31.10.2022
Ważne zwycięstwo z UKS Śrem (2010)
W meczu 11. kolejki I Ligi Okręgowej młodzików starszych Polonia Środa Wielkopolska pokonała aż 5:1 lidera tabeli - UKS Śrem. Po tym spotkaniu nasz zespół traci do rywala trzy punkty, ale ma jeszcze do rozegrania jeden mecz zaległy. Ponadto średzka drużyna ma lepszy bilans meczów bezpośrednich. Kwestia awansu do Ligi Wojewódzkiej pozostaje więc jedynie w nogach naszych piłkarzy!
Drugi zespół w hitowym starciu uległ 1:3 Dyskobolii Grodzisk Wielkopolski, a trzecia drużyna takim samym wynikiem przegrała z liderem III Ligi Okręgowej - Victorią Września.
Mecz ten byl bardzo ważny w kontekście walki o awans do Ligi Wojewódzkiej. Sobotni rywal Polonii jak dotąd wygrał wszystkie swoje spotkania, a nasza drużyna przegrała raz - właśnie z UKS-em 2:3. Na początku meczu wykreowaliśmy sobie kilka bardzo dobrych sytuacji bramkowych, lecz skuteczność pozostawiała wiele do życzenia. W 21. minucie otwieramy wynik meczu.
Przeciwnik tuż po przerwie tworzy pierwszą groźną sytuację bramkową i po pięknym strzale z dystansu piłka odbija się od wewnętrznej strony poprzeczki i wpada do bramki. Poloniści bardzo szybko odpowiedzieli kolejną dobrą akcją, dzięki której ponownie objęli prowadzenie. W kolejnych minutach kontynuujemy bardzo dobrą grę, tworząc sobie sytuacje bramkowe i wykorzystując kilka z nich. W tym meczu udowodniliśmy, że jestesmy lepszym zespołem.
Polonia - młodzik starszy D1 I (2010)
I liga okręgowa D1 - grupa I
29 października 2022, godz. 10:00 - Środa Wielkopolska (boisko CTP 1)
Polonia Środa Wielkopolska 5:1 (1:0) UKS Śrem
Łukasz Miszkiewicz 21, 34, Dawid Ebelewicz 55, Marcel Kaleta 58, 60 - Bartosz Hawryluk 33
Polonia: 15. Patryk Krawczewski - 5. Dawid Ebelewicz, 7. Amelia Guzenda, 8. Nikodem Odwrot, 10. Borys Kasprzak, 28. Antoni Zając, 32. Fabian Nowaczyk, 70. Łukasz Miszkiewicz, 77. Tymoteusz Wesołowski. Grali także: 1. Wiktor Nossow - 9. Michał Lipiński, 11. Bartosz Nowicki, 12. Aleksander Niemczewski, 20. Marcel Kaleta.
trenerzy: Łukasz Żegleń oraz Radosław Piotrowski.
Grano 2x30 minut.
Tabela:
Link to tabeli i terminarza => https://wielkopolskizpn.pl/jesien-2022/#49985
| I liga okręgowa D1 - grupa I (2010) | ||||
|---|---|---|---|---|
| Drużyna | Mecze | Bramki | Pkt. | |
| 1. | UKS Śrem | 10 | 41:16 | 27 |
| 2. | Polonia Środa Wielkopolska | 9 | 35:13 | 24 |
| 3. | Poznaniak Poznań | 10 | 29:17 | 16 |
| 4. | Mieszko II Gniezno | 9 | 21:23 | 13 |
| 5. | Wielkopolska Komorniki | 10 | 13:29 | 8 |
| 6. | Huragan Pobiedziska | 9 | 10:25 | 6 |
| 7. | Lider Swarzędz | 9 | 16:42 | 1 |
| 8. | LPFA Poznań/Wełna Skoki | wycof. | ||
W niedzielny poranek udaliśmy się do Grodziska Wielkopolskiego na mecz z miejscową Dyskobolią, która zajmowała 2. miejsce w tabeli, tracąc do nas trzy oczka. W całym meczu to gospodarz był lepszym zespołem. Przeciwnik wyszedł na nas w niskim pressingu, co przyniosło atak pozycyjny młodych Polonistów, lecz ciężko było się przebić przez obronę rywala. Często z naszych ataków mieliśmy rzuty różne lub brakowało kluczowego podania. Przeciwnik wychodził z groźnymi kontratakami, które dały mu zwycięstwo w tym meczu.
