18.09.2016
Wmurowali akt erekcyjny nowego stadionuW piątek kilka minut po godzinie 14:00 na Stadionie Średzkim odbyła się miła uroczystość. Na fundamentach nowo budowanego stadionu wmurowano akt erekcyjny oraz poświęcono budowę.
Burmistrz Wojciech Ziętkowski razem ze starostą Marcinem Bednarzem i prezesami średzkich spółek, a także Prezesem Klubu Sportowego Polonia Środa Rafałem Ratajczakiem dokonali uroczystego wmurowania aktu erekcyjnego w fundamenty powstającego stadionu piłkarskiego przy ulicy Sportowej. Gościem uroczystości byli średzcy samorządowcy, przedstawiciele firm sponsorujących nasz klub oraz Prezes Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej Paweł Wojtala.
Rozpoczęty w sierpniu etap prac zakłada budowę zaplecza socjalno-sanitarnego spełniającego wymogi dla II ligi w którym na parterze mają się znaleźć szatnie, toalety, łazienki z prysznicami, pomieszczenia dla sędziów, obserwatorów, pomocy medycznej, kontroli antydopingowej .czyli wszystkie niezbędne do organizacji meczów. Na tym poziomie znajdzie się także siłownia oraz pomieszczenia magazynowe.
Na pierwszym piętrze , czyli środkowym poziomie znajdą się pomieszczenia biurowe, sala na konferencje prasowe ale przede wszystkim duży bar dla kibiców oraz toalety dla kibiców.
Na drugim piętrze będzie spikerka, pokój dla monitoringu oraz duża sala , w której podczas meczów będą spotykać się przedstawiciele firm sponsorujących Polonie oraz zaproszeni goście.
Budynek będzie zintegrowany z krytą trybuną na 1100 miejsc dla kibiców gospodarzy meczu. Sektor dla kibiców gości będzie mieścić się po drugiej stronie Stadionu. Stadion będzie przystosowany do osób niepełnosprawnych, którzy także będą mogli zasiąść na krytej trybunie.
Co bardzo ważne nowy stadion powstaje obok aktualnie wykorzystywanego dla potrzeb III ligi co powoduje , że nasza drużyna cały czas podczas budowy będzie rozgrywać swoje mecze na stadionie w Środzie. Zakończenie aktualnie prowadzonych prac przewidywane jest na koniec czerwca 2017 roku. W kolejnym etapie, spółka odpowiedzialna za realizację inwestycji, planuje położenie murawy. Ostrożne zapowiedzi są takie, że pierwsze mecze na nowym Stadionie Polonia rozegra jesienią 2018 roku.
Tym samym coraz bliższe realizacji są marzenia działaczy i sympatyków Polonii Środa o nowym piłkarskim stadionie. Można powiedzieć, że nowy Stadion w Środzie będzie jednym z najnowocześniejszych w Polsce w kategorii stadionów o pojemności do 2000 osób. Zaplanowane rozwiązania zarówno dla zawodników jak i kibiców będą bardzo komfortowe a sam stadion zapowiada się bardzo estetycznie i wprowadzi nasz klub w XXI wiek.
Zdjęcia z uroczystości można obejrzeć tutaj.
Wizualizację nowego stadionu można obejrzeć tutaj.
Najnowsze aktualności
-
20.06.2022
Komplet zwycięstw młodzików (2010)
Wszystkie trzy zespoły młodzików młodszych (rocznik 2010) odniosły zwycięstwa w ubiegłym tygodniu. Pierwsza drużyna pokonała 3:1 (1:0) KP Piła po bramkach Antoniego Łukaszewskiego, Amelii Guzendy i Borysa Kasprzaka. Druga grupa aż 17:1 pokonała Koziołka Poznań. Bramki w tym meczu strzelali: Borys Kasprzak - cztery, Jakub Przybylski - trzy, Dawid Ebelewicz - dwie, a po jednej Nikodem Odwrot, Adam Kłopocki, Fabian Nowaczyk, Alicja Bolewicz, Marcel Kaleta, Bartosz Nowicki, Łukasz Miszkiewicz oraz Michał Lipiński. Trzecia drużyna w ostatnim meczu sezonu wygrała z liderem III ligi - Pelikanem Niechanowo - 6:3 (2:2). Po dwie bramki strzelili Bartosz Kurkowiak i Adam Poloszyk, a po jednej dołożyli Kamil Sarnowski oraz Oleksandr Misiurkevych.
