OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBE

13.10.2020

W dwunastej kolejce z Gwardią

W sobotę 17 października piłkarzy Polonii Środa czeka kolejne spotkanie ligowe. Tym razem nasz zespół uda się do Koszalina żeby zmierzyć się z tamtejszym zespołem Gwardii.

W ostatniej kolejce ligowej poloniści dość nieoczekiwanie zremisowali na własnym boisku z Unią Swarzędz 0:0. Polonia posiadała w tym spotkaniu miażdżącą przewagę ale Unia która nie była zainteresowana atakowaniem średzkiej bramki jakimś cudem uchroniła się przed porażką i wywiozła z naszego stadionu jeden punkt. Po tym remisie nasz zespół ma na swoim koncie 31 punktów i cały czas zajmuje fotel lidera rozgrywek trzecioligowych. Nad drugą w tabeli Radunią Stężyca poloniści mają w tej chwili cztery punkty przewagi. Ewentualna wygrana w Koszalinie pozwoli naszemu zespołowi przynajmniej utrzymać tą przewagę. Dlatego nasz zespół do tego spotkania podchodzi bardzo poważnie.

W Koszalinie nie zabraknie żadnego z naszych zawodników bo wszyscy są zdrowi i dodatkowo nikt nie musi pauzować za nadmiar żółtych kartek. Daje to spore pole manewru trenerowi Krzysztofowi Kapuścińskiemu w wyborze meczowej osiemnastki.

Gwardia Koszalin obecnie zajmuje osiemnaste miejsce w ligowej tabeli i ma na swoim koncie jedenaście punktów. Na ten dorobek podopiecznych Łukasza Drożdżala złożyły się trzy zwycięstwa, dwa remisy i pięć porażek. Bilans bramkowy zespołu Gwardii to 14-13 a najlepszym strzelcem zespołu jest Daniel Chyła który zdobył pięć bramek.

Choć Gwardia ma bardzo młodą kadrę zawodniczą którą uzupełnia kilku bardziej doświadczonych graczy takich jak wspomniany Daniel Chyła czy Adrian Hartleb to nie można tego zespołu w żaden sposób lekceważyć. W ostatniej kolejce Gwardia pauzowała gdyż jej mecz z Flotą w Świnoujściu został przełożony z powodu meczu reprezentacji Polski U-19 do którego notabene nie doszło ze względu na zarażenia COVID19 w sztabie Polaków. Wcześnie zespół z Koszalina zanotował dwa remisy: 1:1 z Kotwicą Kołobrzeg i 2:2 z Nielbą Wągrowiec.

Oba zespoły od czasu kiedy Polonia ponownie występuje na trzecioligowym poziomie a Gwardia opuściła drugoligowe szeregi spotkały się ze sobą pięć razy. Trzy mecze zakończyły się wygraną Polonii, raz padł remis a raz lepsi okazali się nasi rywale. Bilans bramkowy tych spotkań to 8:6.

Spotkanie z Gwardią zostanie rozegrane w sobotę 17 października o godzinie 14:00. Mecz odbędzie się bez udziału kibiców ze względu na umieszczenie miasta Koszalina w czerwonej strefie. Ale my zapraszamy wszystkich sympatyków przed telewizory, telefony, tablety czy laptopy na naszą bezpośrednią transmisję z tego spotkania.

Transmisję obejrzycie tutaj:

Najnowsze aktualności

  • 07.11.2023

    Powalczą o puchar

    Już w środę 8 listopada piłkarki Polonii Środa Wielkopolska rozegrają spotkanie 1/32 finału Orlen Pucharu Polski kobiet w którym zmierzą się z przedstawicielem Orlen Ekstraligi Kobiet BTS Rekord Bielsko Biała. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 12:30.

  • 07.11.2023

    Transmisja spotkania pucharowego

    Ze spotkania Pucharu Polski kobiet przeprowadzimy transmisję na którą już teraz zapraszamy. 

    Początek transmisji w środę 8 listopada o godzinie 12:15.

