OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBE

31.10.2022

Ważne zwycięstwo z UKS Śrem (2010)

W meczu 11. kolejki I Ligi Okręgowej młodzików starszych Polonia Środa Wielkopolska pokonała aż 5:1 lidera tabeli - UKS Śrem. Po tym spotkaniu nasz zespół traci do rywala trzy punkty, ale ma jeszcze do rozegrania jeden mecz zaległy. Ponadto średzka drużyna ma lepszy bilans meczów bezpośrednich. Kwestia awansu do Ligi Wojewódzkiej pozostaje więc jedynie w nogach naszych piłkarzy!

Drugi zespół w hitowym starciu uległ 1:3 Dyskobolii Grodzisk Wielkopolski, a trzecia drużyna takim samym wynikiem przegrała z liderem III Ligi Okręgowej - Victorią Września.

Mecz ten byl bardzo ważny w kontekście walki o awans do Ligi Wojewódzkiej. Sobotni rywal Polonii jak dotąd wygrał wszystkie swoje spotkania, a nasza drużyna przegrała raz - właśnie z UKS-em 2:3. Na początku meczu wykreowaliśmy sobie kilka bardzo dobrych sytuacji bramkowych, lecz skuteczność pozostawiała wiele do życzenia. W 21. minucie otwieramy wynik meczu.

Przeciwnik tuż po przerwie tworzy pierwszą groźną sytuację bramkową i po pięknym strzale z dystansu piłka odbija się od wewnętrznej strony poprzeczki i wpada do bramki. Poloniści bardzo szybko odpowiedzieli kolejną dobrą akcją, dzięki której ponownie objęli prowadzenie. W kolejnych minutach kontynuujemy bardzo dobrą grę, tworząc sobie sytuacje bramkowe i wykorzystując kilka z nich. W tym meczu udowodniliśmy, że jestesmy lepszym zespołem.


Polonia - młodzik starszy D1 I (2010)
I liga okręgowa D1 - grupa I
29 października 2022, godz. 10:00 - Środa Wielkopolska (boisko CTP 1)
Polonia Środa Wielkopolska 5:1 (1:0) UKS Śrem
Łukasz Miszkiewicz 21, 34, Dawid Ebelewicz 55, Marcel Kaleta 58, 60 - Bartosz Hawryluk 33

Polonia: 15. Patryk Krawczewski - 5. Dawid Ebelewicz, 7. Amelia Guzenda, 8. Nikodem Odwrot, 10. Borys Kasprzak, 28. Antoni Zając, 32. Fabian Nowaczyk, 70. Łukasz Miszkiewicz, 77. Tymoteusz Wesołowski. Grali także: 1. Wiktor Nossow - 9. Michał Lipiński, 11. Bartosz Nowicki, 12. Aleksander Niemczewski, 20. Marcel Kaleta.
trenerzy: Łukasz Żegleń oraz Radosław Piotrowski.

Grano 2x30 minut.


Tabela:

Link to tabeli i terminarza => https://wielkopolskizpn.pl/jesien-2022/#49985

I liga okręgowa D1 - grupa I (2010)
  Drużyna Mecze Bramki Pkt.
1. UKS Śrem 10 41:16 27
2. Polonia Środa Wielkopolska 9 35:13 24
3. Poznaniak Poznań 10 29:17 16
4. Mieszko II Gniezno 9 21:23 13
5. Wielkopolska Komorniki 10 13:29 8
6. Huragan Pobiedziska 9 10:25 6
7. Lider Swarzędz 9 16:42 1
8. LPFA Poznań/Wełna Skoki   wycof.  

W niedzielny poranek udaliśmy się do Grodziska Wielkopolskiego na mecz z miejscową Dyskobolią, która zajmowała 2. miejsce w tabeli, tracąc do nas trzy oczka. W całym meczu to gospodarz był lepszym zespołem. Przeciwnik wyszedł na nas w niskim pressingu, co przyniosło atak pozycyjny młodych Polonistów, lecz ciężko było się przebić przez obronę rywala. Często z naszych ataków mieliśmy rzuty różne lub brakowało kluczowego podania. Przeciwnik wychodził z groźnymi kontratakami, które dały mu zwycięstwo w tym meczu.


