19.02.2014
VI Bal Sympatyków KS PoloniaW sobotę, 22 lutego odbędzie się już VI Bal Sympatyków KS Polonia. Tradycyjnie miejscem naszego Balu będzie Hotel Almarco w Środzie.
Zainteresowanie balem w porównaniu z poprzednimi latami nie uległo zmianie. Cały czas chęć zabawy na Bal Sympatyków KS Polonia jest ogromna, a wszystkie bilety zostały sprzedane wśród członków klubu oraz wśród przedstawicieli firm wspierających naszą organizację tak, że żadne bilety nie trafiły do sprzedaży otwartej.
Już po raz szósty uczestnicy balu będą wybierać najpopularniejszego sportowca naszego klubu. W tym roku w gronie nominowanych znaleźli się:
Marcin Boroniec (hokej na trawie) - bramkarz od kilku lat filar drużyny i jeden z najlepszych bramkarzy w lidze. Atutem Marcina jest bardzo dobry refleks lubi bronić widowiskowo. Zawsze uśmiechnięty - tryska humorem. Dla Polonii zawsze gra z sercem.
Grzegorz Filipiak (piłka nożna) - ur. 1996 roku i mieszkający w Winnej Górze. Swoją karierę piłkarską rozpoczął w 2008 roku w wieku 12 lat w zespole młodzików prowadzonym przez trenera Roberta Halaburdę. Obecnie trenuje i gra pod okiem tego samego trenera mimo wieku juniora w zespole rezerw Polonii. Przez 6 lat swojej wytrwałej i rzetelnej pracy wyrósł na jednego z podstawowych zawodników zespołu. Na boisku wykazuje się walecznością, dobrą grą oraz dobrym przeglądem sytuacji.
Maciej Gendek (piłka nożna) - ur. 1982, od trzech lat podstawowy obrońca trzecioligowej Polonii. Mierzący ponad 190 centymetrów piłkarz jest niejednokrotnie zaporą nie do przejścia. Mimo defensywnej pozycji Maciej dobrze spisuje się także w polu karnym przeciwników, którym zaaplikował kilka bramek.
Dawid Lisek (piłka nożna) – ur. 1990, wychowanek poznańskiej Warty od lipca 2009 roku występuje w pierwszym zespole Polonii. Jest podstawowym zawodnikiem drużyny prowadzonej przez Czesława Owczarka. Bardzo pracowity i zaangażowany w to co robi.
Michał Kaszuba (piłka ręczna) – ur. 1992, bramkarz drużyny seniorskiej. Młody, abitny i niezwykle pracowity zawodnik, który systematycznie podnosi swoje umiejętności. Jeden z ważniejszych graczy zespołu.
Mateusz Kubiak (hokej na trawie) - ur. 1986, obrońca, etatowy wykonawca "krótkich rogów", wzorowy zawodnik oraz wspaniały kolega, Mateusz jest przykładem podejścia mentalnego i fizycznego do treningów i meczów jako 27 latek jest wzorem do naśladowania dla młodych hokeistów.
Jędrzej Kujawa (piłka nożna) – ur. 1998, jeden z najbardziej wyróżniających się i utalentowanych zawodników drużyny juniorów młodszych. Został wybrany najwszechstronniejszym piłkarzem ogólnopolskiego turnieju Piłkarska Kadra Czeka. W listopadzie przebywał na testach w ekstraklasowym klubie Legia Warszawa.
Bartosz Małecki (piłka ręczna) – ur. 1996, obrotowy pierwszego zespołu. Dobry duch drużyny. Istotny gracz zarówno ataku, jak i obrony. Przyszłość przed nim.
Marcin Wichłacz (hokej na trawie) - ur.1981, kapitan drużyny, pomocnik, wielokrotny reprezentant Polski (uczestniczył min. W Turnieju Interkontynentalnym w Kuala Lumpur w Malezji), reprezentował też barwy Grunwaldu Poznań z którym zdobył wielokrotnie Mistrzostwo Polski. Marcin jest także trenerem najmłodszej grupy dzieci.
Tomasz Wieliński (piłka ręczna) – ur. 1991, skrzydłowy zespołu juniorów. "Mały ciałem, wielki sercem". Lider obrony. Regularnie grający w zespole seniorskim. Charakterny i ambitny.
Najnowsze aktualności
-
04.09.2018
Bez punktów w Kaliszu (2004)
W pierwszą sobotę września, trampkarze starsi udali się do Kalisza na kolejny mecz ligowy w lidze Wielkopolskiej. Gospodarzem tego meczu był KKS Włókniarz Kalisz. Poloniści do tej pory po dwóch porażkach, potrzebowali mocnego kopa, aby odbić się od tabelowego dna.
-
04.09.2018
Komplet punktów młodzików (2007)
W sobotę 1 września o godzinie 10:00 na boiskach Centrum Treningowego Polonii zmagania ligowe rozpoczęła grupa Młodzików Młodszych. Podopieczni trenera Haremskiego mierzyli się z zespołem NAP Nowy Tomyśl.
-
04.09.2018
Wygrana z Orlikiem (2008)
W sobotę 1 września druga drużyna naszego rocznika rozpoczęła zmagania ligowe w sezonie 2018/2019. Rywalem polonistów był zespół Orlika Poznań.
-
04.09.2018
Zwycięstwo z Włókniarzem Kalisz (2003)
W sobotę 01.09.2018 o godz. 16.00. na boisku w Kaliszu drużyna juniora młodszego rozegrała kolejne spotkanie o mistrzostwo Ligi Wojewódzkiej Juniora B2 z zespołem Włókniarza Kalisz. Mecz zakończył się zwycięstwem Polonii 2-0. Bramki dla Polonii strzelali: Albert Scheffler - 1, Kacper Cyka - 1.
-
03.09.2018
#Złote Podróży Świat
Biuro Podróży Świat po rocznej współpracy zdecydowało się zasilić szeregi Pakietu Złotego w naszej piramidzie sponsorskiej!
-
03.09.2018
Pogoń o jedną bramkę lepsza (2005)
W sobotę rozgrywki ligowe wznowił zespół trampkarzy starszych Polonii Środa. W pierwszym meczu podopieczni Marty Woźniak podejmowali na własnym boisku Pogoń Książ Wlkp.
-
03.09.2018
Podział punktów z Reissem (2008)
1 września wznowił rozgrywki ligowe orlik starszy 2008. W pierwszym meczu młodzi poloniści udali się do bardzo mocnego rywala Akademii Piłkarskiej Reissa.
-
03.09.2018
Nieudana inauguracja sezonu (2009)
W sobotę 1 września drużyna rocznika 2009 rozpoczęła zmagania w pierwszej lidze okręgowej. Naszym pierwszym rywalem była drużyna Canarinhos Skórzewo z którą zagraliśmy u siebie.


























































