OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBE

21.11.2022

Wygrali ligę z kompletem zwycięstw! (2009)

W ostatniej kolejce 1. ligi okręgowej trampkarzy młodszych Polonia Środa Wielkopolska wygrała w Szczodrzykowie z Kotwicą Kórnik 4:1 (2:0). Poloniści przez większość czasu kontrolowali przebieg meczu i zwycięstwem przypieczętowali swój awans do Ligi Wojewódzkiej. Podopieczni Marcina Parusa i Miłosza Twardowskiego dokonali niecodziennego wyczynu - odnieśli komplet zwycięstw w czternastu meczach ligowych.

Poloniści od pierwszych minut kontrolowali przebieg meczu i długo posiadali piłkę, ale mieli trudności ze sforsowaniem dobrze dysponowanej defensywy gości. Nieśmiałe próby były niecelne lub zbyt lekkie, by zaskoczyć golkipera gospodarzy. Dopiero w 21. udało się udokumentować przewagę, a drużynę pociągnął Stanisław Korzeniewski. Po świetnym rajdzie dograł do Kamila Jankowiaka, który pokonał bramkarza. Kilka chwil później swojego gola zdobył sam Korzeniewski, a asystował mu Stanisław Solarski.

Po przerwie obraz gry był podobny, ale zespół raził nieskutecznością. Poloniści trzykrotnie marnowali sytuację sam na sam z bramkarzem Kotwicy. Dopiero w 59. minucie w zamieszaniu podbramkowym odnalazł się Miłosz Gauza, który wślizgiem trącił piłkę obok bramkarza, a ta wtoczyła się do bramki. Asystę przy tym trafieniu zaliczył Kamil Jankowiak. Po chwili jednak to gospodarze wykorzystali moment nieuwagi naszej drużyny i zdobyli gola kontaktowego. W ostatniej minucie wynik spotkania ustalił Stanisław Korzeniewski, który najlepiej odnalazł się w polu karnym po dośrodkowaniu Marcela Kuźniewskiego z rzutu rożnego.

W rundzie wiosennej Polonia będzie grać w Lidze Wojewódzkiej, co rocznikowi 2009 udało się pierwszy raz, więc jest to życiowy sukces chłopaków z tego rocznika. Najprawdopodobniej Poloniści trafią do grupy północnej, a ich rywalami mogą być takie zespoły jak: AP Reissa Poznań, Warta Poznań, Lech Poznań, KP Piła, Unia Swarzędz, Nieba Wągrowiec (beniaminek) oraz AP Oborniki (beniaminek).


Polonia - trampkarz młodszy C2 I (2009)
I liga okręgowa C2 - grupa I
19 listopada 2022, godz. 10:30 - Szczodrzykowo
Kotwica Kórnik 1:4 (0:2) Polonia Środa Wielkopolska
Wojciech Dulski 60 - Kamil Jankowiak 21, Stanisław Korzeniewski 26, 80, Miłosz Gauza 59

Polonia: 1. Bartłomiej Wiczyński - 21. Dawid Gołębiak, 8. Jakub Sawuć, 62. Mikołaj Rauhut - 4. Kacper Kucharski, 18. Antoni Łukaszewski, 15. Filip Wojciechowski, 19. Stanisław Korzeniewski - 66. Karol Jaguś, 99. Kamil Jankowiak, 7. Antoni Staszak. Grali także: 12. Bartosz Kruk - 10. Jakub Janiszewski, 11. Stanisław Jaskólski, 13. Marcel Kuźniewski, 14. Miłosz Gauza, 22. Stanisław Wieliński, 23. Wiktor Rozwora, 26. Stanisław Solarski.
trenerzy: Miłosz Twardowski oraz Marcin Parus.

żółta kartka: Stanisław Korzeniewski (Polonia).

Grano 2x40 minut.


Tabela:

Link to tabeli i terminarza => https://wielkopolskizpn.pl/jesien-2022/#49948

I liga okręgowa C2 - grupa I (2009)
  Drużyna Mecze Bramki Pkt.
1. Polonia Środa Wielkopolska 14 66:8 42
2. Avia Kamionki 14 46:27 30
3. Kotwica Kórnik 14 32:36 22
4. Piast Kobylnica 14 35:30 22
5. Poznańska 13 Poznań 14 44:61 15
6. Victoria Września 14 24:39 14
7. Warta Śrem 14 28:40 9
8. Błękitni Owińska 14 29:63 7

 

Najnowsze aktualności

  • 26.08.2025

    Porażka po dreszczowcu (2012)

    Po pełnym emocji meczu Polonia 2012 nie wywalczyła jednak punktów w starciu z APR Lampart Poznań. Nasz zespół długo przegrywał, by w przeciągu czterech minut zdobyć trzy gole i wyjść na prowadzenie. Końcówka spotkania należała jednak do gości, którzy dwoma trafieniami przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Dwa gole dla Polonii strzelił Marcel Ratajczak, a po jednym Jeremi Sójka i Witold Chojnacki.