Polonia - młodzik starszy D1 I (2010)
II liga okręgowa D1 - grupa II
30 października 2022, godz. 10:00 - Grodzisk Wielkopolski
Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski 3:1 (2:1) Polonia II Środa Wielkopolska
Aleks Białas 21, Filip Polifka 28, Alex Baraszewski 36 - Jan Marcinkowski 8

Polonia: 15. Patryk Krawczewski - 3. Franciszek Leżała, 10. Borys Kasprzak, 11. Jan Marcinkowski, 19. Dawid Buczma, 27. Jakub Przybylski, 28. Antoni Zając, 32. Fabian Nowaczyk, 62. Adam Kłopocki. Grali także: 21. Bartosz Kurkowiak, 40. Stanisław Wieczorek, Sviatoslav Melnykov, Michał Lipiński.
trenerzy: Łukasz Żegleń oraz Radosław Piotrowski.

Grano 2x30 minut.


Tabela:

Link to tabeli i terminarza => https://wielkopolskizpn.pl/jesien-2022/#49987

II liga okręgowa D1 - grupa II (2010)
  Drużyna Mecze Bramki Pkt.
1. Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski 11 54:8 25
2. Polonia II Środa Wielkopolska 11 48:26 25
3. AP Oborniki 11 26:7 25
4. Orlik II Mosina 11 21:22 19
5. UKS II Śrem 11 24:36 13
6. GSP Sątopy 11 12:35 9
7. Avia Kamionki 11 21:46 9
8. Kłos Zaniemyśl 11 19:45 4

W niedzielę młodzikom przyszło mierzyć się z liderem tabeli - Victorią Września. Po bezbramkowym remisie w pierwszym meczu Poloniści przegrali na własnym boisku 1:3. Mecz rozpoczął się zdecydowanie nie po myśli zespołu ze Środy Wlkp., bo już w 2. minucie spotkania Victoria wyszła na prowadzenie. Zawodnik z Wrześni dwukrotnie oddawał strzał na bramkę i dopiero przy drugiej próbie zdołał pokonać naszego bramkarza. Poloniści szybko się otrząsnęli i zabrali się z wielką pieczołowitością do odrabiania strat. Po kilkunastu minutach gry to chłopaki ze Środy przejęli inicjatywę i stwarzali sobie więcej klarownych sytuacji do strzelenia bramki. Pojedynki sam na sam z bramkarzem, dośrodkowania z bocznych sektorów boiska jednak nie poskutkowały i na przerwę Polonia Środa schodziła z jednobramkową stratą. Pomimo niekorzystnego wyniku Poloniści zasługiwali na wielkie brawa za konstruowanie akcji na tle tak wymagającego rywala. Pierwsza połowa dawała wielkie nadzieje, że wynik po przerwie ulegnie zmianie.

W drugiej połowie to jednak rywale z Wrześni lepiej weszli w mecz i to oni byli bardziej skuteczni, strzelając kolejne dwie bramki. Poloniści starali się odrabiać straty, ale dużo lepiej goście zagrali w defensywie, co uniemożliwiło zdobycie bramek. Zdobywcą jednej i jak się później okazało jedynej bramki był Adam Poloszyk. Wynik spotkania do końca już nie uległ zmianie i Poloniści musieli uznać wyższość rywal przygrywając całe spotkanie 1:3.


