08.08.2009
Wygrana Polonii z Sokołem Damasławek !W swoim pierwszym od trzech lat meczu w IV lidze Polonia Środa WIelkopolska pokonała pewnie i zasłużenie Sokół Damasławek 3:0 .
Średzianie zaczęli mecz z wielkim animuszem i zaangażowaniem. Już w 3 minucie spotkania, po dokładnym dośrodkowaniu Błędkowskiego, głową uderzał Lasek- niestety piłka minęła bramkę rywali. W kolejnych minutach Polonia stworzyła wiele sytuacji po stałych fragmentach gry, jednak strzały Duchały, Górki, Grześkowiaka nie znalazły drogi do bramki. W 40 min. meczu po prostopadłym zagraniu Nawrota, w sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Błędkowski, który zamiast podać do nieobstawionego Duchały, starał się sam wykończyć akcje- piłka po jego uderzeniu trafiła w słupek. Jeszcze przed ostatnim gwizdkiem sędziego w pierwszej części spotkania, doskonałą interwencją popisał się bramkarz Damasławka, który wyszedł obronną ręką w sytuacji sam na sam z Krzysztofem Błędkowskim.
Do przerwy nasz zespół stworzył sobie co najmniej pięć 100- procentowych sytuacji, ale na tablicy wyników, widniał bezbramkowy remis.
Na drugą część spotkania trener Ryszard Rybak desygnował do gry dwóch ofensywnych graczy ze świeżymi siłami: P. Przybyłka i P. Rydlewskiego. Ten drugi kilka minut po wznowieniu gry mógł rozwiązać worek z golami- niestety stojąc nieobstawiony na 10 metrze od bramki przeciwnika nie potrafił skierować piłki do bramki, natomiast pięć minut później przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem Sokoła. W 58 minucie kolejna ładna akcja średzian. W uliczkę zostaje wypuszczony Błędkowski, który na szybkości mija jeszcze dwóch rywali ale ponownie brakowało wykończenia (piłka szybuje minimalnie obok prawego słupka). Zawodnicy z Damasławka przez cały mecz skupieni byli głównie na obronie. Jedyną groźną sytuacje przeprowadzili dopiero w 60 min. spotkania, kiedy to strzał z 14 metrów obronił A. Szkudlarek.
Wreszczie nadeszła 65 min gry. 30- metrową piłę za plecy obrony rzuca Ł. Przybyłek. Dochodzi do niej Rydlewski i zgodnie z przysłowiem do trzech razy sztuka umieszcza piłkę w siatce. Licznie przybyła grupa kibiców w końcu miała powody do radości. Po ponad godzinie gry Polonia wychodzi na prowadzenie.
W dalszych minutach bramkę Sokoła głównie niepokoili bracia Przybyłkowie, ale to Krzysztof Błędkowski podwyższa wynik otrzymując kolejne zagranie z głębi pola, mijając bramkarza i pakując piłkę do pustej bramki. Po strzeleniu drugiej bramki, gra toczyła się nadal pod dyktando naszych zawodników, którzy co kilka minut zagrażali bramce gości. W 92 min. wynik meczu ustala, sprowadzony latem- popularny Błędek, dla którego było to drugie trafienie.
Polonia zasłużenie wygrała z drużyną z Damasławka, w wielu fragmentach pokazując ładną dla oka gre. Jedynym mankamentem średzian była skuteczność. Poloniści w przekroju całego spotkania stworzyli sobie kilkanaście sytuacji podbramkowych, z czego trzy razy udało się pokonać dobrze dzisiaj dysponowanego bramkarza gości.
Wiellkie słowa uznania należą się kibicom, przybyłym w ilości ponad pół tysiąca na stadion i dopingującym nasz zespół w chwilach, w których najbardziej tego potrzebował.
Bramki dla naszego zespołu zdobyli: Paweł Rydlewski 65' , Krzysztof Błędkowski 76' i 92'
Polonia wystąpiła w składzie :
Adrian Szkudlarek- Sławek Łopatka Bartłomiej Górka Tomasz Dłużyk Marcin Siwek (Paweł Przybyłek 46')- Mikołaj Lasek ( Kamil Krajewski 78') Tomasz Nawrot Maciej Grześkowiak (Łukasz Przybyłek 60') Ariel Mrowiński- Krzysztof Błędkowski Marcin Duchała (Paweł Rydlewski 46')
Sokół Damasławek :
Mazur Robert Zieniuk Damian Łuszczyński Piotr Rabinek Krzysztof Wójciński Bartłomiej Cholewiński Tomasz Kuzio Kamil Barełkowski Mateusz Gawron Michał Gawron Paweł Kaczmarek Łukasz
Najnowsze aktualności
-
02.04.2021
Cenna wygrana kobiet
W Wielki Czwartek na boisku przy ulicy Kosynierów o godzinie 16.30 odbyła się nieco przyspieszona z powodu Świąt Wielkanocnych kolejka ligowa. Do Środy Wielkopolskiej przyjechały wiceliderki naszej ligi czyli zespół BTS Rekord Bielsko- Biała.
-
30.03.2021
Terminarz grupy mistrzowskiej
Pomorski Związek Piłki Nożnej jako organ prowadzący rozgrywki III ligi w tym roku opublikował terminarz grupy mistrzowskiej.
-
29.03.2021
Remis trampkarzy (2007)
Drużyna Trampkarza Młodszego w dniu 26 marca na boisku w Zielnikach rozegrała mecz kontrolny z zespołem Victorii Września.
-
27.03.2021
Remis w Gdyni
W ostatnim meczu rundy zasadniczej piłkarze Polonii Środa zagrali na wyjeździe a ich rywalem był walczący o czołową ósemkę Bałyk Gdynia. Na to spotkanie trener Krzysztof Kapuściński zdecydował się wystawić tą samą jedenastkę która w tygodniu pokonała w meczu pucharowym Victorię Września. Jedyną zmianą był brak pauzującego za żółte kartki Adama Boruckiego którego zastąpił Piotr Wujec.
-
25.03.2021
Transmisja z Gdyni
Zapraszamy na transmisję z meczu ligowego Polonii Środa z Bałtykiem Gdynia. Początek transmisji o godzinie 13:50.
-
25.03.2021
Rundę zasadniczą zakończą w Gdyni
W sobotę piłkarzy Polonii Środa czeka ostatnie spotkanie ligowe w rundzie zasadniczej. Podopieczni Krzysztofa Kapuścińskiego udadzą się do Gdyni aby zmierzyć z tamtejszym Bałtykiem. Dla obu zespołów spotkanie będzie bardzo ważne. Poloniści chcąc zachować kontakt z Radunią Stężyca muszą ten mecz wygrać. Z kolei Bałtyk Gdynia aby być pewnym gry w czołowej ósemce w dalszej części sezonu musi przynajmniej w tym meczu wywalczyć remis. Inaczej podopieczni trenera Jastrzębowskiego będą musieli spoglądać na wyniki innych spotkań.
-
24.03.2021
Sześć bramek Polonii
W spotkaniu 1/8 finału Wielkopolskiego Pucharu Polski piłkarze Polonii Środa zmierzyli się na boisku we Wrześni z miejscowym zespołem Victorii. Stawką tego spotkania był awans do ćwierćfinału tych rozgrywek. Warto dodać że Polonia walczy w tym sezonie o piąty z rzędu finał tych rozgrywek.
-
23.03.2021
Towarzysko z Orlikiem (2008)
Dnia 20 marca druga drużyna Młodzika z rocznika 2008 rozegrała mecz sparingowy z drużyną Orlika Poznań. Mecz został rozegrany na boisku w Topoli.
























































