OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBE

13.10.2020

W dwunastej kolejce z Gwardią

W sobotę 17 października piłkarzy Polonii Środa czeka kolejne spotkanie ligowe. Tym razem nasz zespół uda się do Koszalina żeby zmierzyć się z tamtejszym zespołem Gwardii.

W ostatniej kolejce ligowej poloniści dość nieoczekiwanie zremisowali na własnym boisku z Unią Swarzędz 0:0. Polonia posiadała w tym spotkaniu miażdżącą przewagę ale Unia która nie była zainteresowana atakowaniem średzkiej bramki jakimś cudem uchroniła się przed porażką i wywiozła z naszego stadionu jeden punkt. Po tym remisie nasz zespół ma na swoim koncie 31 punktów i cały czas zajmuje fotel lidera rozgrywek trzecioligowych. Nad drugą w tabeli Radunią Stężyca poloniści mają w tej chwili cztery punkty przewagi. Ewentualna wygrana w Koszalinie pozwoli naszemu zespołowi przynajmniej utrzymać tą przewagę. Dlatego nasz zespół do tego spotkania podchodzi bardzo poważnie.

W Koszalinie nie zabraknie żadnego z naszych zawodników bo wszyscy są zdrowi i dodatkowo nikt nie musi pauzować za nadmiar żółtych kartek. Daje to spore pole manewru trenerowi Krzysztofowi Kapuścińskiemu w wyborze meczowej osiemnastki.

Gwardia Koszalin obecnie zajmuje osiemnaste miejsce w ligowej tabeli i ma na swoim koncie jedenaście punktów. Na ten dorobek podopiecznych Łukasza Drożdżala złożyły się trzy zwycięstwa, dwa remisy i pięć porażek. Bilans bramkowy zespołu Gwardii to 14-13 a najlepszym strzelcem zespołu jest Daniel Chyła który zdobył pięć bramek.

Choć Gwardia ma bardzo młodą kadrę zawodniczą którą uzupełnia kilku bardziej doświadczonych graczy takich jak wspomniany Daniel Chyła czy Adrian Hartleb to nie można tego zespołu w żaden sposób lekceważyć. W ostatniej kolejce Gwardia pauzowała gdyż jej mecz z Flotą w Świnoujściu został przełożony z powodu meczu reprezentacji Polski U-19 do którego notabene nie doszło ze względu na zarażenia COVID19 w sztabie Polaków. Wcześnie zespół z Koszalina zanotował dwa remisy: 1:1 z Kotwicą Kołobrzeg i 2:2 z Nielbą Wągrowiec.

Oba zespoły od czasu kiedy Polonia ponownie występuje na trzecioligowym poziomie a Gwardia opuściła drugoligowe szeregi spotkały się ze sobą pięć razy. Trzy mecze zakończyły się wygraną Polonii, raz padł remis a raz lepsi okazali się nasi rywale. Bilans bramkowy tych spotkań to 8:6.

Spotkanie z Gwardią zostanie rozegrane w sobotę 17 października o godzinie 14:00. Mecz odbędzie się bez udziału kibiców ze względu na umieszczenie miasta Koszalina w czerwonej strefie. Ale my zapraszamy wszystkich sympatyków przed telewizory, telefony, tablety czy laptopy na naszą bezpośrednią transmisję z tego spotkania.

Transmisję obejrzycie tutaj:

Najnowsze aktualności

  • 12.06.2023

    Porażka młodziczek w Słupcy (2010)

    Zespół młodziczek Polonii Środa Wielkopolska ma za sobą intensywny weekend. W sobotę Polonistki wzięły udział w turnieju ligowym w Koninie, gdzie bezbramkowo zremisowały z Medykiem oraz pokonały aż 8:0 zespół Amber Kalisz.

    W niedzielę nasze zawodniczki rozegrały mecz ligowy w III lidze okręgowej młodzików młodszych. Niestety ze Słupcy nie udało się przywieźć punktów, bo Polonistki przegrały 1:2, a jedyną bramkę strzeliła Julia Wawroska.