Polonia - młodzik starszy D1 II (2010)
III liga okręgowa D1 - grupa VI
30 października 2022, godz. 12:00 - Środa Wielkopolska (boisko CTP 1)
Polonia III Środa Wielkopolska 1:3 (0:1) Victoria Września
Adam Poloszyk 50 - Adam Lis 2, Franciszek Jaworski 33, 40

Polonia: 42. Krzysztof Stefański - 2. Filip Cichosz, 5. Dawid Ebelewicz, 10. Bartosz Nowicki, 14. Jakub Mikołajczak, 17. Adam Poloszyk, 24. Oskar Tkaczyk, 68. Wojciech Ignaszewski, 79. Damian Hypki. Grali także: 8. Oleksandr Misiurkevych, 16. Wiktor Dimitrov, 20. Marcel Kaleta, 37. Gabriel Górliński, Franciszek Kaczmarek, Konrad Krajewski.
trenerzy: Dominik Rogowski oraz Patryk Słomczyński.

Grano 2x30 minut.


Tabela:

Link to tabeli i terminarza => https://wielkopolskizpn.pl/jesien-2022/#50141

III liga okręgowa D1 - grupa VI (2010)
  Drużyna Mecze Bramki Pkt.
1. Victoria Września 9 37:5 23
2. Warta II Śrem 9 22:15 17
3. Polonia III Środa Wielkopolska 9 22:16 14
4. Kotwica II Kórnik 9 19:31 9
5. Zawisza Dolsk 9 18:45 9
6. LPFA Poznań/Krzykosy 9 9:15 5

 

Najnowsze aktualności

  • 06.08.2018

    Wygrana w pierwszym sparingu

    W sobotę 4 sierpnia piłkarki Polonii Środa rozegrały pierwszy mecz towarzyski tego lata. Rywalkami naszych zawodniczek był beniaminek II ligi – Orlik Jelenia Góra.

  • 04.08.2018

    Remis we Wronkach

    W sobotnie przedpołudnie piłkarze Polonii Środa rozegrali ostatnie w okresie przygotowawczym spotkanie towarzyskie. Rywalem podopiecznych Krzysztofa Kapuścińskiego były rezerwy Lecha Poznań.

  • 03.08.2018

    Michał Stańczyk zawodnikiem Polonii

    Nowym zawodnikiem Polonii Środa został środkowy obrońca Michał Stańczyk, który przychodzi do naszego zespołu ze Stilonu Gorzów Wlkp.

  • 03.08.2018

    Ostatni test przed ligą

    W sobotę 4 sierpnia o godzinie 10:00 we Wronkach piłkarze Polonii Środa zagrają ostatni test mecz tego lata. Rywalem podopiecznych Krzysztofa Kapuścińskiego będą rezerwy ekstraklasowego Lecha Poznań.

  • 03.08.2018

    Marta Woźniak dołącza do Polonii

    Miło nam poinformować, że drugim trenerem pierwszoligowego zespołu kobiet Polonii Środa została była reprezentantka Polski w piłce nożnej Marta Woźniak.

  • 03.08.2018

    Trzech Muszkieterów z Warty w Polonii

    Powoli kończy się dopinanie kadry pierwszego zespołu Polonii Środa, która w sezonie 2018/19 będzie reprezentować nasz Klub w rozgrywkach trzecioligowych. Wczoraj Zarząd naszego Klubu ostatecznie sfinalizował pozyskanie z pierwszoligowej Warty Poznań trzech zawodników. Do Polonii dołączyli Jakub Apolinarski, Adrian Chopcia i Piotr Wujec.

  • 02.08.2018

    Górzyński i Kujawa wracają do Polonii

    Mamy dla Was kolejną świetną wiadomość. W nowym sezonie rozgrywkowym barwy Polonii Środa reprezentować będzie dwóch naszych wychowanków, którzy ostatnie lata spędzili w Pogoni Szczecin. Chodzi oczywiście o Jędrzeja Kujawę i Michała Górzyńskiego.

  • 31.07.2018

    Dwa turnieje FIFA

    Dnia 28 lipca na stadionie Średzkim w Środzie Wielkopolskiej odbyły się dwa turnieje w grę FIFA18. Uczestnicy walczyli o nagrody rzeczowe sponsorowane przez firmę SPC Gear oraz gadżety ufundowane przez Legends Factory.

SPONSORZY

SPONSORZY
PARTNER PLATINIUM
PARTNER GOLD
PARTNER SILVER
PARTNER PREMIUM
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.