honorową bramkę dla gospodarzy. Piłka jeszcze przed interweniującym Damianem Matelą podskoczyła i wpadła do siatki.

Ostatecznie Poloniści pokonali w wyjazdowym meczu Spartę Brodnica 2:1 i mają już tylko cztery punkty starty do liderującego Lecha Rypin, który przegrał dziś na własnym boisku z Unią Swarzędz 0:1.

Nasi gracze zagrali skutecznie i konsekwentnie dzięki czemu zasłużenie pokonali brodniczan, będąc zespołem lepszym.

Już za tydzień na własnym boisku Polonia podejmie Sokoła Kleczew. Będzie to niewątpliwie najciekawszy mecz 21. kolejki III ligi. Zwycięzca tego spotkania zapewnie sobie przynajmniej na dwa tygodnie fotel wicelidera. Już teraz zapraszamy wszystkich fanów do przybycia na stadion w Środzie.

Sparta Brodnica - Polonia Środa 1:2 (0:2)

S. Cichowski (90+3) - Stańczyk (17.), Pawlak (32.)

Sparta: 1. Bartosz Goszka, 5. Sławomir Zakrzewski, 19. Rafał Rogalski, 4. Wagner Velani, 3. Elvis Holić, 11. Damian Magalski, 20. Marcin Rupiński, 18. Łukasz Ciechowski, 9. Tomasz Syska, 8. Bruno Nogueira Figueiredo, 15. Robert Ehlert, rezerwa: 12. Maciej Kaźmierczyk, 7. Waldemar Szpręglewski, 10. Szymon Ciechowski, 13. Mateusz Wiśniewski, 14. Filip Naumchevski, 2. Mateusz Przylewski

Polonia: 16. Damin Matela, 41. Marcin Siwek, 20. Maciej Gendek, 4. Dawid Lisek, 7. Paweł Przybyłek, 19. Tomasz Bekas, 9. Kamil Krajewski (53' 14. Michał Okninski), 21. Maciej Kononowicz, (81' 18. Łukasz Ratajczak) 11. Krzysztof Błędkowski, 77. Michał Stańczyk (74' 10. Marcin Duchała), 99. Krystian Pawlak, rezerwa: 1. Przemysław Pietrzak, 14. Michał Okninski, 18. Łukasz Ratajczak, 10. Marcin Duchała, 15. Piotr Loba

Widzów: ok. 200 (w tym 14 ze Środy)

Arbiter: Bartłomiej Wiśniewski (Włocławek)

Najnowsze aktualności

  • 05.03.2013

    Dodatkowe treningi dla młodzieży

    Dziś na boisku orlik przy ulicy Witosa odbył się dodatkowy trening dla zawodników z drużyn młodzieżowych. Jest to nowa forma zajęć wprowadzona przez nasz Klub w której uczestniczą najzdolniejsi młodzi piłkarze.

  • 05.03.2013

    Sparingi i transfery w 3 lidze (7)

    Dziś przedstawiamy kolejny raport z przygotowań do rundy wiosennej ligowych rywali naszej Polonii. Na rynku transferowym dzieje się już zdecydowanie mniej niż w ostatnich tygodniach, a sztaby szkoleniowe zespołów skupiły się już głownie na jak najlepszym przygotowaniu swoich podopiecznych do inauguracji rozgrywek.

  • 05.03.2013

    Sprawozdanie z turnieju juniorów młodszych w Łodzi

    Zespół juniorów młodszych w dniach 1-3 marca wziął udział w Ogólnopolskim Turnieju Piłki Nożnej „HARY CUP” w Łodzi. Rozgrywki prowadzone były na dwóch pełnowymiarowych boiskach ze sztuczna trawą na obiektach CHKS w Łodzi. Wszystkie mecze trwały 2 razy 20 minut.

  • 05.03.2013

    21. urodziny Radosława Barabasza

    Dziś, 5 marca swoje 21. urodziny obchodzi obrońca Polonii Środa Wielkopolska - Radosław Barabasz.

  • 04.03.2013

    Żaki zagrały na turnieju w Buku

    Dopiero co tydzień temu podopieczni Łukasza Kaczałka brali udział w turnieju we Lwówku ( III miejsce) wczoraj wystąpili w kolejnym halowym turnieju w Buku. 

  • 04.03.2013

    4 miejsce orlików młodszych

    W sobotę 2-ego marca drużyna Orlika młodszego pojechała na jeden z ostatnich turniejów w przerwie zimowej. Turniej rozgrywany był w hali sportowej kórnickiego centrum rekreacji i sporty Oaza, a organizatorem była drużyna Szóstki Śrem. Oprócz Polonii Środa oraz dwóch drużyn gospodarza podczas turnieju swoje umiejętności prezentowali chłopcy w roczniku 2003 i młodsi z drużyny: Kotwica Kórnik, Lechia Kostrzyn, UKS Skra Otusz Wlkp., Kania Gostyń, Unia Swarzędz, Poznaniak Poznań, Koziołek Poznań.

  • 03.03.2013

    Juniorzy na piątym miejscu w turnieju Hary Cup

    Na piąty miejscu zakończyli juniorzy młodsi trzydniowy turniej Hary Cup rozgrywany na boiskach w Łodzi.

  • 03.03.2013

    Polonia II ograła Wiarę Lecha

    W rozegranym dziś w Poznaniu na boisku ze sztuczną nawierzchnią meczu towarzyskim drużyna rezerw Polonii Środa Wielkopolska wygrała z Wiarą Lecha Poznań 7:4 (4:1).

SPONSORZY

SPONSORZY
PARTNER PLATINIUM
PARTNER GOLD
PARTNER SILVER
PARTNER PREMIUM
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.