23.05.2022
Ważne zwycięstwo z APR Poznań (2006)
W ważnym dla układu tabeli meczu 9. kolejki I ligi wojewódzkiej juniorów młodszych B2 zespół Polonii pokonał u siebie 3:1 (3:0) AP Reissa Poznań. Bramki strzelali Jan Wójkiewicz, Jakub Wawroski oraz Jakub Płonka. Dzięki wygranej średzka drużyna znacząco zmniejszyła straty w ligowej tabeli, zrównując się punktami z Kanią Gostyń i tracą do czwartego Koziołka Poznań tylko dwa punkty.
Od początku meczu Poloniści wykazywali się dużym zaangażowaniem i chęcią zdobywania bramek, co przyniosło skutek już w 15. minucie, kiedy to bardzo mocnym strzałem sprzed pola karnego bramkarza APR pokonał Jan Wójkiewicz. Mecz był bardzo wyrównany z wieloma okazjami po obu stronach boiska, ale to Polonia była w tym fragmencie gry skuteczniejsza. W 29. minucie na 2:0 podwyższył Kuba Wawroski, który wygrał pojedynek 1x1 z obrońcą i płaskim strzałem zdobył gola. W kolejnej sytuacji Poloniści wykonywali rzut rożny, strzał głową wykonał Jakub Płonka, ale niestety piłka zatrzymała się na słupku. W 37. minucie Kuba Płonka już się nie pomylił i pięknym strzalem z rzutu wolnego podwyższył prowadzenie na 3:0.
Po zmianie stron przewagę w grze mieli goście. Nasi zawodnicy dali się w tym fragmencie zdominować, co przełożyło się na trafienie kontaktowe APR w 56. minucie meczu. Goście cały czas dążyli do kolejnych bramek, jednak dobra gra całego naszego zespołu i kilka interwencji Dawida Kaczmarka nie pozwoliły im na więcej. Ostatecznie Polonia pokonuje Akademię Reissa 3:1. Cieszy wygrana z trudnym rywalem w ważnym momencie sezonu dla naszego zespołu.
Za tydzień w sobotę zespół powalczy o kolejne 3 punkty w Poznaniu, z miejscowym Koziołkiem.
Polonia - Junior B2 (2006)
I liga wojewódzka B2 Proton - grupa I (RW)
21 maja 2022, godz. 10:00 - Środa Wielkopolska (boisko CTP 1)
Polonia Środa Wielkopolska 3:1 (3:0) AP Reissa Poznań
Jan Wójkiewicz 15, Jakub Wawroski 29, Jakub Płonka 37 - Jan Nowak 56
Polonia: 99. Dawid Kaczmarek - 12. Kacper Manicki, 19. Aleksander Wyderkiewicz, 31. Jakub Płonka, 4. Kuba Jankowski (82, 3. Jakub Łoda) - 96. Krzysztof Biadała (61, 2. Adrian Fiołka), 14. Jan Wójkiewicz (68, 23. Jeremi Zaganiaczyk), 16. Oskar Pawlak (55, 7. Kacper Kruk) - 17. Kamil Mielcarek (55, 9. Adrian Wdowiak), 11. Oskar Popis (73, 21. Paweł Hładyszewski), 8. Jakub Wawroski.
trenerzy: Łukasz Kaczałka, Adrian Błaszak.
żółte kartki: Adrian Wdowiak - Antoni Giezek, Krzysztof Szalaty, Jan Nowak.
sędziował: Mikołaj Opic.
Tabela:
Link to tabeli i terminarza => https://www2.laczynaspilka.pl/rozgrywki/nizsze-ligi-juniorzy,45776.html
| I liga wojewódzka B2 Proton - grupa I (RW) | ||||
|---|---|---|---|---|
| Drużyna | Mecze | Bramki | Pkt. | |
| 1. | Błękitni Wronki | 9 | 19:15 | 20 |
| 2. | UKS AP Reissa Poznań | 9 | 31:13 | 17 |
| 3. | AKF Poznań | 9 | 22:19 | 16 |
| 4. | Koziołek Poznań | 9 | 13:19 | 12 |
| 5. | AP Reissa Poznań | 9 | 15:16 | 11 |
| 6. | Kania Gostyń | 9 | 19:23 | 10 |
| 7. | Polonia Środa Wielkopolska | 9 | 17:22 | 10 |
| 8. | Poznańska 13 Poznań | 9 | 17:26 | 6 |
Najnowsze aktualności
-
17.06.2022
Porażka na zakończenie
W ostatnim meczu ligowym sezonu 2021/22 piłkarze Polonii Środa podejmowali na własnym boisku drugi zespół Polonii Środa.
