08.08.2015
Upalne trzy punktyW sobotnie upalne popołudnie na głównej płycie Centrum Sportu i Rekreacji Stadion Średzki odbyło się spotkanie pierwszej kolejki III ligi sezonu 2015/16. Polonia przystąpiła do tego spotkania osłabiona brakiem Łukasza Przybyłka, braci Olczyków i Aleksa Giczeli którzy z różnych powodów nie mogli być do dyspozycji średzkiego szkoleniowca.
Pierwsi groźną okazję bramkową mieli poloniści ale strzał z rzutu wolnego Radka Barabasza z narożnika pola karnego pewnie broni bramkarz gości. Siedem minut później po dośrodkowaniu boku boiska groźnie na średzką bramkę uderzał Daniel Kaczmarek ale fantastyczną interwencją wykazał się Adrian Lis. Cztery minuty później ponownie w natarciu była Ostrovia ale strzał z około 11 metrów Michała Giecza był bardzo niecelny. W 20 minucie Ostrovia dokumentuje swoją przewagę w tym fragmencie gry zdobyciem bramki. Po szybkim ataku Adriana Lisa pokonuje Karol Krystek. Sędzia jednak nie uznał tej bramki gdyż w momencie podania zawodnik Ostrovii był na pozycji spalonej. Do końca pierwszej części gry żaden z zespołów nie zagroził już poważnie bramce rywali i do szatni obie ekipy schodziły przy bezbramkowym remisie. W przerwie meczu średzcy kibice korzystali z uroków kurtyny wodnej rozstawionej przez nasz klub a także popijali chłodne napoje w cieniu naszego klubowego ogródka. Do drugiej połowy Polonia przystąpiła z dwoma zmianami. Boisko opuścili Paweł Przybyłek i Adam Robaszyński a w ich miejsce na placu gry pojawili się Adrian Błaszak i Jędrzej Kujawa. W 52 minucie po dośrodkowaniu piłki z boku boiska obrońcy wybijają ją przed pole karne. Tam dopada do niej Dawid Lisek i ładnym strzałem tuż przy słupku daje prowadzenie naszemu zespołowi. Po zdobyciu bramki nasz zespół bardzo mądrze się bronił nie dopuszczając rywali pod własne pole karne. Ostrovia praktycznie nie zagrażała naszej bramce. Groźne jedynie były dośrodkowania z boku boiska z którymi doskonale radził sobie Adrian Lis. W 76 minucie niesygnalizowane uderzenie sprzed pola karnego oddaje Krzysztof Bartoszak ale na posterunku jest bramkarz z Ostrowa. W samej końcówce drużyna Ostrovii rzuciła się do ataków chcąc koniecznie przynajmniej wyrównać stan meczu. Jednak średzka defensywa grała bez zarzutu i po końcowym gwizdku sędziego poloniści mogli unieść ręce w górę w geście tryumfu.
Polonia Środa wystąpiła w składzie: Lis - P. Przybyłek (46` Błaszak), Barabasz, Borucki, Buczma, Jurga, Lisek (72` Pluciński), Fontowicz, Robaszyński (46` Kujawa), Stańczyk, Bartoszak (85` Górzyński).
Ostrovia Ostrów wystąpiła w skłdzie: Wronecki – Krawczyk, Reyer, Wiącek, Wachowiak, Szymanowski, Michalski, Krystek (80` Rusek), Błaszczyk (69` Perz), Kaczmarek, Giecz (57` Kempiński).
Najnowsze aktualności
-
22.10.2012
Polonia TV: Polonia Środa - Notecianka Pakość
Dostępna jest już wypowiedź trenera Roberta Halaburdy oraz skrót 37. minutowego meczu Polonii Środa Wielkopolska z Notecianką Pakość, który został przerwany z powodu gęstej mgły, która bardzo ograniczyła widoczność na boisku.
-
21.10.2012
Wygrana dziewczyn z Zjednoczonymi
W dzisiejszym meczu 7. kolejki trzeciej ligi kobiet drużyna Polonii Środa Wielkopolska pokonała na własnym boisku Zjednoczonych Kaczory 4:2.
-
21.10.2012
Galeria: Polonia Środa - Notecianka Pakość
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z dzisiejszego meczu III ligi pomiędzy Polonią Środa Wielkopolska, a Notecianką Pakość. Spotkanie zostało zakończone w 37. minucie z powodu gęstej mgły, która znacznie utrudniała widoczność.
-
21.10.2012
Statystyki z meczu Polonia Środa - Notecianka Pakość
Poniżej przedstawiamy statystyki z dzisiejszych 37. minut meczu Polonia Środa - Notecianka Pakość. Więcej razy na bramkę uderzali średzianie i także więcej razy łapani byli na pozycji spalonej. Goście z kolei wykonywali więcej rzutów rożnych.
-
21.10.2012
Mecz Polonia - Notecianka przerwany
Mecz 13. kolejki III ligi grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej pomiędzy Polonią Środa Wielkopolska, a Notecianką Pakość decyzją sędziego został przerwany w 37. minucie gry z powodu gęstej mgły.
-
21.10.2012
Jedna zmiana w Polonii
Z jedną zmianą w porównaniu do meczu z Unią Swarzędz wystąpią dziś piłkarze Polonii Środa przeciwko Noteciance Pakość.
-
21.10.2012
Zwycięstwo młodzików
W sobotę 20.10.2012r. o godzinie 11 na dolnym boisku centrum treningowego Polonii odbyl się kolejny mecz ligowy młodzików. Podopieczni trenera Fryderyka Haremskiego podejmowali drużynę z Kórnika. Poloniści pewnie odnieśli kolejne zwycięstwo ligowe pokonując rywala 4:1 lecz z samej gry nie można być do końca zadowolonym.
-
21.10.2012
Juniorzy młodsi nie zwalniają tempa
W sobotę 20 października zespół juniorów młodszych wyjechał na kolejny mecz ligowy tym razem do Orzechowa. Tam Poloniści rozegrali spotkanie ze Spartą Sklejka Orzechowo, które wygrali w najmniejszym wymiarze 9:0, prowadząc do przerwy 6:0.























































