26.07.2015
Wstępny terminarz A klasyWielkopolski Związek Piłki Nożnej opublikował wstępny terminarz rozgrywek A klasy grupy 1 w której w sezonie 2015/16 będzie występował drugi zespół Polonii Środa. rozgrywki wystartują 22 sierpnia a potrwają do 14 listopada. W tym czasie zespoły rozegrają trzynaście kolejek.
W pierwszym spotkaniu ligowym podopieczni Mariusza Bekasa zagrają na własnym boisku z KS 1922 Łopuchowo. Rundę jesienną zakończą 14 listopada wyjazdowym spotkaniem z Liderem Swarzędz. Po za tymi dwoma zespołami w sezonie 2015/16 w A klasie grupa 1 zagrają jeszcze: Zawisza Dolska, Clescevia Kleszczewo, Maratończyk Brzeźno, Czarni Czerniejewo, Przemysław Poznań, Jurand Koziegłowy, Pogoń Książ Wlkp., Phytopharm Klęka, Lotnik Poznań, Orkan Jarosławiec i Stelle Luboń.
Terminarz meczy Polonii Środa w rundzie jesiennej sezonu 2015/16 wygląda następująco:
22 sierpnia
Polonia II Środa Wlkp. – KS 1999 Łopuchowo
29 sierpnia
Jurand Koziegłowy – Polonia II Środa Wlkp.
5 września
Polonia II Środa Wlkp. – Czarni Czerniejewo
12 września
Zawisza Dolsk – Polonia II Środa Wlkp.
19 września
Polonia II Środa Wlkp. – Maratończyk Brzeźno
26 września
Przemysław Poznań – Polonia II Środa Wlkp.
3 październik
Polonia II Środa Wlkp. – Clescevia Kleszczewo
10 październik
Polonia II Środa Wlkp. – Pogoń Książ Wlkp.
17 październik
Phytopharm Klęka – Polonia II Środa Wlkp.
24 październik
Orkan Jarosławiec – Polonia II Środa Wlkp.
7 listopad
Stella Luboń – Polonia II Środa Wlkp.
11 listopada
Polonia II Środa Wlkp. – Lotnik Poznań
14 listopada
Lider Swarzędz – Polonia II Środa Wlkp.
Najnowsze aktualności
-
29.06.2023
Polonia 2006: Podsumowanie wiosny 2023
Juniorzy młodsi Polonii Środa Wielkopolska rywalizowali w południowej grupie ligi wojewódzkiej. Runda wiosenna nie była tak samo udana jak jesienna, ale mimo to zespół pokazał się z dobrej strony. Zmagania ligowe drużyna zakończyła na 4. miejscu w ligowej tabeli ze stratą trzech punktów wicemistrza ligi. Bezkonkurencyjny okazał się GES Poznań, który wygrał wszystkie mecze i po barażach awansował do Centralnej Ligi Juniorów U17.
Kilku zawodników z zespołu Łukasza Kaczałki i Adriana Błaszaka miało wiosną okazję rywalizować również w V-ligowym zespole seniorskim Polonii. Od początku rundy z seniorami rywalizowali Jakub Wawroski i Kacper Manicki, a następnie w ich ślady poszli m.in. Kacper Kruk, Jakub Płonka, Michał Bańkowski, czy Kuba Jankowski.
Zawodnicy, którzy tworzyli ten zespół, w sezonie 2023/2024 będą rywalizować w kategorii junior z rocznikiem 2005.
-
28.06.2023
Zakończyli sezon grą z rodzicami (2010)
W sobotę zespół młodzików starszych zakończył sezon 2022/2023. Zawodnicy drużyny, która wywalczyła awans do II ligi okręgowej w ramach zakończenia zagrali mecz przeciwko swoim rodzicom, a po jego zakończeniu wspólnie podsumowali miniony sezon.
-
28.06.2023
Polonia zagrała w Memoriale Ciszewicza (2010)
Na zakończenie piłkarskiego sezonu zespół młodzików starszych udał się do Dolska, aby wziąć udział w IV Memoriale Ryszarda Ciszewicza. Trenerzy wystawili dwa zespoły, które w fazie grupowej zajęły trzecie miejsce i trafiły do Ligi Europy. Poloniści wygrali swoje mecze półfinałowe i w finale zmierzyli się w bratobójczym pojedynku, rozstrzygniętym dopiero w serii rzutów karnych.
-
28.06.2023
Orlicy zakończyli sezon (2012)
W piątek 23 czerwca sezon zakończyli orlicy starsi z drugiej grupy treningowej. Młodzi Poloniści w ramach podsumowania i zakończenia sezonu 2022/2023 udali się do parku trampolin Jump w Środzie Wielkopolskiej przy ul. Berwińskiego. Po krótkiej rozmowie i podsumowaniu zawodnicy spędzili czas na wspólnych zabawach i ewolucjach na trampolinach oraz mogli sprawdzić swój refleks na znajdujących się w budynku urządzeniach.
-
27.06.2023
Podsumowanie sezonu akademii
Drużyny akademii Polonii Środa Wielkopolska zakończyły bogaty w sukcesy sezon piłkarski 2022/2023. Nasze zespoły brały udział w 12 rozgrywkach ligowych w kategoriach junior trampkarz i młodzik.
Wszystkie zespoły rywalizujące w ligach wojewódzkich oraz trampkarze starsi w Centralnej Lidze Juniorów wywalczyły utrzymanie w rozgrywkach. Ponadto Polonia III 2010 awansowała do II ligi okręgowej.
Wkrótce opublikujemy szczegółowe podsumowania każdej grupy treningowej.
-
27.06.2023
Orlicy podsumowali sezon (2013)
W ubiegłym tygodniu trenerzy Maciej Sikorski i Maciej Bartkowiak wraz z zespołem orlików młodszych (rocznik 2013) podsumowali mijający sezon piłkarski 2022/2023 w salce VIP średzkiego Centrum Sportu i Rekreacji.
-
27.06.2023
Mecz dzieci z rodzicami (2013)
W miniony czwartek zawodnicy z zespołu orlików młodszych (rocznik 2013) rozegrali na orliku przy ulicy Lipowej mecz - dzieci kontra rodzice w ramach zakończenia piłkarskiego sezonu 2022/2023!
-
26.06.2023
Wysoka porażka w ostatniej kolejce (2011)
Nie udał się ostatni mecz Polonistom z rocznika 2011, którzy przegrali aż 1:10 (0:2) z triumfatorem rozgrywek, niepokonaną Unią Swarzędz. Jedyną bramkę dla naszej drużyny strzelił Jan Marciniak. Niestety podopieczni Kamila Kudły i Kornela Ladrowskiego nie utrzymali miejsca na podium i zakończyli sezon na czwartym miejscu.


























































