OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBE

13.10.2020

W dwunastej kolejce z Gwardią

W sobotę 17 października piłkarzy Polonii Środa czeka kolejne spotkanie ligowe. Tym razem nasz zespół uda się do Koszalina żeby zmierzyć się z tamtejszym zespołem Gwardii.

W ostatniej kolejce ligowej poloniści dość nieoczekiwanie zremisowali na własnym boisku z Unią Swarzędz 0:0. Polonia posiadała w tym spotkaniu miażdżącą przewagę ale Unia która nie była zainteresowana atakowaniem średzkiej bramki jakimś cudem uchroniła się przed porażką i wywiozła z naszego stadionu jeden punkt. Po tym remisie nasz zespół ma na swoim koncie 31 punktów i cały czas zajmuje fotel lidera rozgrywek trzecioligowych. Nad drugą w tabeli Radunią Stężyca poloniści mają w tej chwili cztery punkty przewagi. Ewentualna wygrana w Koszalinie pozwoli naszemu zespołowi przynajmniej utrzymać tą przewagę. Dlatego nasz zespół do tego spotkania podchodzi bardzo poważnie.

W Koszalinie nie zabraknie żadnego z naszych zawodników bo wszyscy są zdrowi i dodatkowo nikt nie musi pauzować za nadmiar żółtych kartek. Daje to spore pole manewru trenerowi Krzysztofowi Kapuścińskiemu w wyborze meczowej osiemnastki.

Gwardia Koszalin obecnie zajmuje osiemnaste miejsce w ligowej tabeli i ma na swoim koncie jedenaście punktów. Na ten dorobek podopiecznych Łukasza Drożdżala złożyły się trzy zwycięstwa, dwa remisy i pięć porażek. Bilans bramkowy zespołu Gwardii to 14-13 a najlepszym strzelcem zespołu jest Daniel Chyła który zdobył pięć bramek.

Choć Gwardia ma bardzo młodą kadrę zawodniczą którą uzupełnia kilku bardziej doświadczonych graczy takich jak wspomniany Daniel Chyła czy Adrian Hartleb to nie można tego zespołu w żaden sposób lekceważyć. W ostatniej kolejce Gwardia pauzowała gdyż jej mecz z Flotą w Świnoujściu został przełożony z powodu meczu reprezentacji Polski U-19 do którego notabene nie doszło ze względu na zarażenia COVID19 w sztabie Polaków. Wcześnie zespół z Koszalina zanotował dwa remisy: 1:1 z Kotwicą Kołobrzeg i 2:2 z Nielbą Wągrowiec.

Oba zespoły od czasu kiedy Polonia ponownie występuje na trzecioligowym poziomie a Gwardia opuściła drugoligowe szeregi spotkały się ze sobą pięć razy. Trzy mecze zakończyły się wygraną Polonii, raz padł remis a raz lepsi okazali się nasi rywale. Bilans bramkowy tych spotkań to 8:6.

Spotkanie z Gwardią zostanie rozegrane w sobotę 17 października o godzinie 14:00. Mecz odbędzie się bez udziału kibiców ze względu na umieszczenie miasta Koszalina w czerwonej strefie. Ale my zapraszamy wszystkich sympatyków przed telewizory, telefony, tablety czy laptopy na naszą bezpośrednią transmisję z tego spotkania.

Transmisję obejrzycie tutaj:

Najnowsze aktualności

  • 17.04.2023

    Pechowa porażka z Avią (2011)

    W sobotę mecz 4. kolejki I ligi okręgowej rozegrał zespół młodzików młodszych (rocznik 2011). Poloniści po wyrównanym i ciekawym pojedynku ostatecznie przegrali 0:1 (0:0), tracąc gola w doliczonym czasie gry z rzutu karnego.

  • 17.04.2023

    Wyjazdowa wygrana w Śremie (2010)

    W swoim pierwszym meczu rundy wiosennej zespół grupy drugiej Polonii Środa Wielkopolska wygrał 4:1 (3:0) z Wartą II Śrem. Bramki dla podopiecznych Patryka Słomczyńskiego i Dominika Rogowskiego strzelali Adam Poloszyk, Oleksandr Misiurkevych, Filip Cichosz oraz Gabriel Górliński.

  • 17.04.2023

    Wywalczone punkty w Obornikach (2009)

    W sobotę trampkarze młodsi Polonii Środa Wielkopolska po emocjonującym spotkaniu wygrali 3:2 (2:0) z AP Oborniki. Nasz zespół do przerwy prowadził już 2:0, ale gospodarze niespodziewanie odrobili straty i doprowadzili do wyrównania. Dwie minuty przed końcem czasu podstawowego gola na wagę trzech punktów zdobył Kamil Jankowiak.

    W meczu II ligi okręgowej Poloniści wygrali w Zielnikach z MKS Trzemeszno aż 8:2 (2:1). Bramki strzelali: Kacper Kucharski - trzy, Antoni Staszak - dwie, Jakub Smolarz, Marcel Kuźniewski oraz Maksymilian Roszkiewicz.

  • 17.04.2023

    CLJ U-15: Porażka z Wartą Poznań (2008)

    Rywalizujący w Centralnej Lidze Juniorów U-15 zespół trampkarzy starszych przegrał w meczu 7. kolejki z Wartą Poznań 0:2 (0:2). Zieloni szybko ustalili wynik meczu, strzelając bramki w 17. i 20. minucie.

  • 17.04.2023

    Zwycięstwo juniorów z Górnikiem (2006)

    W meczu 5. kolejki I ligi wojewódzkiej juniorów młodszych Polonia Środa Wielkopolska wygrała 2:1 (0:0) z Górnikiem Konin. Goście objęli prowadzenie w 59. minucie gry, ale już po chwili do wyrównania doprowadził Jakub Wawroski. Dającego trzy punkty gola strzelił w 74. minucie Szymon Rauhut. Polonia zajmuje drugie miejsce w tabeli, za plecami GES Academy Poznań.

  • 17.04.2023

    Akademia: Podsumowanie weekendu (15/16 kwietnia)

    Piłkarska wiosna rozkręciła się na dobre, bo wszystkie drużyny akademii Polonii są już w trakcie rozgrywek ligowych. Zespoły akademii rozegrały dziesięć meczów w kategoriach od juniora do młodzika. Ponadto najmłodsi rozegrali gry kontrolne i turnieje!

  • 17.04.2023

    Lider za mocny dla rezerw

    W sobotę na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Poznaniu drugi zespół Polonii Środa mierzył się w kolejnym ligowym spotkaniu z liderem piątoligowych rozgrywek – Wiarą Lecha Poznań.

  • 17.04.2023

    Bez bramek w starciu z liderem

    Po miesięcznej przerwie spowodowanej meczami reprezentacji Polski różnych kategorii wiekowych do rozgrywek ligowych wrócił zespół kobiet Polonii Środa. Polonistki w niedzielne popołudnie podejmowały na własnym boisku lidera ligowej tabeli zespół Stomilanek Olsztyn.

SPONSORZY

SPONSORZY
PARTNER PLATINIUM
PARTNER GOLD
PARTNER SILVER
PARTNER PREMIUM
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.