OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBE

29.03.2011

W niedzielę ważny mecz z Plewiskami

Już w najbliższą niedzielę piłkarze Polonii Środa rozegrają kolejny, trzeci już mecz ligowy w tym roku. Przeciwnikiem naszej drużyny będzie Grom Ciepłownik Plewiska. Dla naszego zespołu będzie to arcyważne spotkanie, gdyż punktów tracić już nie może.

W sierpniu zeszłego roku w Plewiskach po ciekawym meczu średzianie przegrali z Gromem 0-1. Warto zaznaczyć że była to jedyna jesienna porażka Polonii. Kolejnej doznali dopiero na inaugurację rundy wiosennej z Pogonią Lwówek.

Przed sezonem Grom był uważany za jednego z kandydatów do awansu i nie ukrywał że jest nim zainteresowany. Jednak obecna strata do lidera (10 punktów) raczej nie jest już możliwa do odrobienia. Nie oznacza to że należy lekceważyć drużynę z Plewisk, która jest z pewnością jednym z groźniejszych zespołów w lidze, a w niedzielę przyjedzie do Środy w jednym celu – aby pokonać Polonię.

Wiosnę Plewiska rozpoczęły od dwóch wygranych na własnym boisku: z Polonią Chodzież 3-0 i Spartą Oborniki 4-2. W tabeli zajmują piątą pozycję z 30. punktami na koncie. W meczach wyjazdowych Grom odniósł dwa zwycięstwa, cztery remisy i trzy porażki, strzelił dziesięć bramek, a osiem stracił.

Grom jest drużyną z którą Polonii zawsze grało się ciężko. Od momentu założenia Klubu w 1992 roku oba zespoły spotkały się siedmiokrotnie. Tylko dwa razy wygrali Poloniści, raz odnotowano remis, a cztery razy zwyciężali nasi rywale. W 2009 roku w meczu Pucharu Polski rezerwy Polonii spotkały się z Gromem odnosząc sensacyjne zwycięstwo 2-1.

2006-10-22 Polonia Środa Wlkp. - Grom-Ciepłownik Plewiska 0-0
2007-09-15 Grom Ciepłownik Plewiska - Polonia Środa Wlkp. 4-3 (71'k Michał Wiśniewski, 85' Marcin Duchała, 88' Marcin Duchała)
2007-05-26 Grom-Ciepłownik Plewiska - Polonia Środa Wlkp. 3-1 (90' Krzysztof Nowaczyk)
2008-04-26 Polonia Środa Wlkp. - Grom Ciepłownik Plewiska 2-3 (68' Marcin Duchała, 90+1' Michał Wiśniewski)
2009-09-27 Grom Ciepłownik Plewiska - Polonia Środa Wlkp. 1-2 (70' Marcin Duchała, 85' Marcin Duchała)
2010-04-24 Polonia Środa Wlkp. - Grom Ciepłownik Plewiska 3-0 (12' Łukasz Przybyłek, 34' Kamil Krajewski, 76' Łukasz Przybyłek)
2010-08-28 Grom-Ciepłownik Plewiska - Polonia Środa Wlkp. 1-0

Niedzielny mecz z Gromem rozpocznie się o godzinie 15:00. Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy!

Najnowsze aktualności

  • 01.04.2025

    Punkty stracone w doliczonym czasie (2009)

    Po wyrównanym meczu Polonia 2009 podzieliła się w niedzielę z punktami z Unią Swarzędz. Goście wyszli na prowadzenie na początku meczu, ale Poloniści zdołali wyjść na prowadzenie po golach Michała Deręgowskiego i Antoniego Łukaszewskiego. Kiedy wydawało się, że Poloniści zdobędą trzy punkty to goście w doliczonym czasie wyrównali, a po kilku chwilach arbiter zakończył mecz.

