13.10.2020
W dwunastej kolejce z GwardiąW sobotę 17 października piłkarzy Polonii Środa czeka kolejne spotkanie ligowe. Tym razem nasz zespół uda się do Koszalina żeby zmierzyć się z tamtejszym zespołem Gwardii.
W ostatniej kolejce ligowej poloniści dość nieoczekiwanie zremisowali na własnym boisku z Unią Swarzędz 0:0. Polonia posiadała w tym spotkaniu miażdżącą przewagę ale Unia która nie była zainteresowana atakowaniem średzkiej bramki jakimś cudem uchroniła się przed porażką i wywiozła z naszego stadionu jeden punkt. Po tym remisie nasz zespół ma na swoim koncie 31 punktów i cały czas zajmuje fotel lidera rozgrywek trzecioligowych. Nad drugą w tabeli Radunią Stężyca poloniści mają w tej chwili cztery punkty przewagi. Ewentualna wygrana w Koszalinie pozwoli naszemu zespołowi przynajmniej utrzymać tą przewagę. Dlatego nasz zespół do tego spotkania podchodzi bardzo poważnie.
W Koszalinie nie zabraknie żadnego z naszych zawodników bo wszyscy są zdrowi i dodatkowo nikt nie musi pauzować za nadmiar żółtych kartek. Daje to spore pole manewru trenerowi Krzysztofowi Kapuścińskiemu w wyborze meczowej osiemnastki.
Gwardia Koszalin obecnie zajmuje osiemnaste miejsce w ligowej tabeli i ma na swoim koncie jedenaście punktów. Na ten dorobek podopiecznych Łukasza Drożdżala złożyły się trzy zwycięstwa, dwa remisy i pięć porażek. Bilans bramkowy zespołu Gwardii to 14-13 a najlepszym strzelcem zespołu jest Daniel Chyła który zdobył pięć bramek.
Choć Gwardia ma bardzo młodą kadrę zawodniczą którą uzupełnia kilku bardziej doświadczonych graczy takich jak wspomniany Daniel Chyła czy Adrian Hartleb to nie można tego zespołu w żaden sposób lekceważyć. W ostatniej kolejce Gwardia pauzowała gdyż jej mecz z Flotą w Świnoujściu został przełożony z powodu meczu reprezentacji Polski U-19 do którego notabene nie doszło ze względu na zarażenia COVID19 w sztabie Polaków. Wcześnie zespół z Koszalina zanotował dwa remisy: 1:1 z Kotwicą Kołobrzeg i 2:2 z Nielbą Wągrowiec.
Oba zespoły od czasu kiedy Polonia ponownie występuje na trzecioligowym poziomie a Gwardia opuściła drugoligowe szeregi spotkały się ze sobą pięć razy. Trzy mecze zakończyły się wygraną Polonii, raz padł remis a raz lepsi okazali się nasi rywale. Bilans bramkowy tych spotkań to 8:6.
Spotkanie z Gwardią zostanie rozegrane w sobotę 17 października o godzinie 14:00. Mecz odbędzie się bez udziału kibiców ze względu na umieszczenie miasta Koszalina w czerwonej strefie. Ale my zapraszamy wszystkich sympatyków przed telewizory, telefony, tablety czy laptopy na naszą bezpośrednią transmisję z tego spotkania.
Transmisję obejrzycie tutaj:
Najnowsze aktualności
-
16.05.2023
Intensywny weekend żaków (2014)
Intensywny weekend mają za sobą zawodnicy z rocznika 2014. W sobotę 13 maja rozegrali trójmecz w Poznaniu z zespołami Lecha Poznań i Varsovii Warszawa. Natomiast w niedzielę rozegrali mecz sparingowy w Luboniu z miejscową Szkołą Futbolu.
-
16.05.2023
Turniej ligowy przy Bułgarskiej (2013)
W niedzielny poranek podopieczni trenerów Radosława Falgiera i Łukasza Żeglenia rozegrali kolejny turniej ligowy orlików młodszych w ramach rozgrywek pod patronatem Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej. Podczas turnieju Poloniści rywalizowali z dwoma zespołami Lecha Poznań, LPFA Łubowo oraz Zjednoczonymi Września.
-
16.05.2023
Sparing z Meblorzem (2013)
Zespół orlików młodszych (2013 II) rozegrał w weekend mecz sparingowy ze swoimi rówieśnikami z Meblorza Swarzędz.
-
16.05.2023
Ligowo w Śremie (2012)
W niedzielę zespół orlików starszych (rocznik 2012) udał się do Śremu, aby rozegrać tam turniej ligowy Wielkopolskiego ZPN. Udział wzięły Warta Śrem, Polonia, dwa zespoły Kotwicy Kórnik, Avia Kamionki oraz Kłos Zaniemyśl.
-
15.05.2023
Porażka z Pogonią i remis z Medykiem (2010)
Intensywny weekend mają za sobą młodziczki Polonii, które w sobotę rozegrały mecz ligowy, a w sobotę były gospodyniami ligowego turnieju młodziczek. W starciu z liderem III ligi okręgowej młodzików młodszych, czyli Pogonią Książ Wielkopolski, Polonistki przegrały 0:3. W niedzielę podczas turnieju ligowego zremisowały 2:2 z Medykiem Konin i pokonały 4:0 AS Amber Kalisz.
-
15.05.2023
Przegrana z Lubońskim (2011)
Zespół młodzików młodszych Polonii Środa Wielkopolska przegrał 0:6 (0:4) w meczu 8. kolejki II ligi okręgowej z Lubońskim Klubem Sportowym.
-
15.05.2023
Zwycięstwo z Kotwicą (2010)
W meczu 5. kolejki III ligi okręgowej młodzików starszych Polonia III Środa Wielkopolska wygrała 2:1 (2:0) z drugim zespołem Kotwicy Kórnik. Na półmetku rozgrywek nasza drużyna zajmuje drugie miejsce w tabeli rozgrywek ze stratą jednego punktu do Avii Kamionki.
-
15.05.2023
Remis z Trzynastką (2010)
W meczu I ligi wojewódzkiej młodzików starszych (rocznik 2010) Polonia Środa Wielkopolska zremisowała 1:1 (0:1) z Poznańską Trzynastką. Rywale szybko, bo już w 3. minucie, objęli prowadzenie. Do wyrównania na początku drugiej połowy doprowadził Łukasz Miszkiewicz, ustalając jednocześnie wynik meczu.
W meczu II ligi okręgowej Polonia musiała uznać wyższość Victorii Września, przegrywając z liderem tabeli 0:4 (0:2).
























































