OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBE

20.08.2010

W niedzielę dwa mecze z Szamotułami

W najblizszą niedzielę wreszcie zobaczymy w Środzie mecze ligowe i to od razu dwa . W obu meczach przeciwnikami Polonii Środa bedą zespoły z Szamotuł.

O godzinie 11.00 jako pierwsi na boisko wybiegną juniorzy starsi naszego klubu aby zmierzyć się z MSP Szamotuły .  Szkółka piłkarska z Szamotuł  w pierwszej kolejce WLJS pokonała u siebie Poznaniaka 4:2 a nasz zespół juniorów także świetnie się spisał wygrywając na wyjezdzie z Calisia 1:0.

Zapowiada się więc bardzo ciekawe spotkanie i po cichu liczymy, iż nasza młodzież postara sie o niespodziankę wygrywając z faworyzowanym i bardziej znanym rywalem. Warto przypomnieć, że trenerem zespołu MSP Szamotuły jest znakomity trener , Pan Andrzej Dawidzuk, za kadencji Leo Benhakkera trener bramkarzy reprezentacji Polski.

O 16.00 zaś na boisko wybiegna jedenastki Polonii Środa i Sparty Szamotuły by walczyć o punkty w czwartej lidze. Nasz zespół w dwóch pierwszych meczach wyjazdowych zdobył komlept punktów , natomiast Sparta przegrała pierwszy  mecz z Polonia Chodzież (2:6) oraz wygrała u siebie ze Spartą Oborniki aż 11;1 !!!.

Widać , że piłkarze Sparty graja bardzo widowiskowy futbol gdyz w dwóch meczach z ich udziałem padło aż 19 bramek.  Ciekawe jak zaprezentuja się w Środzie ?. Synoptycy na niedzielę zapowiadają ładną , słoneczną pogodę więc chyba warto przyjść na stadion w Środzie nacieszyć się latem oraz zobaczyć interesująco zapowiadający się pojedynek.

Zapraszamy na stadion nieco wcześniej  gdyż  od 15.00 na obiekcie OSiR ( przed halą) wystawione będzie stoisko z prezentacja Projektu POLONIA ARENA.  Chcemy wspólnie z Państwem podyskutować  na temat tego waznego dla naszego klubu i całego miasta projektu.  Zarząd klubu liczy na wsparcie kibiców w dążeniu do realizacji nowoczesnego stadionu w Środzie.

ZAPRASZAMY  NA MECZ !    NIEDZIELA   16.00  

Najnowsze aktualności

  • 17.10.2025

    Akademia: Zapowiedź (18/19.10.2025)

    Kalendarz meczów ligowych drużyn akademii w dniach 18/19 października 2025.

  • 13.10.2025

    Akademia: Rozgrywki bezwynikowe WZPN (11/12.10.2025)

    Raport z rozgrywek bezwynikowych WZPN drużyn akademii w dniach 11/12 października 2025.

  • 13.10.2025

    Porażka z Medykiem w końcówce (Dziewczyny)

    Bardzo bliskie urwania punktów Medykowi II Konin były trampkarki Polonii Środa. Nasz zespół prowadził po trafieniu Julii Moczyńskiej, ale piłkarki z Konina szybko wyrównały. Remis utrzymywał się niemal do końca meczu, ale w 77. minucie rywali zdobyły gola na wagę trzech punktów. W 3. lidze okręgowej młodzików D1 nasze dziewczyny przegrały 0:6 z Polonią II Poznań.

  • 13.10.2025

    Porażka z niebieskim Lechem (2014)

    Polonia 2014 w sobotę po ciekawym spotkaniu przegrała 1:3 (1:1) z wiceliderem rozgrywek 1. ligi wojewódzkiej D2 - Lechem Poznań Niebieskimi. Jedynego gola dla naszej drużyny zdobył Aleksander Szymoniak. Drugi zespół dwukrotnie w ostatnich dniach rywalizował z Lechem Poznań/Łubowo. Na własnym boisku Poloniści przegrali 5:7, by w rewanżu wygrać aż 10:3.

  • 13.10.2025

    Dwa zwycięstwa młodzików (2013)

    Nareszcie oba zespoły rocznika 2013 mogły zaliczyć weekend do udanych po komplecie zwycięstw. Pierwsza drużyna w Błażejewku wygrała 4:0 (1:0) ważne w kontekście walki o utrzymanie spotkanie z AP Obroniki. Do bramki rywali trafiali Sebastian Ciszewicz, Leon Jacków, Kacper Fiołka oraz Jakub Przybyłek. Drugi zespół na wyjeździe wygrał 3:1 (2:0) z Victorią Września po dwóch golach Michała Jakubiaka i jednym Wojciecha Lepczyńskiego.

  • 13.10.2025

    Remis z UKS APR Lampart Piła (2012)

    Trampkarze Polonii z rocznika 2012 w niedzielny wieczór mierzyli się na własnym boisku z zespołem UKS APR Lampart Piła. Do przerwy Poloniści prowadzili po trafieniu Jeremiego Sójki z 35. minuty, ale rywale doprowadzili do remisu w 67. minucie gry. W końcówce żadna z drużyn nie zdołała zdobyć decydującego gola i spotkanie zakończyło się podziałem punktów. Mecz Polonia 2012 II został przełożony.

  • 13.10.2025

    Czteropak Ucinka. Krecik pokonany (2011)

    Polonia 2011 odniosła ważne zwycięstwo z Akademią Krecika Ostrów Wielkopolski. Nasz zespół wygrał 6:3 (2:1) po czterech bramkach Ignacego Ucinka i dwóch Jana Jankowiaka. Po tym spotkaniu Poloniści zajmują drugie miejsce w ligowej tabeli - prowadzi Sparta Złotów. Drugi zespół wspierany zawodnikami z 2012 rocznika przegrał na wyjeździe 3:7 (0:4) z UKS 2007 Lusowo, a gole strzelali Marcel Trzaskawka, Bartłomiej Krajewski oraz Jan Marciniak.

  • 13.10.2025

    Pierwsza porażka juniorów (2010)

    Pierwszej w sezonie porażki doznała w sobotę Polonia 2010, która na Stadionie Gminnym im. Zygmunta Woźniaka w Klęce po pełnym walki meczu przegrała 2:3 (0:2) z Wartą Poznań. Gole dla średzkiego zespołu strzelali Heorhi Miakish i Dawid Ebelewicz. Drugi zespół kontynuuje serię zwycięstw, po tym jak także w Klęce pokonał Kanię Gostyń 7:0 (4:0). Do bramki rywali trafiali Krzysztof Chudy, Aleksander Niemczewski, Kiril Rabtsun, Adam Niedbała, Artsiom Kisliakou - dwie oraz Martin Kono-Abe.

SPONSORZY

SPONSORZY
PARTNER PLATINIUM
PARTNER GOLD
PARTNER SILVER
PARTNER PREMIUM
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.