27.07.2012
Wygrana drugiego zespołu w MiłosławiuW drugim letnim meczu towarzyskim piłkarze rezerw Polonii Środa Wielkopolska pokonali na wyjeździe spadkowicza z Klasy Okręgowej Orlika Miłosław 2:1. Bramki dla podopiecznych Waldemara Grześkowiaka zdobyli Przemysław Warot oraz Marek Błachowicz.
W piątek 27 lipca zespół rezerw rozegrał kolejny mecz kontrolny – tym razem z Orlikiem Miłosław , na jego boisku. Podobnie , jak poprzednim spotkaniu , nasz zespół dobrze rozpoczął mecz i już po 10 min. powinien prowadzić 2 : 0. Niestety w obu wypracowanych sytuacjach zabrakło naszym piłkarzom skuteczności. Gdy wydawało się ,że bramka dla Polonii jest tylko kwestią czasu Polonistom przytrafił się prosty błąd przy rzucie rożnym dla gospodarzy , który oni skrzętnie wykorzystali i zamienili go na bramkę. Dodała ona animuszu naszym rywalom , którzy do tej pory nie potrafili zagrozić naszej bramce. Na szczęście drugi zespół szybko odzyskał inicjatywę i ponownie próbował narzucić swój styl gry. Częściej był przy piłce ale nie zawsze przekładało się to jakość przeprowadzanych akcji. Wypracował sobie nawet rzut karny ale i jego nie udało się wykorzystać. Wyrównanie padło w 36 min. a jego autorem był Przemek Warot , który uderzeniem głową pokonał bramkarza Orlika. Minutę przed końcem pierwszej połowy Marek Błachowicz plasowanym strzałem zza pola karnego dał prowadzenie naszym piłkarzom.
Po zmianie stron nasz zespół w pierwszym kwadransie miał jeszcze większą optyczną przewagę ale znowu nie potrafił wykorzystać trzech doskonałych okazji do podwyższenia wyniku. Później gra była już bardziej szarpana, mniej było składnych i płynnych akcji. Widać było , że warunki atmosferyczne odbiły się na dyspozycji obu drużyn. Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie i tym sposobem Orlik musiał uznać wyższość naszego zespołu.
W najbliższy weekend czeka go koleny sparing , tym razem z drużyną juniorów starszych Unii Swarzędz.
Orlik Miłosław - Polonia II Środa 1:2 (1:2)
Warot 36, Błachowicz 44
Polonia II: D. Stanisławski, M. Matysiak, A. Pawlak, J. Kusik, P. Warot, K. Kudła, M. Błachowicz, D. Buczma, B. Paczkowski, D. Baziór, A. Markiewicz; rezerwa: Ł. Czech, A. Bartkowiak, R. Czech, T. Kostecki
Najnowsze aktualności
-
11.09.2012
Żaki w obiektywie
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z sobotniego meczu drużyny żaków przeciwko Kadetowi Tulce. Spotkanie zakończyło się wygraną polonistów 4:1.
-
11.09.2012
Czy Polonia pokona Cuiavię Inowrocław?
Zapraszamy wszystkich kibiców do głosowania w nowej sondzie opublikowanej na naszym oficjalnym profilu na Faceboooku. Tradycyjnie pytamy Was o zwycięzcę najbliższego meczu Polonii Środa Wielkopolska.
-
11.09.2012
W środę z Phytopharmem Klęka
Już jutro rezerwy Polonii Środa Wielkopolska zmierzą się w spotkaniu III rundy Pucharu Polski strefy poznańskiej z Phytopharmem Klęka. Ten derbowy mecz rozegrany zostanie na stadionie w Środzie.
-
11.09.2012
Wyjazd kibiców do Inowrocławia
Już najbliższą sobotę, 15 września piłkarze Polonii Środa Wielkopolska rozegrają ósmy mecz o mistrzostwo III ligi grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej. Tym razem średzianie wybiorą się do Inoworcławia na spotkanie z tamtejszą Cuiavią.
-
10.09.2012
612. minut Sławomira Janickiego
Podczas wczorajszego meczu Polonii Środa Wielkopolska z Wdą Świecie zakończyła się trwająca 612. minut passa Sławomira Janickiego bez straconego gola.
-
10.09.2012
Podsumowanie 7. kolejki III ligi
W ostatni weekend rozegrana została siódma kolejka rozgrywek o mistrzostwo III ligi. Liderem nadal jest Ostrovia 1909 Ostrów, ale zmienił się wicelider, którym został Sokół Kleczew.
-
10.09.2012
Porażka po walce
W sobotnie przed popołudnie Orlicy Polonii z rocznika 2002 rozegrali swój pierwszy mecz na wyjeździe w sezonie 2012/2013. Polonia grała z zespołem OTPS Winogrady Poznań.























































