19.02.2014
VI Bal Sympatyków KS PoloniaW sobotę, 22 lutego odbędzie się już VI Bal Sympatyków KS Polonia. Tradycyjnie miejscem naszego Balu będzie Hotel Almarco w Środzie.
Zainteresowanie balem w porównaniu z poprzednimi latami nie uległo zmianie. Cały czas chęć zabawy na Bal Sympatyków KS Polonia jest ogromna, a wszystkie bilety zostały sprzedane wśród członków klubu oraz wśród przedstawicieli firm wspierających naszą organizację tak, że żadne bilety nie trafiły do sprzedaży otwartej.
Już po raz szósty uczestnicy balu będą wybierać najpopularniejszego sportowca naszego klubu. W tym roku w gronie nominowanych znaleźli się:
Marcin Boroniec (hokej na trawie) - bramkarz od kilku lat filar drużyny i jeden z najlepszych bramkarzy w lidze. Atutem Marcina jest bardzo dobry refleks lubi bronić widowiskowo. Zawsze uśmiechnięty - tryska humorem. Dla Polonii zawsze gra z sercem.
Grzegorz Filipiak (piłka nożna) - ur. 1996 roku i mieszkający w Winnej Górze. Swoją karierę piłkarską rozpoczął w 2008 roku w wieku 12 lat w zespole młodzików prowadzonym przez trenera Roberta Halaburdę. Obecnie trenuje i gra pod okiem tego samego trenera mimo wieku juniora w zespole rezerw Polonii. Przez 6 lat swojej wytrwałej i rzetelnej pracy wyrósł na jednego z podstawowych zawodników zespołu. Na boisku wykazuje się walecznością, dobrą grą oraz dobrym przeglądem sytuacji.
Maciej Gendek (piłka nożna) - ur. 1982, od trzech lat podstawowy obrońca trzecioligowej Polonii. Mierzący ponad 190 centymetrów piłkarz jest niejednokrotnie zaporą nie do przejścia. Mimo defensywnej pozycji Maciej dobrze spisuje się także w polu karnym przeciwników, którym zaaplikował kilka bramek.
Dawid Lisek (piłka nożna) – ur. 1990, wychowanek poznańskiej Warty od lipca 2009 roku występuje w pierwszym zespole Polonii. Jest podstawowym zawodnikiem drużyny prowadzonej przez Czesława Owczarka. Bardzo pracowity i zaangażowany w to co robi.
Michał Kaszuba (piłka ręczna) – ur. 1992, bramkarz drużyny seniorskiej. Młody, abitny i niezwykle pracowity zawodnik, który systematycznie podnosi swoje umiejętności. Jeden z ważniejszych graczy zespołu.
Mateusz Kubiak (hokej na trawie) - ur. 1986, obrońca, etatowy wykonawca "krótkich rogów", wzorowy zawodnik oraz wspaniały kolega, Mateusz jest przykładem podejścia mentalnego i fizycznego do treningów i meczów jako 27 latek jest wzorem do naśladowania dla młodych hokeistów.
Jędrzej Kujawa (piłka nożna) – ur. 1998, jeden z najbardziej wyróżniających się i utalentowanych zawodników drużyny juniorów młodszych. Został wybrany najwszechstronniejszym piłkarzem ogólnopolskiego turnieju Piłkarska Kadra Czeka. W listopadzie przebywał na testach w ekstraklasowym klubie Legia Warszawa.
Bartosz Małecki (piłka ręczna) – ur. 1996, obrotowy pierwszego zespołu. Dobry duch drużyny. Istotny gracz zarówno ataku, jak i obrony. Przyszłość przed nim.
Marcin Wichłacz (hokej na trawie) - ur.1981, kapitan drużyny, pomocnik, wielokrotny reprezentant Polski (uczestniczył min. W Turnieju Interkontynentalnym w Kuala Lumpur w Malezji), reprezentował też barwy Grunwaldu Poznań z którym zdobył wielokrotnie Mistrzostwo Polski. Marcin jest także trenerem najmłodszej grupy dzieci.
Tomasz Wieliński (piłka ręczna) – ur. 1991, skrzydłowy zespołu juniorów. "Mały ciałem, wielki sercem". Lider obrony. Regularnie grający w zespole seniorskim. Charakterny i ambitny.
Najnowsze aktualności
-
17.09.2018
Skromna wygrana z Canarinhos
Polonia II Środa pokonała w swoim kolejnym meczu ligowym w ramach rozgrywek Klasy Okręgowej zespół Canarinhos Skórzewo 1:0 (1:0). Bramkę zdobył Mateusz Stolecki.
-
17.09.2018
Kolejny horror w wykonaniu kobiet
W sobotnie popołudnie przed dziewczynami Polonii Środa była kolejna batalia o ligowe punkty tym razem z zespołem Lechii Gdańsk. Po dość wysokiej porażce w środę z drużyną Piastovii Piastów chęć zdobycia 3 punktów była ogromna, bo to zawsze poprawia morale w drużynie i przywraca zespół na właściwe tory.
-
16.09.2018
Wysoka porażka we Wronkach
W kolejnym meczu ligowym poloniści w niedzielę 16 września zmierzyli się we Wronkach z rezerwami Lecha. Po wysokiej porażce z KKS Kalisz nasz zespół szybko chciał zmazać plamę i pokazać że tamten wynik to tylko wypadek przy pracy.
-
14.09.2018
Grają poloniści
Przed nami kolejny weekend pełen piłkarskich emocji. Po raz kolejny na boisko wybiegną zespoły seniorskie naszego Klubu jak i młodzież zrzeszona w naszej Akademii. W sumie odbędzie się 14 spotkań ligowych i trzy ligowe turnieje. Siedem meczy odbędzie się na boiskach w Środzie Wlkp. a siedem spotkań i trzy turnieje zostaną rozegrane na obiektach rywali.
-
13.09.2018
Bez punktów w Kórniku (2009)
W sobotę 08 września poloniści udali się na pierwszy w tym sezonie wyjazd do Kórnika, aby rozegrać spotkanie z tamtejszą ''Kotwicą''. Mecz rozpoczął się w samo południe na obiektach sportowych Kotwicy.
-
13.09.2018
Porażka w Piastowie
W środowe przedpołudnie zespół kobiet Polonii Środa udał się na kolejna kolejkę ligowa. Tym razem naszym przeciwnikiem była drużyna Piastovii Piastów.
-
13.09.2018
Dawid Błaszczak poprowadzi mecz z Lechem II
Dawid Błaszczak ze Szczecina poprowadzi jako sędzia główny niedzielne spotkanie Polonii Środa z rezerwami Ekstraklasowego Lecha Poznań.
-
13.09.2018
Wysoka wygrana z Wiarą Lecha (2008)
W środę 12 września kolejne spotkanie tegorocznych rozgrywek rozegrał zespół orlika starszego, a naszym przeciwnikiem była drużyna Wiary Lecha Poznań.























































