27.07.2012
Wygrana drugiego zespołu w MiłosławiuW drugim letnim meczu towarzyskim piłkarze rezerw Polonii Środa Wielkopolska pokonali na wyjeździe spadkowicza z Klasy Okręgowej Orlika Miłosław 2:1. Bramki dla podopiecznych Waldemara Grześkowiaka zdobyli Przemysław Warot oraz Marek Błachowicz.
W piątek 27 lipca zespół rezerw rozegrał kolejny mecz kontrolny – tym razem z Orlikiem Miłosław , na jego boisku. Podobnie , jak poprzednim spotkaniu , nasz zespół dobrze rozpoczął mecz i już po 10 min. powinien prowadzić 2 : 0. Niestety w obu wypracowanych sytuacjach zabrakło naszym piłkarzom skuteczności. Gdy wydawało się ,że bramka dla Polonii jest tylko kwestią czasu Polonistom przytrafił się prosty błąd przy rzucie rożnym dla gospodarzy , który oni skrzętnie wykorzystali i zamienili go na bramkę. Dodała ona animuszu naszym rywalom , którzy do tej pory nie potrafili zagrozić naszej bramce. Na szczęście drugi zespół szybko odzyskał inicjatywę i ponownie próbował narzucić swój styl gry. Częściej był przy piłce ale nie zawsze przekładało się to jakość przeprowadzanych akcji. Wypracował sobie nawet rzut karny ale i jego nie udało się wykorzystać. Wyrównanie padło w 36 min. a jego autorem był Przemek Warot , który uderzeniem głową pokonał bramkarza Orlika. Minutę przed końcem pierwszej połowy Marek Błachowicz plasowanym strzałem zza pola karnego dał prowadzenie naszym piłkarzom.
Po zmianie stron nasz zespół w pierwszym kwadransie miał jeszcze większą optyczną przewagę ale znowu nie potrafił wykorzystać trzech doskonałych okazji do podwyższenia wyniku. Później gra była już bardziej szarpana, mniej było składnych i płynnych akcji. Widać było , że warunki atmosferyczne odbiły się na dyspozycji obu drużyn. Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie i tym sposobem Orlik musiał uznać wyższość naszego zespołu.
W najbliższy weekend czeka go koleny sparing , tym razem z drużyną juniorów starszych Unii Swarzędz.
Orlik Miłosław - Polonia II Środa 1:2 (1:2)
Warot 36, Błachowicz 44
Polonia II: D. Stanisławski, M. Matysiak, A. Pawlak, J. Kusik, P. Warot, K. Kudła, M. Błachowicz, D. Buczma, B. Paczkowski, D. Baziór, A. Markiewicz; rezerwa: Ł. Czech, A. Bartkowiak, R. Czech, T. Kostecki
Najnowsze aktualności
-
31.08.2012
Kolejna wygrana młodzików
W środę drużyna młodzików rozegrała mecz spraingowy z Gromem Golina i pewnie wygrała 7:2.
-
30.08.2012
Polonia TV: Jamajka Cynk Boys - Polonia II Środa
Zapraszamy do obejrzenia skrótu wideo z środowego meczu Pucharu Polski na szczeblu okręgu poznańskiego w którym rezerwy Polonii Środa Wielkopolska pokonały po rzutach karnych Jamajkę Cynk Boys Śrem.
-
30.08.2012
Rezerwy zagrają z LKS Kicin
Trzeci mecz ligowy rozegrają w najbliższą sobotę rezerwy Polonii Środa Wielkopolska. Średzianie w ramach rozgrywek poznańskiej klasy A zmierzą się na wyjeździe z LKS Kicin.
-
30.08.2012
Dariusz Orzechowski sędzią meczu z Nielbą
Dariusz Orzechowski z Brodnicy posędziuje w sobotnim meczu III ligi pomiędzy średzką Polonią, a Nielbą Wągrowiec.
-
30.08.2012
Sonda: Kto wygra mecz Polonia - Nielba
Zapraszamy wszystkich kibiców do głosowania w nowej sondzie opublikowanej na naszym oficjalnym profilu na Faceboooku. Tradycyjnie pytamy Was o zwycięzcę najbliższego meczu Polonii Środa Wielkopolska.
-
30.08.2012
Polonia Środa - Nielba Wągrowiec, sobota - 17:00
Przed kolejną szansą na pierwsze zwycięstwo staną w sobotę piłkarze średzkiej Polonii, którzy przed własną publicznością podejmować będą spadkowicza z drugiej ligi Nielbę Wągrowiec.
-
29.08.2012
Galeria: Jamajka Cynk Boys Śrem - Polonia II Środa
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z środowego meczu drugiej rundy Pucharu Polski na szczeblu okręgu poznańskiego pomiędzy rezerwami średzkiej Polonii, a Jamajką Cynk Boys Poznań.
-
30.08.2012
9:0 trampkarzy z KKS Jelenia Góra
Poniedziałkowy sparing z zespołem Karkonowskiego Klubu Sportowego Jelenia Góra, był ostatnim sprawdzianem trampkarzy przed sezonem.
























