    Druga drużyna odniosła drugie w sezonie zwycięstwo, pokonując na własnym boisku 5:0 zespół Lotnika-1997 Poznań. Bramki strzelali Karol Marciniak, Antoni Przybyła, Roger Mazur, Adam Przybylski oraz Ignacy Pietrusiak.

  • 26.08.2025

    Dwa zwycięstwa trampkarzy (2011)

    Miniony weekend był udany dla trampkarzy Polonii z rocznika 2011. Poloniści zarówno spotkanie 1. ligi wojewódzkiej z Sucharami Suchy Las, jak też 2. ligi okręgowej z SF II Luboń wygrali wynikiem 4:2.

    Mecz ligi wojewódzkiej rozpoczął się źle, bo goście objęli prowadzenie w 18. minucie, ale już minutę później było 1:1 po golu Jana Jankowiaka. Przed przerwą bramkarza rywali drugi raz pokonał Jan Jankowiak, a prowadzenie podwyższył Ignacy Ucinek. Tuż po przerwie Polonia zadała kolejny cios za sprawą Giovaniego Henriqueza-Gajdy. Goście odpowiedzieli jednym trafieniem w końcówce spotkania.

    Jeszcze gorzej w swoje spotkanie wszedł drugi zespół, który po 24 minutach przegrywał 0:2. Druga połowa należała już do Polonii, która w 45. minucie zdobyła gola kontaktowego, a w 76,, 78. oraz 80. minucie zdobyła bramki na wagę trzech punktów.

  • 26.08.2025

    Zwycięstwo stracone w doliczonym czasie (2010)

    Niezwykle ciekawy pojedynek stoczyła Polonia 2010 z Wartą Poznań. Najpierw prowadzili Poloniści, potem Warciarze, znów Poloniści, by w doliczonym czasie gry rywale doprowadzili do remisu. Po pełnym emocji meczu padł ostatecznie remis 3:3, a bramki dla Polonii strzelili Stanisław Czub, Łukasz Miszkiewicz oraz Mateusz Fórmaniak.

    Drugi zespół pewnie i wysoko pokonał na wyjedzie Kanię Gostyń. Spotkanie zakończyło się wynikiem 8:1 (3:1), a gole strzelali Jan Głowala - dwa, Jan Wieszaczewski, Borys Jarka, Jan Krause, Artur Sowa oraz Jakub Przybylski - dwa.

  • 26.08.2025

    Wyszarpane zwycięstwo z Błękitnymi (2009)

    Trzy punkty wywalczyła Polonia 2009 w domowym starciu z Błękitnymi Wronki. Zwycięstwo nie przyszło jednak łatwo, bo do przerwy to goście prowadzili. Kluczowa była końcówka meczu, kiedy to Poloniści zdobyli dwa decydujące gole, wygrywając 4:3 (1:2). Bramki dla naszego zespołu strzelali Michał Deręgowski, Michał Mężyński - dwie oraz Aleks Karpiński.

  • 25.08.2025

    Akademia: Raport ligowy (23/24.08.2025)

    Komplet wyników meczów ligowych drużyn akademii w dniach 23/24 sierpnia 2025.

  • 25.08.2025

    Klasa A: Wyjazdowa porażka z Błękitnymi

    Trzeci zespół Polonii zaliczył pierwszą w sezonie 2025/2026 ligową porażkę. Zespół Łukasza Kaczałki przegrał 2:4 na wyjeździe z Błękitnymi Psary Polskie. Gospodarze już w pierwszej akcji meczu zdobyli gola, a do przerwy prowadzili czterema trafieniami. Druga część gry w wykonaniu Polonistów była już lepsza, ale udało się jedynie zmniejszyć rozmiary porazki dzięki bramkom Juliusza Gawlikowskiego i Adriana Wojciechowskiego.

  • 25.08.2025

    W środę do Luzina

    Już w środę, 27 sierpnia o godzinie 17:30 w Luzinie, Polonia Środa rozegra kolejny mecz ligowy. Rywalem naszego zespołu będzie beniaminek rozgrywek – Wikęd Luzino, dla którego obecny sezon jest powrotem na trzecioligowe boiska. Poloniści po skromnej wygranej z Elaną Toruń będą chcieli odnieść kolejne zwycięstwo i umocnić się w czołówce ligowej tabeli.  

  • 25.08.2025

    Transmisja meczu z Lechem

    W poniedziałek trzeci zespół seniorów Polonii Środa powalczy w kolejnej rundzie okręgowego Pucharu Polski. Rywalem polonistów będzie zespół Lech Poznań Oldobys, a na boisku będzie okazja zobaczyć takich piłkarzy jak Jakub Wilk, Zbigniew Zakrzewski czy Błażej Telichowski.

    My zapraszamy Was na transmisję z tego  spotkania

    Transmisja oczywiście z komentarzem

    Początek transmisji w poniedziałek 25 sierpnia o godzinie 18:50

    Realizacja transmisji:

    PoloniaTV

    Łukasz Szarzyński

SPONSORZY

SPONSORZY
PARTNER PLATINIUM
PARTNER GOLD
PARTNER SILVER
PARTNER PREMIUM
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.