  • 12.06.2023

    Minimalna porażka z Trzynastką (2011)

    Mlodzicy młodsi (rocznik 2011) w sobotę mierzyli się w Poznaniu z wiceliderem tabeli - Poznańską 13. Nasz zespół szybko wyszedł na prowadzenie, ale do przerwy przegrywał 1:2. Choć w drugiej połowie udało się wyrównać to ostatecznie Trzynastka wygrała to spotkanie 3:2.

    Drugi zespół w II lidze okręgowej rywalizował na wyjeździe z Chrobrym Gniezno. Poloniści jako pierwsi stracili gola, ale później przejęli kontrolę nad wydarzeniami na boisku i do Środy przywieźli trzy punkty po okazałym zwycięstwie 7:2 (2:1).

  • 12.06.2023

    Poloniści lepsi od Avii (2010)

    Młodzicy starsi Polonii Środa Wielkopolska rywalizujący w III lidze okręgowej w sobotę rozegrali ostatni mecz w roli gospodarza w sezonie 2022/2023. Nasz zespół podejmował lidera rozgrywek - Avię Kamionki. Na płycie Nowego Stadionu Średzkiego podopieczni Patryka Słomczyńskiego i Dominika Rogowskiego spisali się doskonale, wygrywając 4:2 (3:1). Po dwie bramki tego dnia strzelili Adam Poloszyk i Franciszek Leżała.

  • 12.06.2023

    Bez niespodzianki z Wartą (2010)

    Nie udało się sprawić niespodzianki młodzikom starszym, którzy w sobotę mierzyli się z Wartą Poznań. Nasz zespół przegrał 1:6 (0:3) z liderem rozgrywek, a jedynego gola zdobył Łukasz Miszkiewicz. Druga drużyna rywalizowała w Zalasewie z Liderem Swarzędz, a spotkanie zakończyło się remisem 1:1 (1:1).

  • 12.06.2023

    Zwycięstwo z liderem (2009)

    W upalną niedzielę kończącą długi weekend miłą niespodziankę sprawił drugi zespół trampkarzy młodszych, który na Nowym Stadionie Średzkim wygrał 3:1 (1:0) z liderem rozgrywek II ligi okręgowej - Błękitnymi Owińska. Bramki dla Polonii strzelali urodzeni w 2010 roku Nikodem Odwrot, Bartosz Nowicki oraz Łukasz Miszkiewicz.

  • 12.06.2023

    Trzy punkty z Konina

    W sobotę 10 czerwca zespół rezerw Polonii Środa mierzył się w Koninie z rewelacyjnie spisującym się w rundzie wiosennej miejscowym Górnikiem. Poloniści na to spotkanie pojechali mocno osłabieni kadrowo ale z mocnym postanowieniem wywalczenia korzystnego rezultatu.

  • 12.06.2023

    Zwycięstwo na zakończenie (2006)

    W meczu ostatniej kolejki I ligi wojewódzkiej juniorów młodszych Polonia Środa Wielkopolska pokonała na płycie głównej 2:1 (2:0) Jarotę Jarocin. Obie bramki dla Polonistów strzelił Paweł Hładyszewski. Podopieczni Łukasza Kaczałki i Adriana Błaszaka zakończyli w ten sposób sezon 2022/2023, zajmując w tabeli 4. miejsce.

  • 12.06.2023

    Akademia: Podsumowanie weekendu (10/11 czerwca)

    Za nami upalny, ale i pełen emocji piłkarskich weekend. W sobotę na płycie głównej CSiR zespół juniorów młodszych zakończył sezon zwyciężając 2:1 (2:0) Jarotę Jarocin po dwóch golach Pawła Hładyszewskiego. Poloniści zakończyli ten sezon na 4. miejscu w ligowej tabeli, za plecamy GES-u Poznań, Jaroty i KKS-u 1925 Kalisz.

    Niespodzianki nie udało się sprawić młodzikom starszym, którzy w lidze wojewódzkiej przegrali 1:6 z liderem rozgrywek - Wartą Poznań.

    Dwa nasze zespoły wzięły udział w turnieju Capchem Cup w Śremie. Roczniki 2012 oraz 2015 wygrały rywalizację! Ponadto rocznik 2014 brał udział w turnieju SBG Cup w Jarocinie.

SPONSORZY

SPONSORZY
PARTNER PLATINIUM
PARTNER GOLD
PARTNER SILVER
PARTNER PREMIUM
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.