OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBE

21.11.2022

Wygrali ligę z kompletem zwycięstw! (2009)

W ostatniej kolejce 1. ligi okręgowej trampkarzy młodszych Polonia Środa Wielkopolska wygrała w Szczodrzykowie z Kotwicą Kórnik 4:1 (2:0). Poloniści przez większość czasu kontrolowali przebieg meczu i zwycięstwem przypieczętowali swój awans do Ligi Wojewódzkiej. Podopieczni Marcina Parusa i Miłosza Twardowskiego dokonali niecodziennego wyczynu - odnieśli komplet zwycięstw w czternastu meczach ligowych.

Poloniści od pierwszych minut kontrolowali przebieg meczu i długo posiadali piłkę, ale mieli trudności ze sforsowaniem dobrze dysponowanej defensywy gości. Nieśmiałe próby były niecelne lub zbyt lekkie, by zaskoczyć golkipera gospodarzy. Dopiero w 21. udało się udokumentować przewagę, a drużynę pociągnął Stanisław Korzeniewski. Po świetnym rajdzie dograł do Kamila Jankowiaka, który pokonał bramkarza. Kilka chwil później swojego gola zdobył sam Korzeniewski, a asystował mu Stanisław Solarski.

Po przerwie obraz gry był podobny, ale zespół raził nieskutecznością. Poloniści trzykrotnie marnowali sytuację sam na sam z bramkarzem Kotwicy. Dopiero w 59. minucie w zamieszaniu podbramkowym odnalazł się Miłosz Gauza, który wślizgiem trącił piłkę obok bramkarza, a ta wtoczyła się do bramki. Asystę przy tym trafieniu zaliczył Kamil Jankowiak. Po chwili jednak to gospodarze wykorzystali moment nieuwagi naszej drużyny i zdobyli gola kontaktowego. W ostatniej minucie wynik spotkania ustalił Stanisław Korzeniewski, który najlepiej odnalazł się w polu karnym po dośrodkowaniu Marcela Kuźniewskiego z rzutu rożnego.

W rundzie wiosennej Polonia będzie grać w Lidze Wojewódzkiej, co rocznikowi 2009 udało się pierwszy raz, więc jest to życiowy sukces chłopaków z tego rocznika. Najprawdopodobniej Poloniści trafią do grupy północnej, a ich rywalami mogą być takie zespoły jak: AP Reissa Poznań, Warta Poznań, Lech Poznań, KP Piła, Unia Swarzędz, Nieba Wągrowiec (beniaminek) oraz AP Oborniki (beniaminek).


Polonia - trampkarz młodszy C2 I (2009)
I liga okręgowa C2 - grupa I
19 listopada 2022, godz. 10:30 - Szczodrzykowo
Kotwica Kórnik 1:4 (0:2) Polonia Środa Wielkopolska
Wojciech Dulski 60 - Kamil Jankowiak 21, Stanisław Korzeniewski 26, 80, Miłosz Gauza 59

Polonia: 1. Bartłomiej Wiczyński - 21. Dawid Gołębiak, 8. Jakub Sawuć, 62. Mikołaj Rauhut - 4. Kacper Kucharski, 18. Antoni Łukaszewski, 15. Filip Wojciechowski, 19. Stanisław Korzeniewski - 66. Karol Jaguś, 99. Kamil Jankowiak, 7. Antoni Staszak. Grali także: 12. Bartosz Kruk - 10. Jakub Janiszewski, 11. Stanisław Jaskólski, 13. Marcel Kuźniewski, 14. Miłosz Gauza, 22. Stanisław Wieliński, 23. Wiktor Rozwora, 26. Stanisław Solarski.
trenerzy: Miłosz Twardowski oraz Marcin Parus.

żółta kartka: Stanisław Korzeniewski (Polonia).

Grano 2x40 minut.


Tabela:

Link to tabeli i terminarza => https://wielkopolskizpn.pl/jesien-2022/#49948

I liga okręgowa C2 - grupa I (2009)
  Drużyna Mecze Bramki Pkt.
1. Polonia Środa Wielkopolska 14 66:8 42
2. Avia Kamionki 14 46:27 30
3. Kotwica Kórnik 14 32:36 22
4. Piast Kobylnica 14 35:30 22
5. Poznańska 13 Poznań 14 44:61 15
6. Victoria Września 14 24:39 14
7. Warta Śrem 14 28:40 9
8. Błękitni Owińska 14 29:63 7

 

Najnowsze aktualności

  • 04.09.2025

    Dużo goli w meczach trampkarzy (2012)

    Intensywny tydzień ma za sobą Polonia 2012, która w ciągu pięciu dni rozegrała trzy mecze ligowe i wygrywając dwa z nich. Najpierw Poloniści przegrali 0:9 (0:5) w Ostrzeszowie z Lechem Poznań/Południe, następnie pokonali aż 12:2 (6:0) Kotwice Kórnik, a w niedzielę po ciekawym meczu wygrali 7:3 (2:2) z Polonią 1912 Leszno. Mecz obfitował w emocje o czym świadczyć mogą dwie czerwone kartki dla zespołu gości.

