13.10.2020
W dwunastej kolejce z GwardiąW sobotę 17 października piłkarzy Polonii Środa czeka kolejne spotkanie ligowe. Tym razem nasz zespół uda się do Koszalina żeby zmierzyć się z tamtejszym zespołem Gwardii.
W ostatniej kolejce ligowej poloniści dość nieoczekiwanie zremisowali na własnym boisku z Unią Swarzędz 0:0. Polonia posiadała w tym spotkaniu miażdżącą przewagę ale Unia która nie była zainteresowana atakowaniem średzkiej bramki jakimś cudem uchroniła się przed porażką i wywiozła z naszego stadionu jeden punkt. Po tym remisie nasz zespół ma na swoim koncie 31 punktów i cały czas zajmuje fotel lidera rozgrywek trzecioligowych. Nad drugą w tabeli Radunią Stężyca poloniści mają w tej chwili cztery punkty przewagi. Ewentualna wygrana w Koszalinie pozwoli naszemu zespołowi przynajmniej utrzymać tą przewagę. Dlatego nasz zespół do tego spotkania podchodzi bardzo poważnie.
W Koszalinie nie zabraknie żadnego z naszych zawodników bo wszyscy są zdrowi i dodatkowo nikt nie musi pauzować za nadmiar żółtych kartek. Daje to spore pole manewru trenerowi Krzysztofowi Kapuścińskiemu w wyborze meczowej osiemnastki.
Gwardia Koszalin obecnie zajmuje osiemnaste miejsce w ligowej tabeli i ma na swoim koncie jedenaście punktów. Na ten dorobek podopiecznych Łukasza Drożdżala złożyły się trzy zwycięstwa, dwa remisy i pięć porażek. Bilans bramkowy zespołu Gwardii to 14-13 a najlepszym strzelcem zespołu jest Daniel Chyła który zdobył pięć bramek.
Choć Gwardia ma bardzo młodą kadrę zawodniczą którą uzupełnia kilku bardziej doświadczonych graczy takich jak wspomniany Daniel Chyła czy Adrian Hartleb to nie można tego zespołu w żaden sposób lekceważyć. W ostatniej kolejce Gwardia pauzowała gdyż jej mecz z Flotą w Świnoujściu został przełożony z powodu meczu reprezentacji Polski U-19 do którego notabene nie doszło ze względu na zarażenia COVID19 w sztabie Polaków. Wcześnie zespół z Koszalina zanotował dwa remisy: 1:1 z Kotwicą Kołobrzeg i 2:2 z Nielbą Wągrowiec.
Oba zespoły od czasu kiedy Polonia ponownie występuje na trzecioligowym poziomie a Gwardia opuściła drugoligowe szeregi spotkały się ze sobą pięć razy. Trzy mecze zakończyły się wygraną Polonii, raz padł remis a raz lepsi okazali się nasi rywale. Bilans bramkowy tych spotkań to 8:6.
Spotkanie z Gwardią zostanie rozegrane w sobotę 17 października o godzinie 14:00. Mecz odbędzie się bez udziału kibiców ze względu na umieszczenie miasta Koszalina w czerwonej strefie. Ale my zapraszamy wszystkich sympatyków przed telewizory, telefony, tablety czy laptopy na naszą bezpośrednią transmisję z tego spotkania.
Transmisję obejrzycie tutaj:
Najnowsze aktualności
-
14.11.2023
Trzy gry żaków (2015)
Niedziela była bardzo intensywna dla rocznika 2015, który miał zaplanowane tego dnia aż trzy gry. Grupa czerwona i biała rywalizowały w Śremie z miejscową Wartą w ramach gry kontrolnej, natomiast grupa biała odrabiała odwołany wcześniej turniej w ramach ostatniej kolejki rozgrywek Wielkopolskiego ZPN, który w pierwotnym terminie został odwołany ze względu na złe warunki atmosferyczne.
-
14.11.2023
Kontrolnie z Trzynastką (2013)
W sobotę w ramach gry kontrolnej zespół orlików starszych Polonii 2013 rozegrał spotkanie z zespołem Poznańskiej 13 Poznań. Spotkanie rozegrane zostało na średzkim orliku przy ulicy Lipowej. Zawodnicy podzieleni na dwie grupy zaawansowaną i mniej zaawansowaną rozegrali mecze po 75 minut.
-
14.11.2023
Porażka w doliczonym czasie (2013)
W niesamowitych okolicznościach przegrała Polonia 2013 w starciu I ligi okręgowej D2 z Kotwicą Kórnik 2012. Nasz zespół przegrywał już 0:2, ale w doliczonym czasie gry doprowadził do remisu. Mimo to ze Szczodrzykowa nie udało się przywieźć choćby punktu, bo gospodarze trafili jeszcze w trzeciej minucie czasu dodatkowego.
-
14.11.2023
Bosch Service Wysocki gra z Polonią
Jesteśmy podekscytowani ogłoszeniem nowej współpracy z renomowanym Bosch Service Wysocki w Środzie Wielkopolskiej i zachęcamy do skorzystania z oferty naszego partnera.
-
14.11.2023
Instal-Tab dołącza do grona partnerów Polonii
Klub Biznesu KS Polonia Środa Wielkopolska to wyjątkowe miejsce, bo łączy zarówno duże przedsiębiorstwa zatrudniające setki pracowników z mniejszymi, ale prężnie rozwijającymi się działalnościami. Każdy z nas dokłada cegiełkę do czynienia ziemi średzkiej miejscem rozwijającym się gospodarczo i odpowiedzialnych za lokalną społeczność. Taką firmą jest także Instal-Tab Jakub Tabaka, który dołącza do grona partnerów klubu. Witamy!
-
14.11.2023
Zatrzymać lidera
Powoli dobiegają końcowi rozgrywki rundy jesiennej sezonu 2023/24 w trzeciej lidze grupa druga. W przedostatnim meczu ligowym w tym roku poloniści podejmować będą na własnym boisku lidera Świt Szczecin. Zespół ze Szczecina jeszcze w tym sezonie nie doznał goryczy porażki. Czy wracająca na właściwe tory średzka Polonia będzie pierwszym zespołem który pokona lidera? Spotkanie zapowiada się niezwykle atrakcyjnie…
-
13.11.2023
Domowa porażka z Kotwicą (2012)
W piątek zespół młodzików młodszych Polonii (2012) występujący w II lidze okręgowej podejmował na Nowym Stadionie Średzkim zespół Kotwicy II Kórnik. Mecz był wyrównany i dostarczył wielu emocji, choć bramek było niewiele. O jedną bramkę skuteczniejsi okazali się goście z Kórnika.
-
13.11.2023
Z Lubońskim na szóstkę (2011)
Polonia 2011 w wyjazdowym meczu I ligi okręgowej młodzików starszych wygrała 6:1 (5:0) z Lubońskim KS. Poloniści zapewnili sobie już trzecie miejsce w ligowej tabeli, ale do rozegrania został im jeszcze zaległy mecz z MKS Trzemeszno. W ostatniej kolejce II ligi okręgowej Polonia II zremisowała 2:2 z Orlikiem Miłosław, a rozgrywki zakończyła na drugim miejscu, za Pogonią Książ Wielkopolski.


























