Polonia - młodzik starszy D1 I (2010)
II liga okręgowa D1 - grupa II
30 października 2022, godz. 10:00 - Grodzisk Wielkopolski
Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski 3:1 (2:1) Polonia II Środa Wielkopolska
Aleks Białas 21, Filip Polifka 28, Alex Baraszewski 36 - Jan Marcinkowski 8
Polonia: 15. Patryk Krawczewski - 3. Franciszek Leżała, 10. Borys Kasprzak, 11. Jan Marcinkowski, 19. Dawid Buczma, 27. Jakub Przybylski, 28. Antoni Zając, 32. Fabian Nowaczyk, 62. Adam Kłopocki. Grali także: 21. Bartosz Kurkowiak, 40. Stanisław Wieczorek, Sviatoslav Melnykov, Michał Lipiński.
trenerzy: Łukasz Żegleń oraz Radosław Piotrowski.
Grano 2x30 minut.
Tabela:
Link to tabeli i terminarza => https://wielkopolskizpn.pl/jesien-2022/#49987
| II liga okręgowa D1 - grupa II (2010) | ||||
|---|---|---|---|---|
| Drużyna | Mecze | Bramki | Pkt. | |
| 1. | Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski | 11 | 54:8 | 25 |
| 2. | Polonia II Środa Wielkopolska | 11 | 48:26 | 25 |
| 3. | AP Oborniki | 11 | 26:7 | 25 |
| 4. | Orlik II Mosina | 11 | 21:22 | 19 |
| 5. | UKS II Śrem | 11 | 24:36 | 13 |
| 6. | GSP Sątopy | 11 | 12:35 | 9 |
| 7. | Avia Kamionki | 11 | 21:46 | 9 |
| 8. | Kłos Zaniemyśl | 11 | 19:45 | 4 |
W niedzielę młodzikom przyszło mierzyć się z liderem tabeli - Victorią Września. Po bezbramkowym remisie w pierwszym meczu Poloniści przegrali na własnym boisku 1:3. Mecz rozpoczął się zdecydowanie nie po myśli zespołu ze Środy Wlkp., bo już w 2. minucie spotkania Victoria wyszła na prowadzenie. Zawodnik z Wrześni dwukrotnie oddawał strzał na bramkę i dopiero przy drugiej próbie zdołał pokonać naszego bramkarza. Poloniści szybko się otrząsnęli i zabrali się z wielką pieczołowitością do odrabiania strat. Po kilkunastu minutach gry to chłopaki ze Środy przejęli inicjatywę i stwarzali sobie więcej klarownych sytuacji do strzelenia bramki. Pojedynki sam na sam z bramkarzem, dośrodkowania z bocznych sektorów boiska jednak nie poskutkowały i na przerwę Polonia Środa schodziła z jednobramkową stratą. Pomimo niekorzystnego wyniku Poloniści zasługiwali na wielkie brawa za konstruowanie akcji na tle tak wymagającego rywala. Pierwsza połowa dawała wielkie nadzieje, że wynik po przerwie ulegnie zmianie.
W drugiej połowie to jednak rywale z Wrześni lepiej weszli w mecz i to oni byli bardziej skuteczni, strzelając kolejne dwie bramki. Poloniści starali się odrabiać straty, ale dużo lepiej goście zagrali w defensywie, co uniemożliwiło zdobycie bramek. Zdobywcą jednej i jak się później okazało jedynej bramki był Adam Poloszyk. Wynik spotkania do końca już nie uległ zmianie i Poloniści musieli uznać wyższość rywal przygrywając całe spotkanie 1:3.
Polonia - młodzik starszy D1 II (2010)
III liga okręgowa D1 - grupa VI
30 października 2022, godz. 12:00 - Środa Wielkopolska (boisko CTP 1)
Polonia III Środa Wielkopolska 1:3 (0:1) Victoria Września
Adam Poloszyk 50 - Adam Lis 2, Franciszek Jaworski 33, 40
Polonia: 42. Krzysztof Stefański - 2. Filip Cichosz, 5. Dawid Ebelewicz, 10. Bartosz Nowicki, 14. Jakub Mikołajczak, 17. Adam Poloszyk, 24. Oskar Tkaczyk, 68. Wojciech Ignaszewski, 79. Damian Hypki. Grali także: 8. Oleksandr Misiurkevych, 16. Wiktor Dimitrov, 20. Marcel Kaleta, 37. Gabriel Górliński, Franciszek Kaczmarek, Konrad Krajewski.
trenerzy: Dominik Rogowski oraz Patryk Słomczyński.
