OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBE

13.10.2020

W dwunastej kolejce z Gwardią

W sobotę 17 października piłkarzy Polonii Środa czeka kolejne spotkanie ligowe. Tym razem nasz zespół uda się do Koszalina żeby zmierzyć się z tamtejszym zespołem Gwardii.

W ostatniej kolejce ligowej poloniści dość nieoczekiwanie zremisowali na własnym boisku z Unią Swarzędz 0:0. Polonia posiadała w tym spotkaniu miażdżącą przewagę ale Unia która nie była zainteresowana atakowaniem średzkiej bramki jakimś cudem uchroniła się przed porażką i wywiozła z naszego stadionu jeden punkt. Po tym remisie nasz zespół ma na swoim koncie 31 punktów i cały czas zajmuje fotel lidera rozgrywek trzecioligowych. Nad drugą w tabeli Radunią Stężyca poloniści mają w tej chwili cztery punkty przewagi. Ewentualna wygrana w Koszalinie pozwoli naszemu zespołowi przynajmniej utrzymać tą przewagę. Dlatego nasz zespół do tego spotkania podchodzi bardzo poważnie.

W Koszalinie nie zabraknie żadnego z naszych zawodników bo wszyscy są zdrowi i dodatkowo nikt nie musi pauzować za nadmiar żółtych kartek. Daje to spore pole manewru trenerowi Krzysztofowi Kapuścińskiemu w wyborze meczowej osiemnastki.

Gwardia Koszalin obecnie zajmuje osiemnaste miejsce w ligowej tabeli i ma na swoim koncie jedenaście punktów. Na ten dorobek podopiecznych Łukasza Drożdżala złożyły się trzy zwycięstwa, dwa remisy i pięć porażek. Bilans bramkowy zespołu Gwardii to 14-13 a najlepszym strzelcem zespołu jest Daniel Chyła który zdobył pięć bramek.

Choć Gwardia ma bardzo młodą kadrę zawodniczą którą uzupełnia kilku bardziej doświadczonych graczy takich jak wspomniany Daniel Chyła czy Adrian Hartleb to nie można tego zespołu w żaden sposób lekceważyć. W ostatniej kolejce Gwardia pauzowała gdyż jej mecz z Flotą w Świnoujściu został przełożony z powodu meczu reprezentacji Polski U-19 do którego notabene nie doszło ze względu na zarażenia COVID19 w sztabie Polaków. Wcześnie zespół z Koszalina zanotował dwa remisy: 1:1 z Kotwicą Kołobrzeg i 2:2 z Nielbą Wągrowiec.

Oba zespoły od czasu kiedy Polonia ponownie występuje na trzecioligowym poziomie a Gwardia opuściła drugoligowe szeregi spotkały się ze sobą pięć razy. Trzy mecze zakończyły się wygraną Polonii, raz padł remis a raz lepsi okazali się nasi rywale. Bilans bramkowy tych spotkań to 8:6.

Spotkanie z Gwardią zostanie rozegrane w sobotę 17 października o godzinie 14:00. Mecz odbędzie się bez udziału kibiców ze względu na umieszczenie miasta Koszalina w czerwonej strefie. Ale my zapraszamy wszystkich sympatyków przed telewizory, telefony, tablety czy laptopy na naszą bezpośrednią transmisję z tego spotkania.

Transmisję obejrzycie tutaj:

Najnowsze aktualności

  • 27.10.2023

    Obóz zimowy - Licheń Stary 2024!

    OBÓZ ZIMOWY 2024

    Zachęcamy zawodników akademii do udziału w obozie zimowym, który zaplanowano w terminie 19-24 lutego 2024 w Hotel Atut**** w Licheniu Starym! Szczegóły na plakacie, zapraszamy!

  • 27.10.2023

    Akademia: Zapowiedź weekendu (28/29.10.2023)

    Wczorajszym wygranym 4:2 meczem trampkarzy młodszych Polonii ze Sparks Poznań rozpoczął się ostatni piłkarski weekend w październiku. Nasze zespoły małymi krokami zbliżają się ku końcowy rundy jesiennej. Jeszcze dziś na średzkim stadionie swój mecz rozegrają juniorzy z rocznika 2008, którzy o godzinie 18:30 podejmą Ostrovię 1909 Ostrów Wielkopolski (2007).

    W sobotę na stadionie CSiR o godz. 12:00 odbędzie się mecz Centralnej Ligi Juniorów: Polonia Środa - Pogoń Szczecin. Pozostałe weekendowe mecze akademii zostaną rozegrane na gminnych boiskach w Topoli i Zielnikach.

  • 27.10.2023

    Transmisja meczu z Zawiszą

    Oczywiście ze spotkania czternastej kolejki III ligi grupy 2 sezonu 2023/24 w którym piłkarze Polonii Środa zmierzą się z Zawiszą Bydgoszcz przeprowadzimy bezpośrednią transmisję na naszym kanale na You Tubie.

    Początek transmisji w sobotę 28 października o godzinie 14:45.


  • 25.10.2023

    Turniej ligowy w Gnieźnie (2017)

    W niedzielę zespół skrzatów rozegrał ostatni zaplanowany na jesień turniej ligowy Wielkopolskiego ZPN, tym razem w Gnieźnie. Mimo trudnych warunków atmosferycznych zawodnicy wykazali się dużym zaangażowaniem. W turnieju wzięły udział zespoły Sparty Sklejki Orzechowo, Mieszka Gniezno, Warty Pyzdry oraz Polonii.

  • 25.10.2023

    Turniej ligowy we Wrześni (2016)

    W sobotę zespół żaków młodszych (rocznik 2016) rozegrał we Wrześni ostatni już jesienny turniej ligowy Wielkopolskiego ZPN. Rywalami Polonistów były zespoły Victorii Września, Zjednoczonych Września oraz Polanina Strzałkowo.

  • 25.10.2023

    Gry żaków z Wartą Śrem (2015)

    W niedzielę obie grupy żaków starszych miały okazje rozegrać gry kontrolne z rówieśnikami ze Śremu, ich przeciwnikiem była Warta Śrem.

  • 25.10.2023

    Sparowali z Meblorzem (2013)

    W sobotę zespół orlików starszych 2013 II rozegrał wyjazdowy mecz kontrolny z rówieśnikami reprezentującymi Meblorza Swarzędz.

  • 25.10.2023

    7. miejsce w SBG Cup (2013)

    Zespół orlików starszych Polonii Środa Wielkopolska (rocznik 2013) w miniony weekend wziął udział w silnie obsadzonym turnieju SBG Cup w Jarocinie. Nasz zespół zakwalifikował się do najlepszej ósemki, ale w drabince finałowej zabrakło nieco szczęścia i ostatecznie Polonia została sklasyfikowana na siódmym miejscu.

SPONSORZY

SPONSORZY
PARTNER PLATINIUM
PARTNER GOLD
PARTNER SILVER
PARTNER PREMIUM
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.