19.02.2014
VI Bal Sympatyków KS PoloniaW sobotę, 22 lutego odbędzie się już VI Bal Sympatyków KS Polonia. Tradycyjnie miejscem naszego Balu będzie Hotel Almarco w Środzie.
Zainteresowanie balem w porównaniu z poprzednimi latami nie uległo zmianie. Cały czas chęć zabawy na Bal Sympatyków KS Polonia jest ogromna, a wszystkie bilety zostały sprzedane wśród członków klubu oraz wśród przedstawicieli firm wspierających naszą organizację tak, że żadne bilety nie trafiły do sprzedaży otwartej.
Już po raz szósty uczestnicy balu będą wybierać najpopularniejszego sportowca naszego klubu. W tym roku w gronie nominowanych znaleźli się:
Marcin Boroniec (hokej na trawie) - bramkarz od kilku lat filar drużyny i jeden z najlepszych bramkarzy w lidze. Atutem Marcina jest bardzo dobry refleks lubi bronić widowiskowo. Zawsze uśmiechnięty - tryska humorem. Dla Polonii zawsze gra z sercem.
Grzegorz Filipiak (piłka nożna) - ur. 1996 roku i mieszkający w Winnej Górze. Swoją karierę piłkarską rozpoczął w 2008 roku w wieku 12 lat w zespole młodzików prowadzonym przez trenera Roberta Halaburdę. Obecnie trenuje i gra pod okiem tego samego trenera mimo wieku juniora w zespole rezerw Polonii. Przez 6 lat swojej wytrwałej i rzetelnej pracy wyrósł na jednego z podstawowych zawodników zespołu. Na boisku wykazuje się walecznością, dobrą grą oraz dobrym przeglądem sytuacji.
Maciej Gendek (piłka nożna) - ur. 1982, od trzech lat podstawowy obrońca trzecioligowej Polonii. Mierzący ponad 190 centymetrów piłkarz jest niejednokrotnie zaporą nie do przejścia. Mimo defensywnej pozycji Maciej dobrze spisuje się także w polu karnym przeciwników, którym zaaplikował kilka bramek.
Dawid Lisek (piłka nożna) – ur. 1990, wychowanek poznańskiej Warty od lipca 2009 roku występuje w pierwszym zespole Polonii. Jest podstawowym zawodnikiem drużyny prowadzonej przez Czesława Owczarka. Bardzo pracowity i zaangażowany w to co robi.
Michał Kaszuba (piłka ręczna) – ur. 1992, bramkarz drużyny seniorskiej. Młody, abitny i niezwykle pracowity zawodnik, który systematycznie podnosi swoje umiejętności. Jeden z ważniejszych graczy zespołu.
Mateusz Kubiak (hokej na trawie) - ur. 1986, obrońca, etatowy wykonawca "krótkich rogów", wzorowy zawodnik oraz wspaniały kolega, Mateusz jest przykładem podejścia mentalnego i fizycznego do treningów i meczów jako 27 latek jest wzorem do naśladowania dla młodych hokeistów.
Jędrzej Kujawa (piłka nożna) – ur. 1998, jeden z najbardziej wyróżniających się i utalentowanych zawodników drużyny juniorów młodszych. Został wybrany najwszechstronniejszym piłkarzem ogólnopolskiego turnieju Piłkarska Kadra Czeka. W listopadzie przebywał na testach w ekstraklasowym klubie Legia Warszawa.
Bartosz Małecki (piłka ręczna) – ur. 1996, obrotowy pierwszego zespołu. Dobry duch drużyny. Istotny gracz zarówno ataku, jak i obrony. Przyszłość przed nim.
Marcin Wichłacz (hokej na trawie) - ur.1981, kapitan drużyny, pomocnik, wielokrotny reprezentant Polski (uczestniczył min. W Turnieju Interkontynentalnym w Kuala Lumpur w Malezji), reprezentował też barwy Grunwaldu Poznań z którym zdobył wielokrotnie Mistrzostwo Polski. Marcin jest także trenerem najmłodszej grupy dzieci.
Tomasz Wieliński (piłka ręczna) – ur. 1991, skrzydłowy zespołu juniorów. "Mały ciałem, wielki sercem". Lider obrony. Regularnie grający w zespole seniorskim. Charakterny i ambitny.
Najnowsze aktualności
-
12.09.2018
Trudny wyjazd do Wronek
Już w niedzielę piłkarzy Polonii Środa czeka kolejne spotkanie ligowe. Tym razem podopieczni duetu trenerskiego Kapuściński – Woźniak udadzą się do Wronek na spotkanie z rezerwami Ekstraklasowego Lecha Poznań.
-
12.09.2018
W pucharze z Wartą Śrem
We wtorek 11 września w siedzibie Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej rozlosowano pary 1/32 okręgowego Pucharu Polski, a także drabinkę pozostałych etapów pucharu.
-
11.09.2018
Dwa nowe roczniki w naszej Akademii
Klub Sportowy Polonia Środa ciągle się rozwija. W związku z tym ogłaszamy nabory do dwóch nowych grup treningowych dla roczników 2013 i 2014. Wszystkie szczegóły znajdziecie na plakacie. Dodatkowo prowadzimy ciągły nabór do grup z roczników 2012, 2011 i 2010. Zapraszamy na treningi!
-
11.09.2018
#GramyDalej: DietBox
Catering Dietetyczny DietBox zdecydował się pozostać z nami na kolejny rok!
-
10.09.2018
Zwycięstwo z Akademią Piłkarską Ostrzeszów (2003)
W sobotę 08.09.2018 o godz. 12.00 na boisku w Środzie Wlkp. drużyna juniora młodszego rozegrała kolejne spotkanie o mistrzostwo Ligi Wojewódzkiej Juniora B2 z zespołem AP Ostrzeszów. Mecz zakończył się zwycięstwem Polonii 3-1. Bramki dla Polonii strzelił Kacper Cyka.
-
10.09.2018
Horror w Pobiedziskach (2004)
W niedzielne przedpołudnie drużyna trampkarza starszego występująca w III lidze okręgowej, udała się na swój drugi mecz ligowy do Pobiedzisk, gdzie podejmowani byli przez tamtejszy Huragan.
-
10.09.2018
Fantastyczne mecz trampkarzy (2004)
W sobotę 8 września na boisku w Środzie Wlkp. spotkały się drużyny trampkarza starszego rywalizujące w lidze wojewódzkiej. Polonijna ekipa podejmowała Jarotę Jarocin, która podobnie jak średzka drużyna, do tej pory zwycięsko z boiska schodziła tylko raz.
-
10.09.2018
Dwanaście bramek orlików (2008)
W kolejnym meczu tegorocznego sezonu zespół orlika starszego udał się do Kamionek na spotkanie z miejscową Avią.























