  • 04.09.2025

    Trzy punkty w dwóch meczach (2011)

    W ostatnich dwóch spotkaniach Polonia 2011 wywalczyła trzy punkty. Najpierw Poloniści przegrali z uczestnikiem barażów o CLJ U-15 - Spartą Złotów 2:6. Gole zdobyli Kuba Kucharski i Ignacy Ucinek. W niedzielę natomiast Polonia wygrała na boisku w Klęce z APR Lampart II Poznań 4:3. Bramki strzelali Marcel Łuczak - dwie, Kuba Kucharski oraz Giovani Henriquez-Gajda.

  • 04.09.2025

    Historyczne zwycięstwo w CLJ U-16 (Juniorki)

    Intensywny tydzień mają za sobą juniorki, które rozegrały dwa mecze okręgowego Pucharu Polski - najpierw wysokie zwycięstwo 15:1 z GAP Czacz/Śmigiel, a następnie porażka po rzutach karnych z III-ligową Kanią Gostyń. Polonistki odniosły także swoje historyczne - pierwsze zwycięstwo w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorek do lat 16. Nasz zespół na własnym boisku wygrał aż 14:0 (8:0) z MUKS 11 Zielona Góra.

  • 04.09.2025

    Skuteczni juniorzy (2010)

    W czterech rozegranych ostatnio meczach zespoły rocznika 2010 zdobyły w sumie 21 bramek. Pierwszy zespół najpierw mimo dwubramkowego prowadzenia zremisował 2:2 z UKS APR Lampart Jarocin, by w kolejnym meczu pokonać aż 8:0 Polonię 1912 Leszno. Druga drużyna najpierw pokonała u siebie 8:0 Rawię Rawicz, a następnie po pełnym dramatugi meczu przegrali 3:4 z KKS-em 1925 Kalisz.

  • 04.09.2025

    W Kaliszu na piątkę (2009)

    Bardzo dobrze w Kaliszu spisał się zespół Polonii 2009, który wygrał 5:1 (2:0) z miejscowym KKS-em 1925. Nasz zespół szybko objął dwubramkowe prowadzenie, które w końcówce spotkania udało się jeszcze podwyższyć. Gospodarze odpowiedzieli tylko jednym golem. Dla Polonii strzelali Michał Mężyński, Antoni Staszak, Adam Gołaszewski, Adam Mostowiak oraz Benjamin Wałuszko. Zaplanowany na sobotę mecz z Poznańską 13 został odwołany z powodu złego stanu boiska i zostanie rozegrany w innym terminie.

  • 04.09.2025

    Transmisja z Kartuz

    Zapraszamy Was na transmisję ze spotkania ligowego z Cartusią Kartuzy. 

    Transmisja oczywiście z komentarzem 

    Początek transmisji w sobotę 6 września o godzinie 12:50

    Realizacja transmisji:

    PoloniaTV

    Łukasz Szarzyński

  • 02.09.2025

    Klasa A: Kosynier ograł Polonię

    Trzeci zespół seniorski Polonii w niedzielę zagrał w Sokołowie, a nie jak pierwotnie zaplanowano w Środzie. Młody zespół Polonii szybko stracił gola i mimo ambitnej walki o zwycięstwo musiał uznać wyższość bardziej doświadczonego Kosyniera. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1:3.

  • 02.09.2025

    Mecze z Olimpią i Zawiszą jako imprezy masowe

    Nadchodzące spotkanie I rundy STS Pucharu Polski z Olimpią Grudziądz i  mecz 10. kolejki Betclic III ligi z Zawiszą Bydgoszcz będą organizowane jako imprezy masowe. Podczas obu spotkań spodziewamy się zorganizowanych grup kibiców gości co na pewno doda kolorytu obu spotkaniom.

SPONSORZY

SPONSORZY
PARTNER PLATINIUM
PARTNER GOLD
PARTNER SILVER
PARTNER PREMIUM
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.