15.10.2012
W środę w Swarzędzu z UniąNieco później niż pozostałe drużyny trzeciej ligi, Polonia Środa rozegra swój mecz 12. kolejki z Unią Swarzędz, który na prośbę unitów został przełożony na środę 17 października. Spotkanie ze Swarzędzkim zespołem będzie bardzo dobrą okazją do zbliżenia się naszej drużyny do czołówki tabeli.
Unia Swarzędz to bardzo wymagający przeciwnik. Po rozegraniu jedenastu meczów unici plasują się na trzeciej pozycji z 22. punktami na koncie. Jak dotąd drużyna ze Swarzędza przegrała trzy spotkania, czyli tyle samo co średzianie, wygrała jednak siedem, przy czterech zwycięstwach Polonii. Na własnym boisku rywale zanotowali cztery wygrane, jeden remis z Unią Roszak Solec Kujawski i jedną porażkę z Polonią 1912 Leszno 0:1.
W ostatniej kolejce Unia wygrała na wyjeździe z liderującą Ostrovią 1909 Ostrów Wielkopolski 1:0 po golu Łukasza Lebiody z rzutu karnego.
W obronie poloniści uważać będą musieli na trójkę Łukasz Lebioda - Damian Ludwiczak - Mateusz Świergiel. Dwaj pierwsi zdobyli już po pięć goli, a trzeci cztery. Wyróżniającym się zawodnikiem Unii jest również bramkarz Krzysztof Dec, który wielokrotnie ratował swarzędzan przed utratą bramki.
Za Polonią przemawiać może fakt że w ostatnim sezonie nasi piłkarze dwukrotnie zwyciężali z Unią. Na boisku w Swarzędzu po golach Marcina Duchały i Łukasza Przybyłka padł wynik 2:0, a w Środzie również kibice obejrzeli dwa gole, których autorami byli Kamil Krajewski oraz Tomasz Bekas.
Podopieczni Roberta Halaburdy w ostatnią niedzielę pewnie pokonali na własnym boisku Górnika Konin 3:0 i w przypadku zdobycia kompletu punktów na stadionie w Swarzędzu do drugiego w tabeli Sokoła Kleczew będą tracić tylko cztery punkty. Pamiętać jednak należy że unici są w bardzo dobrej dyspozycji i potrafią wygrywać z każdym zespołem, dlatego nawet remis będzie bardzo dobrym rezultatem dla naszej drużyny.
Początek meczu zaplanowano na godzinię 16:00.
Wszystkich kibiców, mimo środowego terminu, serdecznie zapraszamy do wyjazdu.
Najnowsze aktualności
-
09.08.2012
Wyjazd kibiców do Ostrowa
Już w najbliższą sobotę piłkarze Polonii Środa zainaugurują rozgrywki III ligi grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej. Nasza drużyna wyjedzie do Ostrowa Wielkopolskiego by zmierzyć się tam z beniaminkiem Ostrovią 1909.
-
07.08.2012
Szczegółowy terminarz III ligi
Dostępny jest już na naszej stronie internetowej szczegółowy terminarz I rundy rozgrywek o mistrzostwo III ligi grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej.
-
06.08.2012
Treningi zespołu żaków
Poniżej podajmy plan treningów drużyny żaków z rocznika 2004 w bieżącym tygodniu.
-
06.08.2012
Raport ligowy cz. VI
Dziś przedstawiamy kolejną, szóstą część cotygodniowego raportu ligowego dotyczącego przygotowań rywali Polonii Środa Wielkopolska do nadchodzącego sezonu 2012/2013.
-
05.08.2012
Polonia Leszno prawdopodobnie powróci do III ligi
Na tydzień przed inauguracją III ligi grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej dojdzie prawdopodobnie do zmiany składu rozgrywek.
-
04.08.2012
Ostrovia wygrywa w ostatnim sparingu
Ligowy rywal Polonii Środa w pierwszej kolejce III ligi Ostrovia 1909 Ostrów Wielkopolski rozegrała dziś ostatni sparing przed inauguracją sezonu. Beniaminek rozgrywek pokonał na boisku w Jarocinie drużynę juniorów starszych Zagłębia Lubin 3:0.






















































