OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBE

07.03.2014

Wielki Piłkarski Piknik wydarzeniem 2013 roku!

Wielki Piłkarski Piknik Kolejorz kontra Polonia został wybrany głosami czytelników Gazety Średzkiej wydarzeniem roku 2013 w powiecie średzkim. 

Wczoraj w Hotelu Szablewski podczas uroczystej Galin Sulisława odbyło się zakończenie plebiscytu na najważniejsze wydarzenie ubiegłego roku. Czytelnicy Gazety Średzkiej już po raz 18-ty wybierali Średzianina Roku oraz Wydarzenie Roku. Do tegorocznej nagrody nominowane zostało 5 osób i 5 wydarzeń.

Organizowany przez nas Wielki Piłkarski Piknik, który odbył się 7 września konkurował z stuleciem OSP Zaniemyśl, nadaniem herbu Gminie Krzykosy, otwarciem kaplicy po ewangelickiej oraz wmurowaniem kamienia węgielnego pod rozbudowę szpitala. Wśród tej piątki mecz Polonii z Lechem Poznań i szereg towarzyszących mu imprez z pewnością przyciągnął uwagę największej rzeszy mieszkańców ziemi średzkiej, którzy najpierw go nominowali , a następnie swoimi głosami sprawili że Wielki Piłkarski Piknik Kolejorz kontra Polonia stał się najważniejszym wydarzeniem roku 2013 w powiecie średzkim.

Podczas pikniku trzy i pół tysiąca osób oglądało mecz Polonii z wicemistrzem Polski, Lechem Poznań, a także świetnie bawiło się podczas koncertu zespołu Boys. Zainteresowanie biletami na imprezę było ogromne, a wszystkie wyjściówki rozeszły się już w przedsprzedaży. Oprócz meczu dorosłych drużyn Polonii i Lecha na murawie zaprezentowali się jeszcze orlicy starsi, a na scenie NPW Crew, Fanatycy Kolejorza, The Company. Średzanie do późnych godzin nocnych bawili się przy muzyce DJ’a.

Zdjęcia z Gali Sulisława obejrzeć mozna klikając tutaj.

Najnowsze aktualności

  • 19.02.2026

    Pucharowa transmisja

    Zapraszamy Was na transmisję ze spotkania 1/16 finału Wielkopolskiego Pucharu Polski w którym piłkarze Polonii Środa zmierzą się na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Pleszewie z rezerwami Pogoni Nowe Skalmierzyce.

    Transmisja oczywiście z komentarzem.

    Początek transmisji w sobotę 21 lutego o godzinie 14:50

  • 16.02.2026

    Polonia Cup 2026: Mieszko najlepszy wśród orlików (2016)

    Mieszko Gniezno zdecydowanie wygrał niedzielny turniej rocznika 2016 z cyklu Polonia Cup 2026, w finale pokonując Lotnika-1997 Poznań. Zespół Polonii Środa Wielkopolska wywalczył trzecie miejsce, a w meczu o brązowy medal wygrał z APR Lampart Tulce. Kolejne miejsce przypadły Victorii Września, Błękitnym/Sparcie Kotlin, Polonii II oraz Polonii III.

  • 14.02.2026

    Minimalna porażka z Lechią

    W ostatnim meczu towarzyskim przed startem rundy wiosennej sezonu 2025/26 piłkarze Polonii Środa udali się do Zielonej Góry na spotkanie z tamtejszą Lechią. Dla podopiecznych Macieja Rozmarynowskiego był to generalny sprawdzian przed walką o stawkę. Mecz podzielono na trzy kwarty - dwie po 45 minut i jedną 30 minutową.

  • 10.02.2026

    Składy lig okręgowych w rundzie wiosennej 2025/2026

    Wydział Gier i Ewidencji Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej opublikował składy grup lig okręgowych w kategoriach junior, trampkarz oraz młodzik. Tym samym swoich rywali w rozgrywkach ligowych poznały Polonia 2011 II, Polonia 2012 II, Polonia 2013 II, Polonia 2014 II, trampkarki oraz młodziczki.

  • 09.02.2026

    Futsal: Polonia Środa wicemistrzem Polski U-17!

    Polonia Środa Wielkopolska U-17 została Wicemistrzem Polski w futsalu do lat 17! Nasz zespół wyszedł z grupy C przegrywając jedynie z Rekordem Bielsko-Biała, a pokonując Okocimski KS Canpack Brzesko oraz AP Kowale/UG Gdańsk. W ćwierćfinale Poloniści pokonali MOKS Jagiellonia Białystok aż 5:0, a w półfinale po prawdziwym thrillerze pokonali Dreman Exlabesa Opole/Komprachcice - o awansie zdecydowała pełna zwrotów akcji seria rzutów karnych. W finale Poloniści po ciekawym i wyrównanym meczu przegrali 1:2 z gospodarzem zawodów - Rekordem Bielsko-Biała.

  • 09.02.2026

    Polonia Cup 2026: Triumf Mieszka Gniezno (2015)

    W niedzielę rozpoczęliśmy tegoroczny cykl turniejów Polonia Cup. Jako pierwsi do walki o medale stanęli zawodnicy rocznika 2015. Zawody rozgrywane w średzkiej hali Kobra Arena wygrał Mieszko Gniezno, który zdobył komplet punktów. Drugie miejsce wywalczył drugi zespół Mieszka, wyprzedzając Polonię dzięki lepszemu bilansowi bramek.

  • 07.02.2026

    Pewna wygrana z Lipnem

    Po rozegraniu w samo południe meczu towarzyskiego z Mieszkiem Gniezno druga część zawodników Polonii Środa udała się do Poznania na mecz kontrolny z trzecioligowym Lipnem Stęszew. W meczu tym wzięli udział gracze którzy tego dnia nie występowali we wcześniejszym meczu.

  • 07.02.2026

    Bramkowy remis w Gnieźnie

    W kolejnym zimowym meczu towarzyskim piłkarze Polonii Środa udali się do Gniezna na pojedynek z wiceliderem czwartej ligi – miejscowym Mieszkiem. Tradycyjnie sztab Polonii Środa podzielił zespół na dwa składy. Część zawodników zagrała właśnie z Mieszkiem a część nieco później z Lipnem Stęszew.

SPONSORZY

SPONSORZY
PARTNER PLATINIUM
PARTNER GOLD
PARTNER SILVER
PARTNER PREMIUM
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.