Grano 2x30 minut.
Tabela:
Link to tabeli i terminarza => https://wielkopolskizpn.pl/jesien-2022/#50141
| III liga okręgowa D1 - grupa VI (2010) | ||||
|---|---|---|---|---|
| Drużyna | Mecze | Bramki | Pkt. | |
| 1. | Victoria Września | 9 | 37:5 | 23 |
| 2. | Warta II Śrem | 9 | 22:15 | 17 |
| 3. | Polonia III Środa Wielkopolska | 9 | 22:16 | 14 |
| 4. | Kotwica II Kórnik | 9 | 19:31 | 9 |
| 5. | Zawisza Dolsk | 9 | 18:45 | 9 |
| 6. | LPFA Poznań/Krzykosy | 9 | 9:15 | 5 |
Najnowsze aktualności
-
07.07.2018
Remis z Chrobrym Głogów
W kolejnym spotkaniu towarzyskim tego lata piłkarze Polonii Środa podejmowali na własnym boisku zespół Chrobrego Głogów. Po raz kolejny w naszym zespole kibice mogli zobaczyć kilku testowanych graczy, wśród których był wychowanek naszego Klubu Michał Górzyński.
-
05.07.2018
W drugim sparingu podejmą Chrobrego
Już w sobotę 7 lipca piłkarze Polonii Środa zagrają drugie towarzyskie spotkanie w ramach przygotowań do nowego sezonu. Rywalem podopiecznych Krzysztofa Kapuścińskiego będzie pierwszoligowy Chrobry Głogów. Spotkanie zostanie rozegrane na płycie głównej Stadionu Średzkiego, a jego początek zaplanowano na godzinę 11:00.
-
05.07.2018
Znamy skład I ligi kobiet
Znany jest już skład zespołów które zagrają w I lidze kobiet grupa północna w sezonie 2018/19 do której awansowała Polonia Środa. Ligę będzie liczyć dwanaście zespołów które w każdej rundzie zagrają jedenaście spotkań.
-
04.07.2018
Porażka z Rakowem
W pierwszym meczu towarzyskim rozgrywanym tego lata piłkarze Polonii Środa zmierzyli się w Jarocinie z pierwszoligowym Rakowem Częstochowa. W zespole Polonii na boisku pojawiło się sporo piłkarzy którzy są w naszym klubie na testach i próbowali tym występem przekonać do siebie trenera Kapuścińskiego.
-
04.07.2018
Pożegnania z Polonią
Ostatnio informowaliśmy Was o zawodnikach, którzy przedłużyli kontrakty z Polonią na kolejny sezon. Dziś pora podać nazwiska zawodników, którzy w barwach naszego Klubu już nie zagrają.
-
03.07.2018
Ligę zaczną w Gdyni z Bałtykiem
Zachodniopomorski Związek Piłki Nożnej który w tym sezonie będzie prowadził rozgrywki trzecioligowe naszej grupy ustalił terminarz grupy drugiej III ligi na nadchodzący sezon. Rozgrywki rundy jesiennej potrwają od 11 sierpnia do 25 listopada. W sumie jesienią Polonia rozegra 17 spotkań. Osiem meczy odbędzie się na boisku w Środzie Wlkp., a dziewięć spotkań zostanie rozegranych na boiskach rywali.
-
03.07.2018
Trzech kolejnych piłkarzy zostaje z nami
Wczoraj z naszym Klubem kontrakty na kolejny sezon podpisało trzech piłkarzy. Cała trójka barwy Polonii reprezentowała już w poprzednim sezonie. Są to Jakub Gwit, Mikołaj Łopatka i Adam Gajda.
-
03.07.2018
Sztab szkoleniowy w komplecie
Znamy już cały sztab szkoleniowy który w sezonie 2018/19 będzie prowadził zespół Polonii Środa.






















