-
20.06.2022
Młodzicy pokonali trampkarzy Lidera Swarzędz (2008)
Drugi zespół trampkarzy młodszych był w ten weekend reprezentowany przez zawodników młodzików z roczników 2009 i 2010, za co duże podziękowania należą się trenerom tych zespołów, a wsparła ich Laura Nowicka. Ku zaskoczeniu wszystkich Poloniści wygrali 4:3 (2:1) ze starszymi kolegami z Lidera Swarzędz. Dwie bramki strzelił Antoni Staszak (r. 2009), a po jednej dołożyli Marcel Kaleta (r. 2010) i Łukasz Miszkiewicz (r. 2010).
-
20.06.2022
Trampkarze w finale baraży o CLJ! (2008)
Trampkarze młodsi Polonii Środa Wielkopolska (rocznik 2008) zagrają w finale baraży o awans do Centralnej Ligi Juniorów U-15! W pierwszym meczu Poloniści wygrali 4:2 (2:2) z UKS AP Reissa Poznań. Choć szybko objęli dwubramkowe prowadzenie to tuż przed przerwą goście zdołali wyrównać. W końcówce meczu dwa gole strzelił jednak niezawodny Mikołaj Kowalski. W rewanżu rozegranym w Baranowie emocji nie brakowało. Poznaniacy już w 8. minucie wyszli na prowadzenie, ale kilka minut przed końcem meczu z rzutu karnego do remisu doprowadził Mikołaj Kowalski. W finale baraży rywalem Polonii będzie Jaguar Gdańsk. Pierwszy mecz zostanie rozegrany na Stadionie Średzkim w środę o godzinie 16:30. Rewanż w weekend w Gdańsku.
-
20.06.2022
Dwie porażki trampkarzy (2007)
W meczach 12. i 13. kolejki zespół trampkarzy starszych poniósł dwie porażki. Najpierw przegrali 1:3 (1:2) z Ostrovią 1909 Ostrów Wielkopolski, a jedynego gola dla naszego zespołu strzelił Oskar Popis. W niedzielę natomiast Poloniści przegrali 0:7 (0:3). Warto zaznaczyć, że w tych meczach drużynę wspierali zawodnicy z roczników 2008, a nawet 2009. Za tydzień w ostatnim meczu średzka drużyna zagra na wyjeździe z Antonio Jarocin.
-
20.06.2022
Wysoka porażka z UKS APR Poznań (2006)
W meczu przedostatniej 13. kolejki I ligi wojewódzkiej juniorów młodszych B2 Polonia Środa Wielkopolska niestety przegrała na wyjeździe aż 1:9 (1:6) z UKS AP Reissa Poznań. Honorową bramkę dla Średzian strzelił jeszcze w pierwszej połowie Kacper Manicki. Ostatni mecz Polonia rozegra w środę 22 czerwca na Stadionie Lekkoatletycznym, a rywalem będą Błękitni Wronki.
-
20.06.2022
Porażka juniorów w Rawiczu (2003/04)
W meczu przedostatniej 13. kolejki I ligi wojewódzkiej juniorów starszych Polonia Środa Wielkopolska przegrała na wyjeździe 1:3 (1:1) z Rawią Rawicz. Jedyny gol dla naszej drużyny padł po trafieniu samobójczym zawodnika gospodarzy. W ostatnim meczu w sobotę 25 czerwca rywalem Średzian będzie Unia Swarzędz.
-
20.06.2022
Wyniki gier młodzieży (18-19 czerwca)
Za naszymi zespołami kolejny intensywny weekend, zwieńczony awansem drużyny trampkarzy młodszych do finału baraży o udział w Centralnej Lidze Juniorów U-15! Nasi zawodnicy w pierwszym meczu wygrali 4:2 z UKS AP Reissa Poznań, a remis 1:1 w rewanżu dał promocję do kolejnego etapu. Rywalem Polonistów będzie Jaguar Gdańsk, a pierwszy mecz zostanie rozegrany w środę 22 czerwca o godzinie 16:30 na Stadionie Średzkim!
-
20.06.2022
Wygrana na zakończenie ligi
W ostatniej kolejce ligowej drużyna rezerw zagrała na wyjeździe z Sucharami Suchy Las. Do tego momentu trwała w lidze zacięta rywalizacja między polonistami a Kłosem Zaniemyśl. Oba zespoły zgromadziły równą ilość punktów ale bilans bezpośrednich meczy był po stronie Kłosa. W związku z tym każde zwycięstwo w ostatnim meczu z Liderem dawało rywalom bezpośredni awans do V ligi.
























































