OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBE

25.10.2013

Wiara Lecha pokonana przez orlików mł.

Wczoraj do Poznania udała się grupa orlika młodszego Polonii, aby rozegrać rewanżowe spotkanie z Wiarą Lecha Poznań. W pierwszym pojedynku tych drużyn wygrała Polonia 5-2  po zaciętym i emocjonującym meczu.

Młodzi poloniści pamiętali gdzieś jeszcze o ostatniej porażce z tamtego tygodnia z Wartą, dlatego na boisko wybiegli mocno zmotywowani chcąc wygrać to spotkanie. I tak początek meczu należał już do Średzian, którzy od razu przejęli inicjatywę na boisku. W 3 min po rzucie rożnym piłka spadła pod nogi dobrze ustawionego na linii pola karnego R. Rubacha, który nie zastanawiając się długo oddał silny strzał pod poprzeczkę bramki i Polonia szybko objęła prowadzenie w meczu. Minutę później kolejna akcja naszego zespołu i piłka po strzale N. Dymskiego odbija się od poprzeczki i wychodzi za linię boiska. Kolejne minuty mijały a nasi zawodnicy nie opuszczali połowy rywala. W 7min jedną z akcji kończył J. Lammel piłkę po jego strzale odbił bramkarz dobitka N. Dymskiego była niecelna. W 11min gospodarze przeprowadzają pierwszą groźną akcję, ale dobrze w bramce zachował się F. Łuczak. Dwie minuty później J. Lammel próbował pokonać bramkarza strzelając lobem z daleka. Dużo walki było też w środku boiska, lecz to poloniści jak tylko mogli grali piłkę do boku boiska. W 15min dobrą sytuację na podwyższenie wyniku miał S. Balcerzak, ale jego strzał z bliskiej odległości obronił bramkarz Wiary Lecha. Chwilę później ogromne zamieszanie w polu karnym gospodarzy wykorzystał A. Krotofil który oddał mocny strzał do bramki i Polonia prowadziła już 0-2. Do końca pierwszej części meczu nie działo się już nic ciekawego, poloniści kontrolowali przebieg spotkania, na boisku pojawili się gracze rezerwowi, którzy mieli za zadanie uspokoić grę. Gospodarze stworzyli jeszcze przed przerwą dwie akcję, ale były to sytuacje niezagrażające bramce Polonii. Na przerwę nasz zespół schodził z dwubramkowym prowadzeniem.

W przerwie trener jeszcze motywował zawodników, aby nie przespali początku drugiej połowy tylko konsekwentnie dążyli do podwyższenia wyniku. Niestety od razu po wznowieniu gry gospodarze ruszyli do ataku, czego efektem był faul naszego zawodnika przed polem karnym. Nasz bramkarz ustawił mur, który w momencie strzału zawodnika Wiary Lecha się rozsunął, co jest niedopuszczalne, ponieważ piłka wpadła do siatki przy samum słupku. Kolejna już bramka stracona przy tym stałym fragmencie gry przez nasz zespół. Na całe szczęście poloniści panowali nas sytuacją i nie dopuścili do tego, aby gospodarze zdominowali boisko. W 34min Polonia przeprowadziła jedną z najładniejszych akcji w ostatnim czasie. R. Rubach prowadząc piłkę środkiem boiska podał do S. Balcerzaka ten na skrzydło do J. Szymczaka a Jakub z pierwszej piłki odegrał do Sergiusza, który silnym strzałem pokonał bramkarza Wiary Lecha. Ładnie to wyglądało, gdy zawodnicy wymienili między sobą trzy podania z pierwszej piłki zakończone udanym strzałem. Chwilę później akcja gospodarzy kończy się przerwaniem gry w polu karnym Polonii, gdy jeden z naszych zawodników dotknął piłki ręką. Gdy wydawało się, że piłkarze z Poznania znów odrobią straty na wysokości zadania stanął S. Ciesielski, który w piękny sposób obronił rzut karny. W 36 min swojej sytuacji nie wykorzystał K. Kaźmierczak, który otrzymał dobre podanie na dobieg od partnera i strzelając z bliskiej odległości trafił w bramkarza. W 41 min gospodarze wyprowadzili kontrę po tym jak nasi obrońcy się zapomnieli i zostawili napastnika za plecami, który wbiegł z piłką w pole karne a po jego strzale piłka odbiła się od słupka. Była to ostatnia akcja piłkarzy z herbem Lecha na piersi, ponieważ do końca meczu to nasz zespół prowadził grę wciąż groźnie atakując. Sytuacji na podwyższenie rezultatu było wiele, lecz zabrakło zimnej krwi w polu karnym. Na minutę przed końcem ładnie zachował się J. Szymczak, który dobiegł do odbitej piłki przez obrońcę i pięknym lobem pokonał dobrze spisującego się tego dnia bramkarza Wiary Lecha. Tak, więc Polonia pokonała drugi raz beniaminka tych rozgrywek wynikiem 4-1.

