13.10.2020
W dwunastej kolejce z GwardiąW sobotę 17 października piłkarzy Polonii Środa czeka kolejne spotkanie ligowe. Tym razem nasz zespół uda się do Koszalina żeby zmierzyć się z tamtejszym zespołem Gwardii.
W ostatniej kolejce ligowej poloniści dość nieoczekiwanie zremisowali na własnym boisku z Unią Swarzędz 0:0. Polonia posiadała w tym spotkaniu miażdżącą przewagę ale Unia która nie była zainteresowana atakowaniem średzkiej bramki jakimś cudem uchroniła się przed porażką i wywiozła z naszego stadionu jeden punkt. Po tym remisie nasz zespół ma na swoim koncie 31 punktów i cały czas zajmuje fotel lidera rozgrywek trzecioligowych. Nad drugą w tabeli Radunią Stężyca poloniści mają w tej chwili cztery punkty przewagi. Ewentualna wygrana w Koszalinie pozwoli naszemu zespołowi przynajmniej utrzymać tą przewagę. Dlatego nasz zespół do tego spotkania podchodzi bardzo poważnie.
W Koszalinie nie zabraknie żadnego z naszych zawodników bo wszyscy są zdrowi i dodatkowo nikt nie musi pauzować za nadmiar żółtych kartek. Daje to spore pole manewru trenerowi Krzysztofowi Kapuścińskiemu w wyborze meczowej osiemnastki.
Gwardia Koszalin obecnie zajmuje osiemnaste miejsce w ligowej tabeli i ma na swoim koncie jedenaście punktów. Na ten dorobek podopiecznych Łukasza Drożdżala złożyły się trzy zwycięstwa, dwa remisy i pięć porażek. Bilans bramkowy zespołu Gwardii to 14-13 a najlepszym strzelcem zespołu jest Daniel Chyła który zdobył pięć bramek.
Choć Gwardia ma bardzo młodą kadrę zawodniczą którą uzupełnia kilku bardziej doświadczonych graczy takich jak wspomniany Daniel Chyła czy Adrian Hartleb to nie można tego zespołu w żaden sposób lekceważyć. W ostatniej kolejce Gwardia pauzowała gdyż jej mecz z Flotą w Świnoujściu został przełożony z powodu meczu reprezentacji Polski U-19 do którego notabene nie doszło ze względu na zarażenia COVID19 w sztabie Polaków. Wcześnie zespół z Koszalina zanotował dwa remisy: 1:1 z Kotwicą Kołobrzeg i 2:2 z Nielbą Wągrowiec.
Oba zespoły od czasu kiedy Polonia ponownie występuje na trzecioligowym poziomie a Gwardia opuściła drugoligowe szeregi spotkały się ze sobą pięć razy. Trzy mecze zakończyły się wygraną Polonii, raz padł remis a raz lepsi okazali się nasi rywale. Bilans bramkowy tych spotkań to 8:6.
Spotkanie z Gwardią zostanie rozegrane w sobotę 17 października o godzinie 14:00. Mecz odbędzie się bez udziału kibiców ze względu na umieszczenie miasta Koszalina w czerwonej strefie. Ale my zapraszamy wszystkich sympatyków przed telewizory, telefony, tablety czy laptopy na naszą bezpośrednią transmisję z tego spotkania.
Transmisję obejrzycie tutaj:
Najnowsze aktualności
-
14.04.2023
Czwarta z rzędu wygrana Polonii
W kolejnym spotkaniu ligowym piłkarze Polonii Środa podejmowali na własnym boisku Unię Swarzędz. Oba zespoły mierzyły się ze sobą już wielokrotnie ale ostatnie ligowe zwycięstwo poloniści nad Unią odnieśli dziesięć lat temu.
-
13.04.2023
Transmisja meczu z Unią
Ze spotkania 24. kolejki III ligi grupy 2 w którym piłkarze Polonii Środa zmierzą się z Unią Swarzędz przeprowadzimy bezpośrednią transmisję na naszym kanale na You Tubie.
Początek transmisji o godzinie 16:45.
-
11.04.2023
Wygrana z FASE Szczecin (2008)
W trzecim meczu Centralnej Ligi Juniorów U-15 rozegranym na obiektach Polonii Środa Wielkopolska nasi zawodnicy pokonali FASE Szczecin 3:2. Wszystkie bramki padły w pierwszej odsłonie spotkania, który była ciekawa, szybka i obfitująca w starcia pod bramkami obu zespołów.
-
11.04.2023
Towarzyskie granie orlików (2013)
W piątek w ramach gry kontrolnej nasze Orliki Młodsze Polonii rozegrały mecz kontrolny z chłopcami rok starszymi czyli zespołem Orlików Starszych Polonii rocznik 2012.
-
11.04.2023
Świąteczne granie młodzików (2011)
W Wielki Czwartek młodzicy młodsi rozgrywali dwa mecze mistrzowskie.
-
11.04.2023
Piątkowe derby z Unią
Tym razem w piątek kolejne spotkanie ligowe rozegrają piłkarze Polonii Środa. 14 kwietnia do naszego miasta przyjedzie inny Wielkopolski trzecioligowiec Unia Swarzędz. Zapowiadają się zatem małe lokalne derby, trzecie z rzędu po meczach z Jarotą i Pogonią dla naszego zespołu w tej rundzie.
-
11.04.2023
Minimalna porażka rezerw
W Wielką Sobotę zespół rezerw Polonii Środa rozegrał kolejne spotkanie ligowe. Tym razem poloniści podejmowali na własnym boisku Naszą Dyskobolię Grodzisk Wielkopolski.
-
08.04.2023
Dreszczowiec z Pogonią
W Wielką Sobotę piłkarze Polonii Środa rozegrali kolejne spotkanie ligowe. Tym razem nasz zespół udał się do Nowych Skalmierzyc na pojedynek z tamtejszą Pogonią.
























