-
17.06.2022
Trzy punkty z Clescevią
W środę 15 czerwca rezerwy Polonii podejmowały rywali z Kleszczewa. Był to już ostatni mecz rozgrywany w tym sezonie na własnym boisku, toteż nasi zawodnicy chcieli się pokazać z jak najlepszej strony. W pierwszej połowie ta sztuka im się w pełni udała , bo swoją dominację udokumentowali trzema bramkami. Najpierw w 24 minucie idealnym strzałem pod poprzeczkę popisał się H. Kaźmierczak, , a autorem kolejnych dwóch bramek był J. Drame. Obie zdobył głową po idealnych dośrodkowaniach F. Łasochy – pierwszą z nich w 27 minucie , a drugą w 30 minucie. Oczywiście okazji do zdobycia bramki było dużo więcej ale niestety nie udało ich się zamienić na bramki. Za to rywale przy dużym szczęściu w 43 minucie pokonali naszego bramkarza, co pozwoliło im zejść na przerwę w trochę lepszych humorach.
-
15.06.2022
Akademia: Harmonogram meczów (16-20 czerwca)
Prezentujemy harmonogram na przedostatni już piłkarski weekend w sezonie 2021/2022. Najważniejszym wydarzeniem będzie wojewódzki baraż trampkarzy młodszych o awans do Centralnej Ligi Juniorów U-15. Pierwszy mecz zostanie rozegrany w czwartek o godzinie 18:00 na boisku głównym Stadionu Średzkiego. Rewanż zostanie rozegrany w sobotę.
-
14.06.2022
Na zakończenie sezonu z Pogonią
W piątek 17 czerwca zakończą rozgrywki trzecioligowe piłkarze Polonii Środa. W ostatnim meczu sezonu 2021/22 poloniści podejmą na własnym boisku drugi zespół Ekstraklasowej Pogoni Szczecin, a spotkanie odbędzie się na stadionie w Środzie Wlkp. podczas tego meczu po raz ostatni w barwach Polonii Środa zagra aż ośmiu graczy więc będzie to dla kibiców doskonała okazja aby ich pożegnać.
-
14.06.2022
Zwycięstwo w SBG Cup! (2013)
W dniach 10-12 czerwca zespół rocznika 2013 wziął udział w turnieju SBG Cup w Jarocinie. Poloniści najpierw wygrali wszystkie mecze w grupie eliminacyjnej, a potem bez problemów doszli do finału, eliminując Czarnych Dobrzyca oraz AP Reissa Leszno. W finale podopieczni trenerów Piotra Kleczewskiego i Dominika Rogowskiego wygrali 7:2 z Wartą Poznań! Ponadto Szymon Plewiński został wybrany najlepszym zawodnikiem turnieju!
-
14.06.2022
2. miejsce w turnieju o Złoty Strug! (2012)
W rozgrywanym w Swarzędzu turnieju o Złoty Strug im. Józefa Bociana zespół Polonii Środa Wielkopolska zajął drugie miejsce, ulegając w finale 1:2 Lechowi Poznań! Podopieczni trenerów Radosława Falgiera i Pawła Hoffmanna wygrali wszystkie mecze w fazie grupowej, w ćwierćfinale wygrali 5:0 z Meblorzem Swarzędz, a w półfinale po rzutach karnych wyeliminowali AP Reissa Poznań. Antoni Skowroński został wybrany najlepszym bramkarzem turnieju, a najlepszym zawodnikiem naszego zespołu wybrano Franciszka Ratajczaka!
-
14.06.2022
Polonia z nowym zarządem
W poniedziałek popołudniu w Restauracji "U Moniki" odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawczo Wyborcze KS Polonia Środa Wielkopolska.
-
14.06.2022
Trampkarze w barażach o CLJ! (2008)
W ostatniej kolejce I ligi wojewódzkiej trampkarzy młodszych Polonia Środa Wielkopolska pokonała na własnym boisku GKS Grębanin 6:2 (3:0). Bramki dla podopiecznych Przemysława Otuszewskiego i Bartosza Bejmy strzelali Mikołaj Kowalski - dwie, Mikołaj Szymański - dwie, Wiktor Motyl oraz Paweł Sarna. Zwycięstwo zapewniło naszej drużynie zwycięstwo w rozgrywkach grupy II i awans do barażów o udział w Centralnej Lidze Juniorów U-15. W pierwszym etapie baraży rywalem Polonii będzie UKS AP Reissa Poznań.


























































