19.09.2024
Weekendowe granie orlików (2015)
W sobotę zarówno grupa czerwona rocznika 2015 wzięła udział w swoim pierwszym jesiennym turnieju ligowym, którego gospodarzem był Przemysław Poznań. Grupa biała na orliku rozegrała mecz kontrolny z Polonią 2014 II.
Polonia 2015: Gra kontrolna
14 września 2024, godz. 14:00 - Środa Wielkopolska (orlik przy ul. Lipowej)
Polonia Środa 2015 - Polonia Środa 2014 II
Polonia (grupa biała): Lena Wawroska, Yan Dzendziur, Antoni Kulka, Maciej Małecki, Igor Jaśkowiak, Franciszek Pokładecki, Piotr Talaga, Nikodem Tatarek, Tymon Jędrzejowski, Bartosz Wachowiak, Wiktor Cavaliere, Adam Winkel. Trenerzy: Adrian Wojtysiak oraz Agnieszka Rezler.
W sobotnie popołudnie na boisku w Środzie Wielkopolskiej odbył się emocjonujący mecz pomiędzy Polonią Środa Wielkopolska rocznik 2015 (grupa biała) a zespołem Polonii Środa Wielkopolska 2014 II. Mimo różnicy roczników, zawodnicy z grupy 2015 pokazali niesamowitą determinację i odwagę, co zaowocowało świetną grą pełną emocji. Ich pewność siebie oraz umiejętność wygrywania pojedynków 1x1 zrobiły ogromne wrażenie. Nie tylko skutecznie bronili, ale również konsekwentnie tworzyli składne, ciekawe akcje ofensywne. Pomysłowość w budowaniu ataków oraz kreatywność na boisku często zaskakiwała starszych kolegów z drużyny 2014.
Polonia 2015: E2 orlik, gr. Poznań 8
14 września 2024, godz. 12:00 - Poznań
Gospodarz: Przemysław Poznań
Polonia (grupa czerwona): Jakub Barcz, Artem Zhyhadlo, Artem Nesterchuk, Michał Fludra, Konrad Kriger, Michał Pietrzak, Wiktor Gruszczyński, Filip Stasiak, Wojciech Łukaszewski, Leon Ruszkiewicz, Bartosz Różański. Trenerzy: Adrian Wojtysiak oraz Agnieszka Rezler.
W miniony weekend drużyna Polonii Środa Wielkopolska (grupa czerwona) rocznika 2015 wzięła udział w turnieju organizowanym przez WZPN, mierząc się z czterema wymagającymi rywalami. Zmagania rozpoczęły się od meczu z Avią Kamionki, w którym Polonia nie zaprezentowała się na swoim najwyższym poziomie. Pierwsze spotkanie było wyraźnie "zaspane" - brakowało odpowiedniego rytmu, a przeciwnik skutecznie wykorzystywał swoje szanse. Jednak od drugiego meczu nasi młodzi piłkarze pokazali prawdziwy charakter. W spotkaniu z Przemysławem Poznań było widać znacznie więcej zaangażowania i woli walki. Chłopcy podejmowali liczne próby dryblingu, walczyli o każdą piłkę i zaczęli konstruować ciekawe akcje drużynowe, co dawało dobre efekty na boisku. Kolejne starcie z UKS AP Reissa Mosina to kontynuacja tej świetnej postawy. Polonia odważnie atakowała, grała zespołowo i starała się jak najlepiej wykorzystać swoje umiejętności techniczne. Dryblingi oraz kombinacyjne zagrania coraz częściej przynosiły przewagę, a gra wyglądała coraz płynniej. Ostatni mecz przeciwko Kotwicy Kórnik to prawdziwe podsumowanie turnieju. Zespół ze Środy zaprezentował pełne zaangażowanie, wiele akcji budowanych w oparciu o współpracę całej drużyny i ogromną wolę zwycięstwa. Mimo że rywalizacja była zacięta, Polonia pokazała, że potrafi grać z pasją, zaangażowaniem i co najważniejsze i z radością.
Najnowsze aktualności
-
18.03.2026
Polonia trzynasta w SBG Jarocin Cup (2013)
W miniony weekend zespół Polonii 2013 wziął udział w turnieju SBG Cup w Jarocinie. Podopieczni Bartosza Kadrzyńskiego i Jędrzeja Kujawy wygrali dwa mecze - z Chemikiem Bydgoszcz oraz Karkonoszami Jelenia Góra - i zostali sklasyfikowani na trzynastym miejscu.
