27.07.2012
Wygrana drugiego zespołu w MiłosławiuW drugim letnim meczu towarzyskim piłkarze rezerw Polonii Środa Wielkopolska pokonali na wyjeździe spadkowicza z Klasy Okręgowej Orlika Miłosław 2:1. Bramki dla podopiecznych Waldemara Grześkowiaka zdobyli Przemysław Warot oraz Marek Błachowicz.
W piątek 27 lipca zespół rezerw rozegrał kolejny mecz kontrolny – tym razem z Orlikiem Miłosław , na jego boisku. Podobnie , jak poprzednim spotkaniu , nasz zespół dobrze rozpoczął mecz i już po 10 min. powinien prowadzić 2 : 0. Niestety w obu wypracowanych sytuacjach zabrakło naszym piłkarzom skuteczności. Gdy wydawało się ,że bramka dla Polonii jest tylko kwestią czasu Polonistom przytrafił się prosty błąd przy rzucie rożnym dla gospodarzy , który oni skrzętnie wykorzystali i zamienili go na bramkę. Dodała ona animuszu naszym rywalom , którzy do tej pory nie potrafili zagrozić naszej bramce. Na szczęście drugi zespół szybko odzyskał inicjatywę i ponownie próbował narzucić swój styl gry. Częściej był przy piłce ale nie zawsze przekładało się to jakość przeprowadzanych akcji. Wypracował sobie nawet rzut karny ale i jego nie udało się wykorzystać. Wyrównanie padło w 36 min. a jego autorem był Przemek Warot , który uderzeniem głową pokonał bramkarza Orlika. Minutę przed końcem pierwszej połowy Marek Błachowicz plasowanym strzałem zza pola karnego dał prowadzenie naszym piłkarzom.
Po zmianie stron nasz zespół w pierwszym kwadransie miał jeszcze większą optyczną przewagę ale znowu nie potrafił wykorzystać trzech doskonałych okazji do podwyższenia wyniku. Później gra była już bardziej szarpana, mniej było składnych i płynnych akcji. Widać było , że warunki atmosferyczne odbiły się na dyspozycji obu drużyn. Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie i tym sposobem Orlik musiał uznać wyższość naszego zespołu.
W najbliższy weekend czeka go koleny sparing , tym razem z drużyną juniorów starszych Unii Swarzędz.
Orlik Miłosław - Polonia II Środa 1:2 (1:2)
Warot 36, Błachowicz 44
Polonia II: D. Stanisławski, M. Matysiak, A. Pawlak, J. Kusik, P. Warot, K. Kudła, M. Błachowicz, D. Buczma, B. Paczkowski, D. Baziór, A. Markiewicz; rezerwa: Ł. Czech, A. Bartkowiak, R. Czech, T. Kostecki
Najnowsze aktualności
-
21.08.2012
Zwycięstwo juniorów młodszych z Ursusem Warszawa
W poniedziałek 20 sierpnia zespół juniorów młodszych przygotowujący się do nadchodzącego sezonu wyjechał do Błażejewka na kolejny mecz sparingowy. Tym razem podopieczni trenera Roberta Halaburdy rozegrali mecz z zespołem Ursus Warszawa. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Polonii 2:1, mimo iż do przerwy przegrywała 0:1. Obie bramki dla naszej drużyny zdobył Adrian Olczyk.
-
21.08.2012
Jutro losowanie Pucharu Polski
Jutro tj. środa w siedzibie Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej odbędzie się losowanie par drugiej rundy Pucharu Polski strefy poznańskiej.
-
21.08.2012
Sonda: Kto wygra mecz Luboński KS - Polonia Środa
Zapraszamy wszystkich kibiców do głosowania w nowej sondzie opublikowanej na naszym oficjalnym profilu na Faceboooku. Tradycyjnie pytamy Was o zwycięzcę najbliższego meczu Polonii Środa.
-
21.08.2012
Ruszają przygotowania do meczu z Lubońskim
Dziś przygotowania do spotkania wyjazdowego z Lubońskim KS Fogo Luboń rozpoczną piłkarze Polonii Środa Wielkopolska. Po zremisowanym bezbramkowo meczu z Pogonią Mogilno trener Marian Kurowski nie zarządził w poniedziałek żadnego treningu.
-
20.08.2012
Podsumowanie 1. kolejki klasy A
W ostatni weekend rozgrana została pierwsza kolejka rozgrywek o mistrzostwo poznańskiej klasy A grupy I. Pierwszymi liderami zostali Poznań FC oraz rezerwy naszej Polonii wyprzedzając pozostałe drużyny lepszym bilansem bramkowym.
-
20.08.2012
Wyniki I rundy Pucharu Polski
W sobotę i niedzielę zainaugurowane zostały rozgrywki o Puchar Polski strefy poznańskiej. Do gry przystąpiły drużyny B-Klasowe oraz zespoły niezrzeszone.
-
20.08.2012
Festiwal strzelecki młodzików w sparingu
W niedzielne przedpołudnie 19 sierpnia zespół młodzików udał się na kolejny mecz sparingowy. Tym razem zawodnicy prowadzeni przez trenera Roberta Halaburdę pojechali do Błażejewka na mecz z zespołem AON Rembertów. Spotkanie zakończyło się bardzo wysokim zwycięstwem naszego zespołu 8:0 (4:0).
-
20.08.2012
Podsumowanie 3. kolejki III ligi
W sobotę i niedzielę rozegrana została trzecia kolejka rozgrywek o mistrzostwo III ligi grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej.





















