Zwycięstwo jak najbardziej zasłużone szkoda tych niewykorzystanych sytuacji bo można było śmiało strzelić więcej bramek. Poloniści tego dnia byli na pewno zespołem bardziej dojrzałym piłkarsko.

W meczu zagrali: F. Łuczak, D. Budziński, D. Boniecki, R. Rubach, J. Lammel, N. Dymski, A. Krotofil, S. Balcerzak, S. Ciesielski, J. Bzowy, F. Łasocha, K. Sołtysiak, J, Szymczak, K. Kaźmierczak

Najnowsze aktualności

  • 25.10.2021

    Pewna wygrana w Nekli

    W dziesiątej  kolejce  Klasy Okręgowej rezerwy Polonii zmierzyły się na wyjeździe z Płomieniem Nekla. Mimo, iż rywale zajmowali do tej pory odległą pozycję w tabeli, młodzi poloniści spodziewali się twardej walki, bo  mecze z nimi nigdy nie należały do łatwych.

  • 23.10.2021

    Bez bramek w starciu z liderem

    W meczu czternastej kolejki III ligi grupy drugiej piłkarze Polonii Środa podejmowali na własnym boisku lidera trzecioligowych rozgrywek Olimpię Grudziądz.

  • 21.10.2021

    KMK Agro przedłuża współpracę z Polonią

    Ogłaszamy dobrą wiadomość. KMK Agro przedłuża współpracę z Polonią Środa rozszerzając zakres wsparcia! Firma zajmuje się sprzedażą maszyn rolniczych. W jej asortymencie  znajdziecie między innymi ciągniki, kombajny zbożowe, plugi, rozsiewacze nawozów, prasy, opryskiwacze i przyczepy. Maszyny znajdą zastosowanie nie tylko w rolnictwie, ale także sprawdzą się na terenach użyteczności publicznej, boiskach oraz ogrodach. Firma podkreśla, że dzięki wieloletniemu doświadczeniu jest w stanie zaproponować produkty najwyższej jakości.

  • 19.10.2021

    Trzy punkty w Skokach (2009)

    Kolejny mecz ligowy mają za sobą zawodnicy pierwszego zespołu z rocznika 2009. Mecz na boisku w Łopuchowie został rozegrany w niedzielę 17 października o godzinie 10:00, a przeciwnikiem była drużyna LPFA Skoki.

  • 19.10.2021

    Pewna wygrana młodzików (2009)

    W niedzielę 17.10.2021 rozegraliśmy kolejną ligową kolejkę,  tym razem u siebie  z MKS Trzemeszno.

  • 19.10.2021

    Czas na starcie z liderem

    W sobotę 23 października piłkarzy Polonii Środa czeka kolejny pojedynek ligowy. Tym razem rywalem naszego zespołu będzie lider ligowej tabeli a zarazem spadkowicz z drugiej ligi – Olimpia Grudziądz. Oba zespoły jeszcze nigdy w swojej historii nie miały okazji ze sobą rywalizować i będzie to ich pierwszy pojedynek.

  • 18.10.2021

    Turniej WZPN żaków (2014)

    W niedzielę (17.10.2021r.) zespół Polonii Środa rocznik 2014 organizował V Turniej Żaków Młodszych pod przewodnictwem WZPN. Mecze odbyły się na boiskach trawiastych boiska głównego KS Polonia Środa Wielkopolska. W zawodach wzięły udział zespoły Warty Śrem, Jaroty Jarocin, Akademii Piłkarskiej Reissa Jarocin oraz Polonii. Mecze odbywały się w dwóch grupach w systemie każdy z każdym w obrębie swojej grupy.

  • 18.10.2021

    Dwa mecze młodzików (2010)

    W sobotę 16 października o godzinie 12:00 oraz o godzinie 14:00 dwa swoje mecze rozgrywali chłopcy z rocznika 2010. Drugi zespół mierzył się AKF Poznań, a trzeci zespół grał z drugim zespołem UKS Śrem.

SPONSORZY

SPONSORZY
PARTNER PLATINIUM
PARTNER GOLD
PARTNER SILVER
PARTNER PREMIUM
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.