-
18.03.2026
Stracone punkty z Krotoszynem (2014)
Mimo dwubramkowego prowadzenia nie udało się zdobyć pierwszych ligowych punktów Polonii 2014 w 1. lidze wojewódzkiej. Zespół Akademii Talentów Krotoszyn odpowiedział trzema trafieniami i ze Środy Wielkopolskiej wyjechał z kompletem punktów. Dla średzkiej drużyny bramki strzelili Filip Pietrzak i Karol Krawczewski. Druga drużyna przegrała 0:5 (0:3) z SF Luboń.
-
18.03.2026
Dwucyfrówka w Śremie (2012)
Od wysokiego zwycięstwa rozpoczęła rywalizację w 2. lidze wojewódzkiej C2 drużyna Polonii 2012. Nasz zespół 14:0 (9:0) pokonał Wartę Śrem, a do siatki rywali trafiali Karol Marciniak - 3, Marcin Bartkowiak - 3, Kacper Leciej - 2, Witold Chojnacki - 2, Jeremi Sójka - 2, Kiril Bezsmertnyi oraz Jakub Jacków.
-
18.03.2026
Remis w Koninie (2011)
Zespół Polonii 2011 w niedzielę udał się do Konina na spotkanie 1. ligi wojewódzkiej C2. Spotkanie zakończyło się podziałem punktów po remisie 2:2 (0:1), a samo spotkanie miało ciekawy przebieg. Tuż przed przerwą Górnik objął prowadzenie, ale na początku drugiej części gry Polonia strzeliła dwa gole, a do siatki trafiali Kuba Kucharski i Jan Jankowiak. Gospodarze zdołali jednak odpowiedzieć, doprowadzając do wyrównania.
-
18.03.2026
Pierwszy punkt juniorów (2010)
Pierwszy punkt w rundzie wiosennej wywalczyła w weekend Polonia 2010, która na własnym boisku zremisowała 2:2 (2:1) z Poznańską 13 Poznań. Nasz zespół prowadził już nawet 2:0 po dwóch trafieniach Mateusza Fórmaniaka, ale goście zdołali wyrównać i obie drużyny podzieliły się punktami. Druga drużyna przegrała 1:6 (0:4) z Wartą Poznań, a gola dla Polonii strzelił Jakub Królak.
-
18.03.2026
Remis z Błękitnymi Wronki (2009)
W niedzielnym meczu 1. ligi wojewódzkiej B1 zespół Polonii 2009 zremisował 1:1 (1:1) w Popowie z Błękitnymi Wronki. Nasz zespół szybko objął prowadzenie po trafieniu Benjamina Wałuszki, który pewnie wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem. Gospodarze wyrównali w 21. minucie po rzucie rożnym, a następnie wynik do końca meczu już nie uległ zmianie.
-
18.03.2026
CLJ WU-16: Zwycięstwo w Zielonej Górze (Juniorki)
Juniorki Polonii Środa odniosły zwycięstwo w drugim wiosennym meczu Centralnej Ligi Juniorek U-16. Polonistki na wyjeździe pokonały 3:0 (2:0) zespół MUKS 11 Zielona Góra. Bramki strzelały siostry Szymańskie - Natasza dwie, a Martyna jedną. W tabeli CLJ U-16 nasze dziewczyny zajmują trzecie miejsce.
-
17.03.2026
Derby Wielkopolski z Lechem Poznań
W sobotę 21 marca o godzinie 12:00 na stadionie we Wronkach piłkarze Polonii Środa zmierzą się w meczu ligowym z rezerwami Lecha Poznań. Będzie to kolejne starcie dwóch drużyn, których spotkania od lat dostarczają kibicom ogromnych emocji i nigdy nie są zwykłym pojedynkiem o ligowe punkty. Rywalizacja Polonii z Lechem II Poznań to prawdziwe wielkopolskie derby, w których zawsze towarzyszy wysoka intensywność gry, walka do ostatniego gwizdka i dodatkowy smaczek wynikający z prestiżu, jaki niesie ze sobą wygrana nad lokalnym rywalem. Dodatkowo dla piłkarzy Polonii Środa może to być doskonała okazja żeby odbudować się po nieoczekiwanej porażce w poprzedniej kolejce z Wikędem Luzino.





















































