OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBE

23.05.2022

Ważne zwycięstwo z APR Poznań (2006)

W ważnym dla układu tabeli meczu 9. kolejki I ligi wojewódzkiej juniorów młodszych B2 zespół Polonii pokonał u siebie 3:1 (3:0) AP Reissa Poznań. Bramki strzelali Jan Wójkiewicz, Jakub Wawroski oraz Jakub Płonka. Dzięki wygranej średzka drużyna znacząco zmniejszyła straty w ligowej tabeli, zrównując się punktami z Kanią Gostyń i tracą do czwartego Koziołka Poznań tylko dwa punkty.

Od początku meczu Poloniści wykazywali się dużym zaangażowaniem i chęcią zdobywania bramek, co przyniosło skutek już w 15. minucie, kiedy to bardzo mocnym strzałem sprzed pola karnego bramkarza APR pokonał Jan Wójkiewicz. Mecz był bardzo wyrównany z wieloma okazjami po obu stronach boiska, ale to Polonia była w tym fragmencie gry skuteczniejsza. W 29. minucie na 2:0 podwyższył Kuba Wawroski, który wygrał pojedynek 1x1 z obrońcą i płaskim strzałem zdobył gola. W kolejnej sytuacji Poloniści wykonywali rzut rożny, strzał głową wykonał Jakub Płonka, ale niestety piłka zatrzymała się na słupku. W 37. minucie Kuba Płonka już się nie pomylił i pięknym strzalem z rzutu wolnego podwyższył prowadzenie na 3:0.

Po zmianie stron przewagę w grze mieli goście. Nasi zawodnicy dali się w tym fragmencie zdominować, co przełożyło się na trafienie kontaktowe APR w 56. minucie meczu. Goście cały czas dążyli do kolejnych bramek, jednak dobra gra całego naszego zespołu i kilka interwencji Dawida Kaczmarka nie pozwoliły im na więcej. Ostatecznie Polonia pokonuje Akademię Reissa 3:1. Cieszy wygrana z trudnym rywalem w ważnym momencie sezonu dla naszego zespołu.

Za tydzień w sobotę zespół powalczy o kolejne 3 punkty w Poznaniu, z miejscowym Koziołkiem.

Polonia - Junior B2 (2006)
I liga wojewódzka B2 Proton - grupa I (RW)
21 maja 2022, godz. 10:00 - Środa Wielkopolska (boisko CTP 1)
Polonia Środa Wielkopolska 3:1 (3:0) AP Reissa Poznań
Jan Wójkiewicz 15, Jakub Wawroski 29, Jakub Płonka 37 - Jan Nowak 56

Polonia: 99. Dawid Kaczmarek - 12. Kacper Manicki, 19. Aleksander Wyderkiewicz, 31. Jakub Płonka, 4. Kuba Jankowski (82, 3. Jakub Łoda) - 96. Krzysztof Biadała (61, 2. Adrian Fiołka), 14. Jan Wójkiewicz (68, 23. Jeremi Zaganiaczyk), 16. Oskar Pawlak (55, 7. Kacper Kruk) - 17. Kamil Mielcarek (55, 9. Adrian Wdowiak), 11. Oskar Popis (73, 21. Paweł Hładyszewski), 8. Jakub Wawroski.
trenerzy: Łukasz Kaczałka, Adrian Błaszak.

żółte kartki: Adrian Wdowiak - Antoni Giezek, Krzysztof Szalaty, Jan Nowak.

sędziował: Mikołaj Opic.


Tabela:

Link to tabeli i terminarza => https://www2.laczynaspilka.pl/rozgrywki/nizsze-ligi-juniorzy,45776.html

I liga wojewódzka B2 Proton - grupa I (RW)
  Drużyna Mecze Bramki Pkt.
1. Błękitni Wronki 9 19:15 20
2. UKS AP Reissa Poznań 9 31:13 17
3. AKF Poznań 9 22:19 16
4. Koziołek Poznań 9 13:19 12
5. AP Reissa Poznań 9 15:16 11
6. Kania Gostyń 9 19:23 10
7. Polonia Środa Wielkopolska 9 17:22 10
8. Poznańska 13 Poznań 9 17:26 6

 

Najnowsze aktualności

  • 14.06.2022

    Porażka w Gostyniu (2006)

    W wyjazdowym spotkaniu 12. kolejki I ligi wojewódzkiej juniorów młodszych B2 zespół Polonii Środa Wielkopolska przegrał z Kanią Gostyń 1:3 (0:0). Jedynego gola dla Polonii strzelił w 88. minucie Jan Wójkiewicz.

  • 13.06.2022

    Luis Henriquez i Adam Borucki odchodzą z Polonii

    Zgodnie z zapowiedzią rozpoczynamy cykl w którym przedstawimy Wam sylwetki piłkarzy którzy po sezonie odchodzą z naszego Klubu…
     
    Dziś przyjrzymy się występom w Polonii Środa Adam Borucki i Luis Henriquez.
     
    Adam Borucki do Polonii Środa dołączył w sezonie 2015/16 przechodząc z młodzieżowych zespołów Warty Poznań. Najczęściej grywał na pozycji środkowego obrońcy, a także środkowego pomocnika. W sumie w barwach naszego Klubu zaliczył prawie 200 spotkań w tym 162 mecze na poziomie III ligi w których zdobył 13 bramek. Z Polonią Środa zdobył 5️⃣ ???????????????????? pucharów okręgowych i 5️⃣ ???????????????????? pucharów Wojewódzkich. Miła okazję w naszych barwach rywalizować między innymi z Odrą Opole czy Górnikiem Zabrze.
     