  • 01.04.2025

    Trzeci remis juniorów (2008)

    Zespół juniorów Polonii Środa (rocznik 2008) rozegrał czwarty mecz ligowy w rundzie wiosennej i trzeci raz zremisował. Tym razem podopieczni Dawida Kierzka i Marcina Duchały zremisowali 1:1 (1:0) z KKS-em 1925 Kalisz. Nasz zespół prowadził od 16. minuty po trafieniu Filipa Staszaka, ale gospodarze doprowadzili do wyrównania i ostatecznie spotkanie zakończyło się remisem.

  • 01.04.2025

    Akademia: Raport ligowy (29/30.03.2025)

    W ostatni weekend marca zostało rozegranych dziewięć meczów akademii. Poloniści trzy razy wygrali, trzy razy remisowali i trzy razy schodzili z boiska pokonani. Swoje mecze wygrały Polonia 2010, Polonia 2011 oraz Polonia 2013, zaś remisy zanotowały roczniki 2008, 2009 oraz 2012.

  • 31.03.2025

    Pewna wygrana w Wolsztynie

    W ostatni weekend marca rozgrywki wznowiła IV liga kobiet. Polonistki po rundzie jesiennej zajmowały drugie miejsce w tabeli z dorobkiem 24 punktów i na wiosnę chcą powalczyć o wygranie ligi i awans klasę wyżej. W pierwszym wiosennym meczu podopieczne Weroniki Rychlewskiej mierzyły się w Wolsztynie z tamtejszym Gromem.

  • 28.03.2025

    Akademia: Zapowiedź (29/30.03.2025)

    W ostatni weekend marca zespoły akademii rozegrają dziewięć meczów, spośród których trzy zostaną rozegrane na boiskach w Środzie Wielkopolskiej. W sobotę na boisku CTP1 zagrają Polonia 2012 z Lechem Poznań/Południe oraz Polonia 2013 z UKS APR II Jarocin. Z kolei w niedzielę na płycie głównej Polonia 2009 w starciu z Unią Swarzędz będzie chciała się zrehabilitować się dwie porażki na początku rundy wiosennej.

  • 26.03.2025

    Weekendowe transmisje w PoloniaTV

    W ten weekend pokażemy Wam drodzy kibice dwa spotkania zespołów seniorskich Polonii Środa. Nasze transmisje zaczniemy w piątek meczem trzeciej ligi pomiędzy Polonią Środa, a Błekitnymi Stargard, a zakończymy w niedzielę transmisją meczu V ligi Polonia II Środa - Lider Swarzędz.

    Zapraszamy przed ekrany...

  • 26.03.2025

    Wysokie zwycięstwo w Kaliszu (2013)

    Intensywny weekend ma za sobą Polonia 2013, która najpierw od piątku rywalizowała w turnieju SBG Jarocin Cup, by w niedzielę udać się do Kalisza na swój pierwszy mecz ligowy w 2. lidze wojewódzkiej. Turniej w Jarocinie nie poszedł po myśli Polonistów, którym nie udało się awansować do finałów A i ostatecznie po rywalizacji w finale B zajęli 10. miejsce. Zdecydowanie więcej powodów do radości przyniósł mecz z KKS-em 1925 Kalisz wygrany przez Polonię aż 8:2!

  • 26.03.2025

    Trzy punkty z Kołem (2012)

    Polonia 2012 w sobotę rozegrała swój drugi mecz w ramach 1. ligi wojewódzkiej D1. Poloniści odnieśli kolejne zwycięstwo - 4:2 (2:0) z Olimpią Koło. Nasz zespół prowadził już nawet przewagą czterech bramek, ale w końcówce goście zdołali zmniejszyć straty. Trzy gole dla Polonii strzelił Jeremi Sójka, a jedno trafienie dołożył Kacper Leciej.

SPONSORZY

SPONSOR GŁÓWNY
PAKIET ZŁOTY
PAKIET SREBRNY
BRĄZOWY PARTNERZY
SPONSORZY KOBIET
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.