  • 07.11.2023

    Spotkanie starych znajomych

    Już w najbliższa sobotę 11 listopada kolejne spotkanie ligowe rozegrają piłkarze Polonii Środa. Rywalem średzkiego zespołu będzie inny Wielkopolski trzecioligowiec – Sokół Kleczew. Pojedynki obu ekip to już takie ligowe klasyki. Oba zespoły na trzecioligowym poziomie są nieprzerwanie od sezonu 2011/12. Wtedy to też spotkały się po raz pierwszy. Do tej pory w sumie w oficjalnych meczach czy to ligowych czy pucharowych na przestrzeni ostatnich dwunastu lat oba zespoły spotkały się ze sobą 24 razy.

  • 07.11.2023

    Domowa porażka z KKS-em (2012)

    W swoim przedostatnim jesiennym meczu ligowym Polonia 2012 przegrała na boisku w Topoli z KKS-em 1925 Kalisz 0:4 (0:3). Goście szybko objęli prowadzenie, a potem dołożyli jeszcze trzy bramki i zdobyli komplet punktów. Poloniści w czwartek rozegrają zaległe spotkanie z UKS AP Reissa Jarocin, które będzie ich ostatnim w rundzie jesiennej.

  • 07.11.2023

    Zwycięstwo na zakończenie (2008/2009)

    Zespół Polonii Środa 2008/2009 II w niedzielę zakończył rundę jesienną sezonu 2023/2024. W ostatniej kolejce młodzi Poloniści mierzyli się na wyjeździe z Koziołkiem Poznań. Nasz zespół od 61. minuty przegrywał 0:1, ale w końcówce zdołał odwrócić wynik. Najpierw w 80. minucie swojego pierwszego gola w barwach Polonii strzelił Paweł Przybyłek, a dwie minuty później na wagę trzech punktów do siatki trafił Nikodem Bliskowski. Rozgrywki II ligi okręgowej nasz zespół zakończył na 3. miejscu.

  • 07.11.2023

    CLJ U-15: Porażka z FASE Szczecin (2009)

    W meczu 12. kolejki Centralnej Ligi Juniorów do lat 15 zespół Polonii Środa Wielkopolska przegrał 0:6 (0:4) z FASE Szczecin. Gospodarze już po szesnastu minutach prowadzili 3:0, i choć potem gra Polonistów była coraz lepsza to znów brakowało bramek. Zawodnicy FASE kontrolowali przebieg meczu i stopniowo powiększali dorobek bramkowy.

    Przed Polonistami ostatnie dwa mecze CLJ - w sobotę na własnym boisku podejmą Akademię Piłkarska Reissa, a tydzień później w ostatniej kolejce zmierzą się z Pogonią Szczecin 2010.

  • 07.11.2023

    Pogrom w Kole (2008)

    Po jednostronnym widowisku Polonia Środa Wielkopolska wygrała w Kole 7:1 (3:0) z miejscową Olimpią. Poloniści szybko objęli prowadzenie i przez większość czasu prowadzili grę na połowie gospodarzy. Do przerwy nasz zespół strzelił trzy bramki, a w drugiej dołożył kolejne cztery.

    Polonia na kolejkę przed końcem rozgrywek prowadzi w tabeli z dwoma punktami przewagi nad KKS-em 1925 Kalisz. Nasi zawodnicy ostatni mecz rozegrają w środę na Nowym Stadionie Średzkim, a rywalem będzie Polonia 1912 Leszno. Zwycięstwo w tym spotkaniu zagwarantuje naszemu zespołowi triumf w rozgrywkach.

  • 06.11.2023

    Polonistki czwarte w Progress Cup (Dziewczyny)

    W weekend zespół dziewcząt przebywał w Kleszczowie, gdzie brał udział w turnieju Progress Cup. Nasze zawodniczki spisały się bardzo dobrze, zajmując ostatecznie czwarte miejsce. Ponadto Julia Wawroska została wybrana do najlepszej siódemki turnieju! Gratulacje!

SPONSORZY

SPONSORZY
PARTNER PLATINIUM
PARTNER GOLD
PARTNER SILVER
PARTNER PREMIUM
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.