    Luis Henriquez do Polonii Środa dołączył przed rundą wiosenną sezonu 2017/18. Tak utytułowanego piłkarza wcześniej w historii naszego Klubu nie było. W swojej historii Luis ma bowiem cztery mistrzostwa krajowe wywalczone kolejno z Deportivo Arabe Unido, Tauro FC i Lechem Poznań (dwa razy), puchar krajowy wywalczony z Lechem Poznań oraz 92 występy w reprezentacji Panamy. W Polonii Środa Luis Henriquez rozegrał 96 spotkań na boiskach trzeciej ligi w których zdobył 7 bramek. Wywalczył z naszym klubem 2️⃣ ???????? puchary okręgowe i 4️⃣ ???????????????? puchary Wojewódzkie.
     
    Panowie dziękujemy Wam za wszystko... ????

     

  • 13.06.2022

    Porażka w ostatniej kolejce (2005)

    W ostatnim meczu I ligi wojewódzkiej juniorów młodszych B1 zespół Polonii Środa Wielkopolska przegrał 1:3 na wyjeździe z Obrą 1912 Kościan. Nasz zespół prowadził do przerwy dzięki bramce Mikołaja Pacyny, ale w drugiej gospodarze strzelili trzy bramki i zdobyli trzy punkty.

    Poloniści tym meczem zakończyli bardzo trudny sezon, zajmując w rozgrywkach grupy II ostatnie - 8. miejsce.

  • 13.06.2022

    Zwycięstwo i porażka orlików (2011)

    Ze zmiennym szczęściem rywalizowała pierwsza drużyna orlików starszych (rocznik 2011). W środę średzki zespół przegrał 1:4 (0:4) z Lechem II Poznań, a jedynego gola strzelił Adam Jankowski. W sobotę było już jednak znacznie lepiej, bo Polonia wygrała 7:2 (4:0) z Mieszkiem Gniezno. Bramki strzelali: Adam Jankowski - trzy, Kacper Pauter - dwie, Mikołaj Borczyk oraz Mikołaj Jaśkowiak. Drugi zespół mierzył się z Avią II Kamionki, a trzeci z MKS II Trzemeszno.

  • 13.06.2022

    Nieudany weekend młodzików (2010)

    W miniony weekend żadnemu z trzech zespołów rocznika 2010 nie udało się wygrać. Pierwszy zespół przegrał na wyjeździe z Poznańską 13 Poznań aż 2:6 (1:3), a bramki zdobył Nikodem Odwrot i Amelia Guzenda. Druga drużyna zremisowała 1:1 (1:1) w Rogoźnie z tamtejszym oddziałem LPFA po bramce Dawida Buczmy. Trzeci zespół minimalnie przegrał 1:2 (0:1) z AF 92 Witkowo, a jedynego gola zdobył Adam Poloszyk.

  • 13.06.2022

    Sześć punktów w trzech meczach (2009)

    Nieźle spisali się zawodnicy rocznika 2009 w miniony weekend. Pierwszy zespół zdominował rywali i wygrał swój mecz z AP Błękitni Owińska 4:1 (1:1). Bramki strzelali Antoni Staszak - dwie, Stanisław Jaskólski oraz Stanisław Korzeniewski. Drugi zespół zakończył wiosenne rozgrywki meczami ze Spartą Sklejką Orzechowo (4:0) oraz Przemysławem Poznań (1:2). Bramki w pierwszym z tych meczów strzelali Sebastian Grządzielewski, Dominik Falgier, Jakub Sawuć i Bartłomiej Wiczyński, natomiast jedynego gola dla Polonii w drugim pojedynku zdobył Piotr Tumidaj.

  • 13.06.2022

    Bolesna porażka z GKS Dopiewo (2003/04)

    W meczu 12. kolejki I ligi wojewódzkiej juniorów starszych Polonia Środa Wielkopolska przegrała 2:3 z GKS-em Dopiewo, choć na przerwę schodziła prowadząc 2:1. Obie bramki dla podopiecznych Marka Bugajskiego i Luisa Henriqueza strzelił Marcin Kaczmarek.

  • 13.06.2022

    Akademia: Wyniki gier weekendowych (11-12 czerwca)

    Bardzo udany weekend mają za sobą zawodnicy naszej akademii! Zespół trampkarzy młodszych (rocznik 2008) wygrał na własnym boisku z GKS-em Grębanin 6:2 i awansował do baraży o Centralną Ligę Juniorów. Orliki młodsze (rocznik 2012) zajęły drugie miejsce w turnieju o Złoty Strug w Swarzędzu, w finale przegrywając 1:2 z Lechem Poznań. Warto dodać, że najlepszym bramkarzem turnieju został wybrany Antek Skowroński, a zawodnikiem turnieju wybrano Franka Ratajczaka. Żaki starsze (rocznik 2013) wygrały w SBG Cup w Jarocinie, w finale pokonując Wartę Poznań. Gratulujemy wszystkim naszym zawodnikom!!

SPONSORZY

SPONSORZY
PARTNER PLATINIUM
PARTNER GOLD
PARTNER SILVER
PARTNER PREMIUM
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.