12.12.2011
V miejsce tramkarzy w ŻerkowieZespół trampkarzy KS Polonia Środa Wlkp., w minioną sobotę 10.12.2011r. uczestniczył w II Mikołajkowym Halowym Turnieju Piłki Nożnej Żerków 2011. W swojej grupie eliminacyjnej trafiliśmy na zespoły: KS Witaszyce, Grom Golina I i Polonia Żerków II. Pierwszy mecz w turnieju wygraliśmy 2 : 0 po bramkach Jędrzeja Kujawy i Jakuba Malusiaka z zespołem z Witaszyc. W drugim meczu nasz zespół dostosował się do siłowej gry przeciwników, którym był zespół Polonii Żerków II i zszedł z boiska pokonany w stosunku 2 : 0. Trzeci mecz to powtórka drugiego meczu w którym Polonia spotkała się z drużyną Gromu Golina I, i mimo kilku 100% okazji do zdobycia bramek poza bramką Jędrzeja Kujawy z karnego, nie potrafiliśmy skutecznie kończyć swoich akcji. Mecz zakończył się naszą porażką 2 : 1. Po zajęciu trzeciego miejsca w grupie pozostał nam do rozegrania mecz o V miejsce w turnieju, gdzie przeciwnikiem był zespół Gromu Golina II. W tym meczu nasi chłopcy zagrali już na normalnym poziomie, i odnieśli zwycięstwo w stosunku 3 : 1. Bramki dla naszego zespołu zdobyli: Mikołaj Janicki, Szymon Chudy i Piotr Skrobosiński. W meczu o pierwsze miejsce w turnieju zagrały drużyny Polonii I Żerków i Gromu Koźmin. Mecz zakończył się zwycięstwem zespołu z Koźmina 3 : 2.
Skład naszego zespołu: Szymon Chudy, Bartosz Wolski, Rafał Kościelniak, Jędrzej Kujawa, Maciej Jóźwiak, Dawid Machajewski, Wojciech Leporowski, Piotr Skrobosiński, Marcin Typański, Mikołaj Janicki i Jakub Malusiak.
Najnowsze aktualności
-
13.08.2022
Nieudana inauguracja rezerw
W sobotę swoją inaugurację miały rozgrywki V ligi w których udział bierze drugi zespół Polonii Środa. W swoim pierwszym meczu poloniści podejmowali na własnym boisku Polanina Strzałkowo.
-
13.08.2022
Akademia: Składy grup rozgrywek turniejowych
Wielkopolski Związek Piłki Nożnej opublikował składy grup rozgrywek młodzieżowych, w których rywalizacja toczy się w formie turniejowej bez wyników i tabel. Swoich rywali poznali orlicy, żaki i skrzaty z roczników 2012-2017.
-
12.08.2022
Trzy punkty dla Polonii
W meczu drugiej kolejki III ligi grupy drugiej piłkarze Polonii Środa Wielkopolska podejmowali na własnym boisku beniaminka rozgrywek Unię Solec Kujawski. Dla naszego zespołu była to doskonała okazja do zrehabilitowania się za porażkę z ubiegłego tygodnia w Szczecinie.
-
12.08.2022
Udane gry trampkarzy (2008/2009)
Średzcy trampkarze starsi oraz młodsi rozegrali w środę i czwartek kolejne gry kontrolne przed nowym sezonem. Przedstawiciele rocznika 2008 pewnie wygrali w Gnieźnie z zespołem Mieszka aż 6:1. Rocznik 2009 wziął udział w trójmeczu, w którym zawodnicy pokazali się z dobrej strony, pokonując APN Knurów.
-
11.08.2022
Akademia: Zapowiedź weekendu (13-15 sierpnia)
W długi sierpniowy weekend do gry przystąpią zespoły Polonii Środa Wielkopolska występujące w rozgrywkach Ligi Wojewódzkiej. W sezonie 2022/2023 na tym szczeblu reprezentować nas będą trzy zespoły: juniorzy młodsi B1 (2006/2007), trampkarze starsi (2008) oraz młodzicy młodsi (2011). Wszystkie trzy zespoły pierwsze swoje mecze rozegraja na boiskach rywali.
-
10.08.2022
Dwie gry młodzików (2010)
Zawodnicy rocznika 2010 pod okiem trenerów Łukasza Żeglenia i Radosława Piotrowskiego rozegrali dwa mecze sparingowe z bardzo wymagającymi rywalami, przedstawicielami z sąsiednich lig wojewódzkich. W czwartek zespół rywalizował ze Stalą Niewiadów, a w piątek z Falubazem Zielona Góra.
-
09.08.2022
Beniaminek przyjedzie na Stadion Średzki
Na dobre rozkręcają się już rozgrywki ligowe w zespołach seniorskich Polonii Środa. W ten weekend wszystkie trzy zespoły powalczą już o punkty. Dla pierwszego zespołu będzie to druga kolejka III ligi w której podejmą Unię Solec Kujawski. Z kolei zespół kobiet i rezerw zainaugurują zmagania ligowe. Kobiety udadzą się do Bielawy na mecz z Bielawianką, a drugi zespół Polonii Środa w sobotę podejmie Polanina Strzałkowo w ramach spotkania V ligi grupa 2.
-
08.08.2022
Grali najmłodsi (2012-2015)
Poza reprezentantami piłki jedenastoosobowej swoje pierwsze mecze rozgrywały także najmłodsze grupy naszej akademii. Zawodnicy z roczników 2012, 2013, 2014 oraz 2015 rozegrali gry kontrolne oraz gry wewnętrzne, obfitujące w wiele bramek.
























































